TYLNA WYCIERACZKA W 2108

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM i przedstawiam projekt który sam wykonałem i jest bardzo przydatny szczególnie w okresie zimowym. Po I wymieniłem sobie spryskiwacze w masce na dwu oczkowe i niesamowicie poprawiło się mycie szyby przedniej (część bodajże od matiza) a po II przerobiłem wycieraczke z tyłu z oryginalnej 300 mm na 530 mm.
Efekt jest niesamowity bo czyszczona jest prawie cała szyba, jeżeli chodzi o silnik to nie ma problemu bo daje rade.
Kupiłem ramię od wycieraczki (wszystko jedno byle była na śrube i prosty pałąk, po czym skróciłem ramię wycieraczki przymierzając do szyby tak rzeby nie zachodziła na uszczelke i wywierciłem dziurke o śred. 3mm śrubka 3,5mm którą przykręca się wycieraczke z braku bolca na obciętym ramieniu. Do tego wycieraczka grafitowa i w sumie wszystko zajęło 30 minut a afetkt jest superr !!!!
POLECAM
  
 
Pięknie
trzeba przyznać ,ze silnik tylnej wycieraczki wsamarze spisuje sie dobrze. nawet w mojej (13 lat) samarze nigdy nie było z nim problemu
Niezły pomysl
  
 
A propos spryskiwaczy...
Ja od lat stosuję zestaw skodowski tzn spryskiwacze oraz pompki i zbiornik dwupompkowy od omegi
Pojemność większa, moc pompek także i nie ma problemu z zaworami elektromagnetycznymi, których cena przewyższa cenę nowej pompki do skody w Polsce a co dopiero u kolegów w Ostrawie ))
  
 
No zapomniałem jednak dodać (żeby nie było tak różowo),że za to spryskiwaćz tylnej szyby mi nie chodził
Raz przez to,że wywaliłem zaworki elektromagnetyczne , a po za tym myslę,że spryskiwacz w dużym stopniu przyczynia się do bardzo szybkiej korozji tylnej klapy. Między innymi dlatego to wywaliłem gdy zmieniłem tylną klapę na nową.
  
 
tylna klapa z założenia jest na niszczenie sie ,jej krztałt nie jest doskonały brak spryskiwacza raczej niezmieni tego tyloko w niewielkim stopniu wydłuży czas naprawy lub wymiany na nową . Spryskiwacze z podwójnymi otwrami mam już dwa lata od poldka i dłuższe piuro z tyłu, rużnica faktycznie jest widoczna .jak to wygląda możesz zobaczyć na fotce i porownaćJedyny problem czasem mam z pompką ,może jakąś sprawdzoną macie to wymienił bym sobie
  
 
No włąsnie - samara hatchback ma taki kształ tylnej klapy,ze "ciągnie " za sobą powietrze ( no i wodę podczas deszczu) ale płyby do sprzyskiwaczy są agresywne , jesłi takak mikstura chemiczna(cholera wie co w tym jest) wcieka ze spryskiwacza po uszczelke to myslę,ze to "pomaga klapie szybciej zardzewieć
Pawel