Osłona gumowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Może mi ktoś powiedzieć jak zmienić tą osłone gumową na kole zauważyłem że jest peknięta dosyć mocno.Czy jest jakiś łatwy sposób na wymiane jej.
  
 
Osłona ?
Koło ?

Może więcej szczegółów a uda sie pomóc






pzdr
CHIO
  
 
Hmmm, chodzi o ta oslone gumowa, felgi? Taka co ma druty w sobie? To opona, zwykle wymienia sie w zakladzie wulkanizacyjnym(albo wulkanizujacym, albop jak kto chce)
Przepraszam nie moglem sie powstrzymac

Napisz jasniej o co biegajet???
  
 
a może chodzi o osłonę przegubu?? - ale to raczej z drugiej strony...
hm...
  
 
chodzi mi chyba nie jestem pewien osłona na przegub przy kole ta na dwoch opaskach mniejszej i wiekszej.Poprostu mi pękła od starosci chce ja zmienić na nową bo przegub szlak trafi, tak sie temu kołu przygladałem wydalemi sie ze trzeba sie zabrac za odkręcenie sruby od łożyska i wyjęcie połośki nie wiem czy tak sie da wogole zrobić bo jeszcze tego nie rozbierałem.
  
 
chodzi o osłone przegubu.


Musisz zdjąc koło, odkręcić nakrętkę ( klucz nr 32 o ile dobrze pamietam),trzeba zdjąć (chyba) "szczeki" hamulca, odkręcić mocowanie stabilizatora (chyba tak to się nazywa).chyba już wszystko wymienilem. Jak będziesz już miał przegub na wierzchu musisz go zdjąć-odczepić od półośki , aby dostać się do gumki-osłony. do tego używasz IWANA- młota i uderzasz w przegub w kieunku na zewnątz auta(od wewnętrznej strony). to jedyna metoda.Przegub ma zabezpieczenie w formie takiej"podkładki" spręzynującej na zewnątrz, czyli jak zakładasz przegub spowrotem to ta "podkladka" wskakuje w swoje miejcse i uniemożliwia przgubowi aby zleciał z ośki. To taki rodzaj mocowania.Przykcasz wszystko na swoje miejsce.

Ps Trudno jest pisać o czymś kiedysię nie stoi przed tymi do tego nie zna się fachowego nazewnictwa .

  
 
A poza tym poszukaj temat był już poruszany na Forum
  
 
Edycja Trollu, edycja...
  
 
Są takie zestawy naprawcze : osona GUMOWA + SMAR z czymśtam
pozdrawki