Niedogrzanie Samary

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym się dowiedzieć jak właściciele samar jeżdzą zimą bo ja dzisiaj założyłem na chłodnice osłone bo nie umiała się nagrzać przy -11 st. i wogóle długo się grzała, a ale do normalnej temperatury nie dochodziła. Jak wy macie w swoich Ładzianach???
  
 
Nie mialem zadnych problemów z rozgrzewaniem się samary nawet przy wiekszych mrozach. Zadne tektury itp. Tylko i wyłącznie SPRAWNY TERMOSTAT - podejrzewam,ze musisz go wymienić
Paweł
  
 
Potwierdzam to co napisał Paweł. U mnie też nie ma żadnych problemów z nagrzaniem się silnika nawet przy dużych mrozach. A nagrzewa się bardzo szybko bo siedzenia lodowate jeszcze, a z nawiewu mi wali gorącym powietrzem że aż się spocić można
Pozdrawiam - Kid
  
 
Tak jak napisali koledzy na 100 procent masz niesprawny termostat.Jak najszybciej go wymień bo będziesz marznął przez całą zimę , a pozatym niedogrzany silnik też nie najlepiej pracuje i pali też więcej.Samary mają naprawdę porządne ogrzewanie.
Przy sprawnym termostacie niema potrzeby zasłaniać chłodnicy, bo pracuje tylko mały obieg chłodzenia i przez chłodnicę niema przepływu płynu.Dopiero po nagrzaniu termostat stopniowo otwiera przepływ przez dóży obieg.
Lepiej wymienić niż marznąć-koszt prawie rzaden.
  
 
Dzięki wszystkim za odpowiedź, będe musiał to zobaczyć bo chyba termostat nie był jeszcze wymieniany i może to jest powód niedogrzania.
  
 
Termostat to wydatek około 30zł, przy okazji wymień najlepiej opaski przy termostacie, bo czasem jak się je odkręci po kilkunastu latach, to nie sposób ich właściwie dokręcić i płyn się sączy
  
 
POTWIERDZAM SAM MIAŁEM TEN PROBLEM TYLKO ŻE W LECIE I PRAKTYCZNIE SILNIK NIE CHCIAŁ ZŁAPAĆ WOGÓLE TEMPERATURY.
Jest bardzo prosty sposób żeby sprawdzić wystarczy odpalić zimny silnik i na luzie poczekać aż się rozgrzeje a w między czasie trzymać ręką rure odpływową z silnika do chłodnicy (to ta która wychodzi z termostatu) jeżeli będzie ciepła zanim wskazówka wejdzie na 90 C to termostrat nie trzyma u mnie było własnie tak.

Pozdr.
  
 
Szczeze mówiąć ja nie mam problemu z grzanie nie stosuje zadnych osłon na chłodnice.Lady ma bardzo dobre grzanie wymień ten termostat i przeglądnij nagrzewnice czy czasem nie jest zapowietrzona