Wzost cen paliw

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Razem z nadejściem nowego roku nadchodzą (dużymi krokami) podwyżki cen paliw . Z tego co wczoraj usłyszałem podwyżka ma być z rzędu 9-14 gr na litrze.powodem są luki jakie powstały przy tworzeniu ustawy o winetach.Winet nie ma a podwyżki są. Z drugiej strony możemy się spodziewać wzrostu cen paliwa z okazji wejścia w życie ustawy o biopaliwach- do cen średnio doliczą 5 gr/l.
Reasumując czaka nas podwyżka w granicach 13-19 gr/l.Niby nic wielkiego, ale niech każdy sobie policzy ile to jest w skali roku. Mi wyszła dość pokażna kwota.

PS
Pozdrowienia dla ministra Marka P.
  
 
kurcze, to kiepsko, a jak to ma z LPG wygladac nie wiecie?
  
 
No właśnie, jak tam "elpeg"? Chciałem zapytać dokładnie o to samo, ale Franec wyprzedził mnie o kilkanaście sekund)
  
 
Wydaje mi sie, ze chodzi o ten walkowany juz podatek "autostradowy" - LPG ma zdrozec o ok. 8 gr/litrze
  
 
BANDA ZŁODZIEJI.........
  
 
Przemo no niestety politycy nie nauczyli sie jeszcze w tym kraju ze to od nas zalezy ich wladza i sadza ze moga sobie zapychac kieszen a roznice pokryja i tak nowym podatkiem bo nie sadze aby dziura budzetowa powstawala w wyniku przeceny burakow z 0,95 na 0,90 gr za kilogram ;] (taki tam przyklad ;] bo nie wiem po ile sa ;p) jedyny sposob to nie dac sie zrobic w lolo i kombinowac. Bo o obnizce to raczej nie ma co marzyc ;]
  
 
Ja tam moge placic nawet 2 zl za litr gazu, zebym tylko za 2 max 3 lata zobaczyl ta oplatajaca pajeczyne autostrad otaczajaca nasz kraj.

I patrzac "przyszlosciowo" to lepiej byloby nam zeby byly te winiety i zeby byla ta doplata do paliwa - ale....nie w naszym kraju takie rzeczy niestety

Autostrady predzej czy pozniej beda. Ale wszystko zbuduja koncesjonariusze, prywaciarze ktorzy sobie te kilkanascie - kilkadziesiat milionow za kazdy kilometr od nas wydusza. I za kazdy wiekszy tunel. I za kazdy wiekszy most.

W madrym kraju takie winiety by sie sprawdzily.
Ale o nieee, nie u nas.


  
 
Przypomniales mi pewnie dowcip ktory z racji bardzo pasujacego tematu opowiem tutaj ;] a nie w dziale chumor:

Polski polityk polecial do francji patrzy jak zyje jego odpowiednik chata zajebicta wogole pizdziec cudo. Mowi jak ty to zrobiles ze nikt sie nie burzyl a on odpowiada:
-Widzisz tamta droge szybkiego ruchu
-Widze (odpowiada nasz polityk)
-No wlasnie to jest autostrada
-Kapuje (usmiechnal sie nasz polityk)
Po pewnym czasie przyjezdza do nas ow polityk z francji i widzi jak zyje nasz polityk a mieszkanie uff jego rezydencja nad morzem we francji to jak pryszcz wielka posiadlosc 10 razy lepsza od jego obsluga same cycate laski zazyty koles pyta sie naszego polityka:
-Ty w jaki sposob to osiagnales tyle kasy tak malo czasu minelo
Nasz polityk usmiecha sie i mowi widzisz tam za oknami ta autostrade?
Francuz wytrzeszcza oczy i nic nie widzi wysila sie bardzie znow nic
-No nic nie widze zadnej drogi nawet ziemnej
-No wlasnie odpowiada nasz polityk

I tak bedzie u nas ta siec zobaczysz pewnie przez slupki graniczne z niemcami. Bo beda ta kasa latac kolejne dziury budzetowe az do naszej usranej smierci
  
 
Wlasnie tutaj sie mylisz wodzu, ta siec autostrad zobacze w Polszy, tyle ze nie bedzie mnie stac aby sie nimi poruszac.
Prace projektowe wra, kupa geodetow i drogowcow ma obecnie niezly chlebek z autostrad, scalenia, wtorniki itp. tylko ze, jak mowie nie beda ta autostrady budowane nie za panstwowe pieniadze.
  
 
PAliwo juz podrożało - wczoraj tankowałem za 3,31, a dzisiaj juz było po 3,50. Masakra!!!
  
 
Juz sam nie wiem co lepsze:

Placic ciagle za nowe autostrady dla panstwa

Czy za ich eklspoatacje dla prywaciarzy

I ci i ci zdzieraja jak moga i niestety sa bezkarni :/ ehh
  
 
Co wy gadacie, paliwo jest za darmo, a szczegolnie w sylwestra, pojechalem na BP zatankowac 31.12.2003 do pelna gazu i paliwa za 20 zl na odpalanie, zatankowalem to paliwo i czekam az ktos przyjdzie zatankowac mi gazu, w miedzyczasie sobie szybki mylem, patrze na dystrybutor od paliwa i sie wyzerowal, a nie plailem nic, przyszedl pan do gazu, zaplacilem za gaz a o paliwo nikt sie nie upomnial, wiec skorzystalem i mam teraz za 20 zl darmowej benzynki
  
 
buhahahahahaha to teraz tylko trzeba wykombinowac jak w komputery na stacji wciskac wirusa ktory ciagle bedzie zmienial rok a tak na powaznie to ci sie udalo gratulacje
  
 
dzieki

Trzeba ich jakos okradac tak jak oni to robia z nami.
  
 
...u nas podrozało o 10gr. Benzyna:
- 95 - 3,55
- 98 - 3,85
- LPG - 1,59
tylko na BP wczoraj jeszcze stare ceny widziałem
  
 
Ja dzis zbaranialem, wracam do kraka- i co widze?
Orlen - 3,87!!! masakra (9
szkoda klawisze strzepic - podatek drogowy w paliwie, i co widze?
poza dziurawymi drogami, wczoraj ujzalem plog, ktory przejezdzal przez droge - owszem szufla opuszczona, a skubaniec nawet 2 cm nie zgarnial! Zapierdzielal tak szybko, ze az strach!!
  
 
a u mnie gazik po 1,55 zł (BP) i ciągle rośnie wspominałem niedawno z bratem jak fajnie kiedyś było - gaz 90 gr -GITARA
a teraz mozna już tylko

p.s. mam nadzieje ze nie bede w przyszłości wspominał jak to fajnie było gdy gaz kosztował 1.60

pozdrawiam
  
 
Autostrady powstają; vide A2 z Konina do Poznania, ale... płatne.
Teraz już muszę płacić nie 10,-PLN, ale 2 razy po 10,-PLN (bo są już 2 odcinki płatne)! Podróż w 2 strony z Wawy do Poznania to dodatkowe 40,-PLN... (chyba, że nie będę korzystać z autostrady).Zapewne wszystkie nowe autostrady będą dzielić na 50km odcinki i za każdy kasować po 10,- PLN.
Qrna, jak mam wniosek racjonalizatorski -> może by tak podzielili toto na jeszcze więcej kawałków i oczywiście... za każdy po 10,- PLN .
Niedługo okaże się, że taniej będzie latać tanimi liniami lotniczymi, niż tłuc się autem...
  
 
Ponoć bilet na tanie linie z Gdańska do Warszawy kosztuje ok 80 złotych, więc pewnie nie wyjdzie dużo drożej...
U nas pod Krakowem kasują 10 złotych , a autostrada - w remoncie i przejazd trwa ok. pól godziny zamiast średnio dwudzistu minut.
Są tacy , któzy nie chca płacić, niedawno słyszałem cos o kierowcy , który trzy godziny stał na wyjazdowej bramce(nie chciał zapłacić , bo jego zdaniem A4 w trakcie remontu nie opdowiada standardowi Autostrady) a ochrona nie chciała go wypuścić...
Mysle,ze 10 złotych za krótkie pięcdziesięcio kilometrowe odcinki skutecznie odstraszą nas od korzystania z autostrad...Za drogo !!!!
  
 
Wkurze sie jak za jakis czas beda sie zastanawiac dlaczego nie chcemy korzystac z tych autostrad.

A tak poza nawiasem w paliwie skoro jest podatek drogowy na budowe autostrad z jakiej k... paczki mamy za to jeszcze placic przeciez nie jezdzimy czolgami zeby na ich remonty tyle trzeba bylo szlak mnie trafia ja osobiscie wybiore napewno mniejsza droge i zwiedze okolice sobie powoli i spokojnie niz bede sie stresowac co 50km kolesiem na bramce. Bo i tak wydam mniej na paliwo niz na te bramki.

Jak tak dalej pojdzie to za budowe wszystkiego karza nam placic z wlasnej kieszeni by nastepnie ciagnac szmal za korzystanie.........bezsens i zlodziejstwo jak dla mnie.

(Nie wiem czy wiecie ze wypadki lotnicze zdarzaja sie rzadziej niz drogowe ale uno liczba ofiar jest jednorazowa znacznie wieksza i przeliczniki wypadkow bazuja na ilosci przebytych kilometrow a nie ilosci rejsow stad tak nickie statystyki )