Katalizator.....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

jak poznać samemu że mamy zapchany katalizator? Czy jest jakaś metoda żeby sprawdzić we własnym zakresie czy już jest przypchany, czy są jakieś szególne objawy jak np. spadek mocy... czy tylko badanie spalin lub jakieś inne skąplikowane pomiary ilości przepływu gazów w spec. stacjach diagnostycznych. Czasami moja carina 1,6 na ubogą miesz. wydaje mi się zbyt mułowata jak na katalogowe 107KM a może to tylko moje odczucie i wystarczy jeździć cały czas na 4k./ob. ma ktoś jakieś sugestie? Może ten typ tak ma.... i nie ma się co martwić pozd.
  
 
Przydało by sie wiecej informacji ile masz przejechane, ile pali ci samochodzik itp.
  
 
problem w tym ze nie jestem 1 wlascicielem niby jest 175k.km ale moze byc troche wiecej i nie mam pojecia czy ktos juz zmienial kat. wiec jak to sprawdzic? mam tez zainstalowany gaz ale nie widze roznicy w osiagach. a pali b.malo
  
 
Cytat:
2004-01-20 13:33:24, Pedro pisze:
Czasami moja carina 1,6 na ubogą miesz. wydaje mi się zbyt mułowata jak na katalogowe 107KM a może to tylko moje odczucie i wystarczy jeździć cały czas na 4k./ob. ma ktoś jakieś sugestie? Może ten typ tak ma.... i nie ma się co martwić pozd.



NIe wiem jak dlugo masz to auto, jezeli od niedawna to bardzo mozliwe, ze jest to Twoje subiektyne odczucie-mulowatosc ponizej 4 kobr. Mam Carine z takim samym silnikiem i po kupnie mialem takie samo wrazenie jak ty-czyli -ponizej 4000 obr/min mul nieprzecietny. Ale teraz jak sie juz ulozylismy z toyka to jest ok-ten silnik nie ma liniowej ch-yki przyspieszenia i trzeba to zaakceptowac, ale za to w okolicahc 4000 obr to zaczyna ladnie ciagnac