Pare pytań odnośnie autka !

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem od nie dawna posiadaczem tego wspaniałego autka i nie za bardzo sie w nim orientuje
Dlatego też odpowiedzcie mi na pare pytań :
1.Jakie sa żarówki w lampach z przodu i jakiej największej mocy mozna tam włozyc zeby nie spaliła sie lampa lub coś innego ( wcześniej mialem Calibre i miałem z tym problem )
2.Ile pali wam Omega B 2.5 Tds w mieście bo mi jak narazie 12 litrów
3.Czy jest tam TC (Track Control) mam lampke na pulpicie przy zegarach ale nie potrafie tego właczyć
Prosze o pomoc i dziękuje za odpowiedzi
  
 
Witam kolege !!

Pytania walkowane po kilka razy wiec proponuje uzyc wyszukiwarki i pokopac w starych postach.

Historii LOB nie bede tu przyblizal. Wystarczy zobaczyc zdjeciowe dokumentacje zlotow na www.bestiales.pl No i oczywiscie poczytac archiwum na forum.

Pozdrawiam i gratuluje nabytku.

PS. Wezta sie chlopaki z nowym kolega przywitajcie bo mu smutno...
  
 
DZIĘKI ZA PRZYWITANIE I ZA MALA POMOC CHYBA NIE SKORZYSTAM Z WYSZUKIWARKI BO NIGDY JEJ NIE LUBIŁEM I NIE UMIAŁEM KOZYSTAC
NA FORUM CHYBA NIE BEDE ZA CZĘSTO BO NIE ZA BARDZO MI SIĘ PODOBA ALE BĘDE WSZYSTKO ŚLEDZIL NO CHYBA ZE SIE PRZYZWYCZAJE ( NIE UMIE SIE NORMALNIE NIM POSŁUGIWAC , WOLE STANDARDOWE ) WIĘC POCZEKAM DO PIERWSZEGO ZLOTU
  
 
witam nowego kolege w gronie omegomaniakow



pozdr
  
 
witam nowego kolege w gronie omegomaniakow



pozdr
  
 
Rafi a co takiego jest skomplikowanego w naszym forum?
nie łapę w czym masz problem?
  
 
ano właśnie, w czym ??

Witam i pozdrawiam !!

Robert
  
 
a moze koledze zwyczajnie sie niechce znaczy leniem jest


pozdr
  
 
Leniem też troche , ale wole szybsze rozwiazanie czyli przeczytac cos w tym temacie niz szukać !
Po prostu tego nie lubie a do forum nie moge sie przyzwyczaić i jeszcze posty same mi się odznaczaja
  
 
siemka jestem tu nowy. moim zdaniem forum jest troche dziwne bo od tylu pokazuja sie wiadomosci i jak nie sledzi sie tematu to trzeba od tylu czytac. moim zdaniem nalezy to zmienic!.

No i lipa jest ze forum nie ma mozliwosci informowania na maila o odpowiedzi.
Pozdrawiam
  
 
ok. kolejnosc wyswietlania watkow juz sobie znalazlem i zmienilem Tylko szkoda ze nie ma powiadamiania na email o odpowiedziach. A moze jednak jest a jestem nieswiadomy
  
 
witam nowego klubowicza.A powiadomienie o postach jest jesli utworzysz nowy watek


pozdrawiam
  
 
A ja nie będę nic koledze radził tylko odpowiem na drugą część "startowego" tematu. Otóż moja B 2.5 TDS pali po mieście 14.5 - jak bym nie jeździł. Ma przejechane 240 kkm, automat, klimatronic - 95r. Próbowałem różnych sztuk - przełączenie skrzyni na 3-kę, jazda na D ale z włączonym S, żeby zejść poniżej 14 muszę jeździć na D i nie przekraczać 2000 obr/min. W trasie 8-9/100. Wtryski mam sprawdzone i są OK. Zazdroszczę Ci tych 12 l/100.
Pozdrawiam
Piotr
  
 
Hey! jestem nowy jak co niektórzy zauwarzyli, ale forum przeglądam już od jakiegoś czasu. I co dzisiaj widzę? Rozmówka na temat spalania. Mam 2,5 TDS carawan w kolorz ciemny blue czyli granat, z 1997 (modelowy 199, przebieg ok 280 tys., klima, komplet 4 poduch, trochę elektryki. Powiem wam jedno. Spalanie macie kosmiczne! Lub u mnie są jakies dziwne ustawienia. Gros mojej jazdy to miasto- tu spalanie w granicach 10-10,5 l/100 km; trasa 8-9,5 w zależności od ciężaru nogi ( w zasadzie ciężka, czyli jej nie oszczędzam). Niepokoją mnie natomiast dwie rzeczy. Parowanie przedniej szyby w czasie deszczu w podczas zatrzymania auta (korek, światła, itp.) przy więcej niż jednej osobie (już widzę rady w stylu sprawdź w archiwum i informuję,że sprawdziłem i wszycho gra), no i druga rzecz to głośny szum silnika (sprężarki?). Czasami po uruchomieniu ten szum nie wystepuje i słychac wyrażnie gang silnika. A zanika samoistnie gdy podkręcę go w czasie jazdy do 4-4,5 tys./obr. Mało tego. Gdy jest ten szum, silnik ma pewne opory ze zbieraniem się na obroty i w ogóle jest jakiś ospały. Natomiast, gdy uruchomi się z gangiem lub gdy go podkręcę, nabiera niesamowitego wigoru. Macie jakiegoś pomysła?
  
 
ad. Spalania : 10-10,5 w mieście to dużo przy takim silniku ?? uważam, że wynik jest bardzo dobry

ad. parowania szyby to są dwie sprawy:

- wymienić filtr przeciwkyłkowy
- oczyścić parownik klimy, powinno się to robić raz do roku.
- filtr też przynajmniej raz do roku

ad. szumu...... turbina ?? przewody doprowadzające do turbiny ..??
tego nie wiem....

Pozdrawiam

Robert
  
 
Tak na marginesie to witam nowego kolege