Help

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jaki olej najlepszy jest do silników benzynowych z pełnym wtryskiem (Hyundai Accent)
Powiedzcie mi co mogę wymienić aby zwiększyć moc mojego autka
typu filtr, może świece sportowe.....co ile dodaje mocy
Acha moje cacko pali (wydaje mi się) za dużo o jakiś 1 litr lub 2
jak moge spraawdzić samochód czy nie pali za dużo...czy może mógłby palić mniej pomijając to że można jeżdzić ekonomiczniej albo w ogóle nie jeździć
Dzięki z góry
  
 
najważniejsza w oleju jest lepkość i klasa oleju, to podaje producent samochodu, reszta to przywiązanie do określonej marki oleju, nie ma sensu pchać kasy na jakieś super oleje, jeśli stan techniczny silnika pozwala wlej jakikolwiek syntetik,
co do zwiększania mocy to musisz włożyć kilka tysięcy żeby poczuć poprawę, świece, filtry, magnetyzery to wyciąganie kasy od ludzi, dają poprawę ale tylko w połączeniu z konkretnymi przeróbkami w silniku, skąd wiesz że za dużo pali? tzn. ile?
  
 
średnie spalanie dla tego silnika wynosi 7,6 litra
Mój mi ciągnie 9 kurcze nie raz nawet 10 . Jak na silnik 1,5 to chyba przesada co?
  
 
nie uważam żeby to była przesada, mogą być drobne usterki, przegląd silnika wskazany, ale generalnie może trochę za dużo ciśniesz pedał
  
 
zalej pod korek zrób 100km w stylu totalnego emeryta i sie zdziwisz jak mało moze palić .... nie orzesadzaj z niskimi obrotami bo to wcale nie jest za zdrowe
  
 
Cytat:
2004-10-14 19:07:48, arturo_soda pisze:
zalej pod korek zrób 100km w stylu totalnego emeryta i sie zdziwisz jak mało moze palić .... nie orzesadzaj z niskimi obrotami bo to wcale nie jest za zdrowe



Prawdę mówi... zrób tak - ja ostatnio sprawdziłem jak to dziła. Przejechałem na 32 l. gazu 360 km a normalnie prze4jeżdzałem 300. (accent 1.5).
  
 
Witam.
Zgadzam się z przedmówcami. Stary jeżeli jeździsz tylko po mieście lub na krótkich odcinkach lub też jesteś zbyt nerwowy i starasz się wszystkich prześcignąć (co może sugerować druga część Twojego listu)to auto zawsze więcej spali niż podaje producent nawet i 3 i więcej litrów na 100 ponad normę.Wątpię aby to była sprawa silnika ( to akurat jest jeden z lepszych podzespołów w tej marce). Jeżeli chcesz obniżyć koszty jazdy to załóż gaz (do hyundaia to jakieś 4000 zeta z powodu plastikowego kolektora) wtedy nawet przy ostrym depnięciu będziesz miał taniej, a spadek mocy przy tej instalacji myślę, że nie będzie zauważalny.