Gdzie sa te numery? (silnika i nadwozia)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w 2103 z 77 roku?? planuję zakup takiego cuda. czy numery są bite na nadwoziu czy jest tabliczka?? może ktoś ma foto jak wygląda numer i z ilu powinien składać się cyfr
  
 
Tabliczka znamionowa od góry na środku na pasie przednim, a numery bite z prawej strony na półeczce jaka jest między przegrodą silnika a hmm... podszybiem. W tym korycie gdzie jest zamek klapy przedniej.
Paweł ! Zgadza się ?
Pozdro.
  
 
Cytat:
2004-01-07 17:45:13, Perzan pisze:
Tabliczka znamionowa od góry na środku na pasie przednim


Na środku????? To by wychodziło że dokładnie pod zamkiem klapy. W 2101 i 2105 zarówno tabliczka jak i wybity numer jest pod maską, na prawo od zamka klapy, tuż przy błotniku, w tymże "korycie" o którym piszesz.
Podejrzewam że w 2103 jest podobnie - no ale mogę się mylic.
Pozdrawiam
Andrzej

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2004-01-07 18:41:45 ]
  
 
Witam!
Mam Lade 21099 i mam taki problem z numerami silnika nie wiem gdzie są szukałem ale nic z tego.Pomożcie

Góral masz taką powiedz mi gdzie one są
  
 
Dwa posty niżej jest post o numerach nadwozia. Czy to problem się tam dopisać a nie zaśmiecać forum?
Andrzej



[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2004-01-07 19:30:50 ]
  
 
Witam.
Nie wiem czy jest w tej kwestii jakaś róznica jeśli chodzi o silnik gażnikowy z 2108 a Twój, ale jeśli nie ma to szukaj numerów silnika nad skrzynią biegów, naprawdę cieżko jest je dojrzeć (odczytywałem razem z mechanikiem na przeglądzie) najlepiej wytrzeć tam szmatką wszystko co tam jest, a potem porysować kredą i znowu przetrzeć, wtedy się powinny pokazać

Pozdrawiam - Kid
  
 
Kurde prawde mowiąc nie wiem gdzie są numery i musze prędzej czy póxniej ich poszukać
Ale szczerze mówiąc - nigdy nie sprawdzałekm numerów silnika jak kupowałem auto - nawet teraz gdzy kupowałem trójkę w Mińsku Maz
Na sześć samochodów , które dotychczas miałem tylko raz ) w polonezie ) był jakiś przekręt i numery się nie zgadzały. Namierzył to dopiero kupujacy go ode mnie facet ( nawiasem mowiac) chyba nie zamierzał sam jeździć tym autem więc mu to nie przeszkadzało. Ja nieczego nieświadom jeździłęm tak chyba dwa lata
Paweł
  
 
Witam
ja miałem kombiaka już ze 3-4 lata, kiedy na przegladzie diagnosta dopatrzył się ze numery sa inne niż dowodzie, wysłał mnie do wydziału komunikacju, ja zestrachany, ze będa problemy, a pani w okienku spokojnie, jakie auto? Lada, ech to w ładach normalne, wciaż ktoś przybiega z takim problemem, bo sa niechlujnie bite numery i nie widac 3, 8, 9, 6 itd
pięć zeta się nalezy, do widzrenia panu
  
 
Cytat:
2004-01-07 18:40:18, andrzej_krakow pisze:
Na środku????? To by wychodziło że dokładnie pod zamkiem klapy. W 2101 i 2105 zarówno tabliczka jak i wybity numer jest pod maską, na prawo od zamka klapy, tuż przy błotniku, w tymże "korycie" o którym piszesz.
Podejrzewam że w 2103 jest podobnie - no ale mogę się mylic.
Pozdrawiam
Andrzej



Na środku pasa przedniego, nie w "korycie", czyli hmmm... bezpośrednio pod maską "nad" chłodnicą. Tak mi się wydaje, że tam koleś drapał papierem na przeglądzie.
O, widzisz, znalazłem takie coś.
Tylko u mnie w 2106 tabliczka była chyba na środku.
Pozdro.
  
 
Stempel, tak jak napisał Kid, numery w samarze znajdziesz nad skrzynią biegów. cholernie ciężko je zobaczyć. Na przeglądzie zawsze wspomagają się lusterkiem stomatologicznym
  
 
Perzan - nie pamiętam - a ładzianka przysypana śniegiem
Ale zobacze do ksiązki
No itak : podają ,że sa w sunie trzy tabliczki!
jedna (model auta i numer nadwozia ) jest na przegordzie komory silnika i wnętrza(od strony silnika)
druga(zetawienie danych nadwozia , silnika i numeru dla części zapasowych - na pasie przednim (od gory) obok prawego zawiasu maski
trzecia -Model i numer silnika wytłoczone sa na bloku nad filtrem olejowym
To tyle książka- czy to się zgadza umnie??/musze sprawdfzić
Pawel
  
 
U mnie sie zgadza. Prawdopodobnie się zgadza, bo ta tabliczka koło akumulatora gdy już kupiłem auto była zamalowana i ...tak juz zostało.
  
 
Ja kupujac nowa siodeme stara zostawilem sobie na czesci.

Ojciec mial zgadane zlomowanie (zeby wyrejestrowac) po zdaniu numerow. Wycialem je katowka i wyrwalem tabliczke. Ale potem znalazl sie kupiec na ta ladziane i wspawal sobie ta tabliczke z powrotem...

  
 
w mojej ladzie znalazłem na razie 2 tabliczki ale zamalowane. jutro nitro i jazda. na razie fura zamarznięta i ciężko przy niej grzebać.
  
 
No to masz wszystkie
- bo trzecia to nie jest własciwie tabliczka tylko numery wybite na bloku silnika.
Pozdrówki
Paweł
  
 
jutro porobię foty.