Rallycross, wyścigi płaskie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rajdy jak wiadomo są bardzo drogim sportem ale są także inne sporty motorowe mające wiele wspólnego z rajadami, mam tu na mysli rallycross i wyścigi płaskie (torowe) i ewentualnie górskie. Mają one zdecydowaną zalete- są tansze od rajdów. No ale niestety troche brakuje u nas torów aby uprawiać te równie ciekawe dyscypliny. Co wy na to?? Jakie sa + i - według was??
  
 
na + :-niższe koszty
-i to by było na tyle
na - :- mnie osobiście nigdy nie pociągała jazda kontaktowa(wyścigi płaskie),
  
 
Mi wyścigi płaskie się podobaja, zwłaszcza ze od małego jezdzilem z tata na serwis do Henryka Mandery. Nawet sie zastanawialem czy nie zrobic licencji wyscigowej, nie trezba jezdzic w KJS, a kurs wynosi 600-700 zł.

Pozdrawiam
  
 
Rallycross
Z racji naszgo miejsca zamieszkania raczej odpada.
Koszt startów jest dość niski i można kaszlem walczyć w mocno obsadzonej klasie. Chodź mnie ta dyscyplina nie interesuje dlatego, że na wynik mają bezpośrednio wpływ konkurenci, raz Ci zajadą drogę, raz nie, itd.

Wyścigi płaskie
Dla mnie strasznie nudne, nie ma klasy "kaszla". Bardzo dużą rolę odgrywa przygotowanie (moc auta). Generalnie nie podoba mi sie to że jedzie się z innymi przez co wynik ni tylko od nas zależy.

Wyścigi Górskie
Dla mnie lepsze niż dwie wyżej wymienione pozycje, generalnie ze względu na trasę, to że jedzie się samemu i stosunkowo małe koszty.

Reasumując jeśli chodzi o sport motorowy tak na poważnie to interesuje mnie tylko PPZM, w klasie N0 konkurencyjnym samochodem - tak żeby była szansa powalczyć.

Tylko jak wiadomo ze względów finansowych CC N0 i PPZM pozostaje w sferze moich marzeń ale może kiedyś... hehe