Farba

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jakiej farby lub lakieru najlepiej uzyc do pomalowania deski rozdzielczej w samarze??
  
 
Najlepiej jakiejs antyodblaskowej(są takie do malowania desek w rajdowych autach), ale nie wiem jak się to konkretnie nazywa.Najlepiej popytaj w sklepach "tuningowych"może coś mają, lub wiejdź sobie na stronę tuning.pl tam jest sklep internetowy. Pytaj o firmy MOTIP lub FOLIA TEC - robia rózne lakiery do samodzielnego malowania silników , zacisków hamulcowych itp. więc może i do desek rozdzielczych.
Ale przede wszystkim , pod każdy lakier musisz porzadnie odtłuścić to co chcesz pomalować . W przeciwnym wypadku farba będzie się łuśzczyć. W lecie pod przednią szybą temeperatura jest nbardzo wysoka,więc przyczepność farby do podłoza to podstawa.Niewykluczone ,że pod każdy z takich lakierów sa jeszcze specjalne podkłady(primery) zapewniające właśnie odpowiednią przyczepnośc do podłoża
Paweł
  
 
Witam Pawl ma racje Przy przednij szubce jest tak goraco ze u mnie w 2107 popekala deska (tworzywo na niej ) i teraz niezbyt to wyglada Ale ja nie chce malowac zastanawiam sie nad obiciem deski (co juz planuje od jakiegos czasu ) czerwona (pod kolor lakieru ) skórą i do tego jeszcze jakies czarne detalel Mozesz pomuslec nad czyms takim
Pozdrawiam
  
 
U mnie w samarze tez popoękała troche deska, więc przykleiłem docięty do ksztaltu półki kawałek specjalnej czarnej wykładziny na spodzie kauczukowym. Ale najpierw wyczyściłem wszystko benzynka ekstrakcyjną(chodzi o usunięcie srodków chemicznych, które przez wiele lat nakłada się na deską nawet bezwiednie czyszcząc przednią szybę , czy środków nabłyszczających . Wszystkie obecnie produkowane detergenty zawierają olejki zpachowe woski itp. , które utrudniają klejenie) . Klej jakim to kleiłem to polichloropren. Nakłada się go ciniutkimi warstwami na podłoże i spód wykładziny. Po odparowniu rozpuszczalnika(parę minut) przykładasz wykladzine do deski , mocno dociskasz i gotowe.
Ale te farby anty odblaskow sa super - wygląda to jak welur i można kupić w różnych kolorach. Tylko,że sam chyba tego nie zrobisz , bo to sie nakłada pistoletem( jak tapety natryskowe) .Ale możliwe ,ze sa dostępne takie farby juz w Sprayu.
Paweł
  
 
W rajdowych autkach deski są "flokowane", robi się to na zasadzie przyklejania wiórków jakiegoś materiału, niestety nie wiem jaki to materiał, coś co w dotyku przypomina zamsz Jednak koszt zrobienia takiej deski zaczyna się od kwoty ok. 400 zł, kilku moich kolegów posiada takie deski w swoich CCS i mają różne opinie na ten temat, głównie chodzi o trwałość powłoki na desce.
  
 
U tu sie nie zgodze Mirek-Rally bo ceny zaczynaja sie od.... 50 zl tylko nalezy zdjac deske rozdzielcza i zaniesc do zakladuu ktory........ zajmuje sie wykonywaniem nadrukow na koszulkach itp. sa oni rowniez w stanie poflokowac deske za duzo mniejsze pieniazki niz "fachowcy" od desek flokowanie ma na celu zniwelowac odbijanie sie swiatla od powierzchni deski (coby nie oslepiala kierowcy) efekt to mila w dotyku deska ale niestety ciezko jest ja utrzymac w czystosci porzez nierowna jej powierzchnie ale osobiscie uwazam ze warto.
  
 
Co do malowania deski lub plastikow potrzebny jest podklad , najlepszy Motipa , do plastiku, aby zwiekszyc przyczepnosc lakieru.Oraz nalezy taki plastik zmatowiec,odtluscic, bo po ptostu farba bedzie schodzila.
  
 
Jeśli masz deskę popękaną to niema sensu jej malować.
Wswojej samarce mam pomalowaną deskę (sam malowałem) ale była popękana więc zaszpachlowałem pęknięcia i pomalowałem, było ładnie parę tygodni gdy zaczęły pojawiać się pęknięcia na nowo i cały efekt prysnął samo malowanie trzyma się bez problemu, już ponad dwa lata. Należy powierzchnię odtłuścić i zmatowić papierem.Lakier do plastiku matowy lub połysk dostępny w każdym sklepie z farbami.
Najlepszy sposób na deskę to wykonanie tapicerki ze skaju lub skóry.Sam o tym myślę od dłuższego czasu.