Taryfikator mandatowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem świeżo po lekturze (fragmenty inaczej bym oszalał) nowego w swej wymowie, wspaniałego, logicznego TARYFIKATORA MANDATÓW.
A co o tym sadzą klubowicze ?
Pozdrawiam

PS
Z tego miejsca chciałbym podziękować panu policjantowi który zabrał mi dowód rejestracyjny za oklejenie folią przednich szyb bocznych. Ale nie dał mandatu z okazji Świąt, taki dobry.
  
 
sądzę,że to jest w ogóle chory pomysł!
no comment!

a z tym Twoim mandatem,to się ciesz,że to był tylko policjant i nie zaskoczył,że jest już PO świętach
  
 
Ponoc są lepsi policjanici - i jesłi zerwiesz to w ich obecności - puszczają Cię wolno
Ale to chyba wyjątki
Moim zdaniem - nic sie nie zmieni - jak będą chcieli dac mandat - to go dadzą . A jak będa chcieli sie z delikwentem dogadac - to się dogadają się
Paweł
  
 
Eh czasami nie rozumiem policji w bialymstoku widze co raz busa malego oklejonego lustrzanka jak choinka i nic jedzie taki sobie co raz go widuje do mnie tez nikt sie nie przyczepil nigdy a podobno tak surowo za to ganiaja worek na glowe i huk juz nic nie rozumiem :/
  
 
witam jeśli mogę wtrącić swqoje dwa grosze to stwierdzam na prostym przykładzie że istnieje coś takiego że po stwierdzeniu nieprawidłowości przez policjanta ( z wydziału drogoewgo) usterka usunięta na miejscu powinno sie uważać za niebyłą kub też zakończyć się ewentualnym pouczeniem . Ale panowie mundur dodaje pewności siebie i są jak (JOHNNY BRAVO)SUPER!! . A tak poważnie to dla nich nie ma że wszyscy są jednakowi, są równi i równiejsi niestety jest to przykre a zobaczcie jakimi jeżdzą prywatnie . Szkoda gadać
  
 
Hehe dobrze mowisz ale paradoksalnie przyznam ci sie ze czasami traktuja mnie jako rownego a nieraz jako rowniejszego ciekawe jak to w koncu u nich jest trzeba sie bedzie na kontroli zapytac
  
 
Vodz - nie ma reguły. Ale od Ciebie tez wiele zależy.
Wszystko właściwie to kwestia szczęscia i tego co zrobiłeś na drodze - jesli to błacha sprawa i nie podskakujesz - zawsze można się dogadać Ale za poważne sprawy powinni karać bez względu na to czy jedziesz BMW czy syreną. Powiem Ci szczerze,że za wyprzedzanie na pasach sam bym delikwentom zabierał prawo jazdy bez gadania.
  
 
Pawel racja ze zalezy to od tego co robilem ale przyznam sie zeto wlasnie u mnie dziala odwrotnie chyba raz dopuscilem sie powaznego uchybienia i puscili mnie jeszcze ze mna na luzie gadali a jak cos blachego doslownie pierdolka to nie i koniec nie ma jak sie dogadac moze na zlych trafialem. A za karanie ogolnie za przewinienia to zgadzam sie ze powinni upierdliwi moze i oni sa ale przynajmniej wyrobilem osbie nawyk bezpiecznej jazdy
  
 
Racja
Ale to działa na krótka metę - jak dostałem 250 za "przekroczenie" , to przez tydzień jeżdziłem (a przynajmniej sie starałem ) - wolniej
Paweł
  
 
Ja wyrobilem u siebie dwie dziwne manie:

1. Jadac kontroluje bardzo duza odleglosc przed soba tak zeby moc wczesniej hamowac
2. Niestety zawsze dodaje +10/8 do kilometrow zalecanych nawet na trasie ganiam do 100 jakos mnie nie ciagnie nigdzie, wiec uwazam ze jezdze dosc spokojnie nawet jak na takie "wykroczenie"
  
 
VoDz mam nadzieje że faktycznie masz takie (chamulce) do jazdy w ten sposób, ja osobiście jedzę różnie Bywa tak że praca i inne żeczy mają wpływ na sposób jazdy napewno każdy to ma ale najleprzym sposobem na uspokojenie jazdy jest muzyka łagodna choć lubię głośniejszą i bum! bum! bum! bum!!! no może troche ciszej. Zasada jest mimo szystko jedna pilnujmy się i innych a będzie bezpieczniej
  
 
A ja juz nic nie wiem.Wczoraj mnie zatrzymali w moim ukochanym miescie Myslowicach i co?Dzien dobry,dzien dobry,zaczalem wyciagac dokumenty,gliniarz tylko na nie zerknal i podziekowal za kontrole.nawet OC nie sprawdzil.Tylko sie zapytal czyje to auto.Zaczalem sie smiac ze to zabytek klasy 0 i juz bylo po kontroli.A jak wracalem za pare minut to trzepali BMW.
A kiedys to nawet nie zdazylem dokumentow wyjac-gosc popatrzal na to moje smieszne radyjko i nagle stwierdza-ja juz pana gdzies spotkalem.Do widzenia.
  
 
ja wczoraj się dowiedziałem,że nowy taryfikator przewiduje za złe parkowanie 100zeta!!
wyobraźcie sobie,że goście na mnie czekali aż wrócę do auta,tacy byli zawzięci,ale na końcu udało mi się wybronić: że to na nowy rok z punktami, pracy nie ma itp. uff... - byłaby stówka w plecy
  
 
Panomi co racja to racja muzyka lagodzi obyczaje nerwy maja tezduzy wplyw na styl prowadzenia auta gdy sie wk... jade ostro to fakt :/ a jak wlacze muzyke klasyczna to normalnie taki zyczliwy ze mnie koles az sie panna dziwi co ja tak spokojnie daje sie wyprzedzac czy ustepuje miejsca
  
 
A ja znow konsekwentnie staje w obronie mlodych kierowcow - niestety dla policji za sam fakt mlodeku wieku nie jestesmy nawet rowni... do kontroli zatrzymuja z mila checia, kontroluja pol godziny lub dluzej, szukaja usterek na chama, a jak juz nie ma sie do czego przyczepic to nawet nie powiedza "dowidzenia"... chamstwo i tyle ! Ostatnio nawet zaplacilem mandat za rzekoma jazde bez swiatel - po prostu wyjechalem spod bloku i doslownie 20 metrow przejechalem bez oswietlenia - OK tak nie wolno, ale nie wystarczylooby pouczenie ??? Szlag mnie trafia jak widze kolesi w BMkach albo mercach nie dosc ze niezgodnie z przepisami stuningowanych to jeszcze jezdze min. 100 po miescie i lipa - nigdy nie widzialem zeby patrol ich zatrzymal... gdzie tu jakikolwiek cien sprawiedzliwosci ! Powoli trace szacunek do mundurowych...
  
 
z tym się zgodzę!!
a nie wkurza Was (zainteresowanych), że płacimy wyższe OC z powodu młodego wieku.
podobno powodujemy najwięcej wypadków... a z moich obserwacji jest wynika zupełnie inaczej. kierowcy jeżdżący po 20 lat itp. nie umieją się dostosować do nowych przepisów i jeżdżą na pamięć.
może powodujemy więcej wypadków,ale wg mnie wynika to z tego, iż coraz więcej młodych ludzi robi prawo jazdy i odsetek młodych ludzi za kierownicą jest większy...

tak mnie jakoś wzięło,bo niedługo przyjdzie mi rata za OC
  
 
Mundurowi ogolnie sprawdzaja auta starszego rocznika mam dwoch znajomych jeden jezdzi zgodnie z przepisami polonezem starym a drugi cienkocienko i smiga jak wariat przepisy lamie jeden po drugim wiec nikt z nim nie jezdzi i kontrole spadaja tylko i wylacznie na poloneza doslownie 4 w tygodniu ostatnio :/ a mlodziez coz sa mlodzi rozwazni i mlodzi glupi coz zrobic ze mlody Nierozwazny zabije 4 osoby jadac taka bmwica a sam przezyje bo wjechal w malucha. Nie dziwie sie temu ze sprawdzaja mlodych i daza ich mniejsza doza zaufania choc nie twierdze przeciez ze kazdy tak jezdzi bez urazy dla was ale po starzu 20 lat napewno z rezerwa bedziecie obserwowac kolesia ktory wyszedl z egzaminu albo ma jeszcze mleko pod nosem ;]

A co do szukania usterek raz u mego przyjaciela sprawdzali wszystko podobno nawet zastanawiali sie czy ma dobry kolor podstwietlenia deski rozdzielczej choc byl to fabryczny nic nie zmieniany ot chceli sie przyczepic ale nie mieli do czego po 45 minutach go puscili :/

Dla znerwicowanych praca policji radze obejrzec czasem patrol czy jak to sie tam nazywa zatrzymali na autostradzie kolesia za przekroczenie predkosci w audi po wlepieniu mandatu musieli go pchac zeby zapalil ale mialem ubaw szkoda ze nienagralem.
  
 
Cytat:

Dla znerwicowanych praca policji radze obejrzec czasem patrol czy jak to sie tam nazywa zatrzymali na autostradzie kolesia za przekroczenie predkosci w audi po wlepieniu mandatu musieli go pchac zeby zapalil ale mialem ubaw szkoda ze nienagralem.


hehe i ja to widzialem,
a nazywa sie to " drogowka" ostatnio tesz byl fajny motyw, byla stluczka i nikt nie byl winny jeden zawracal tam gdzie nie wolno a drugi wyjezdzal cofajac i lekko uderzyle tego co zawracal.... przyjechala policja stwierdzila ze ten co cofal jest winny kara 200 ale za chwile " poniewaz pan zawracal na miejscu niedozwolonym karam pana mandatem 100 albo 150 zl (juz nie pamietam)" tesz mi sie lac, zalatwili by to miedzy soba bo szkody byly niewielki a tak dostali po mandacie a jaeden jeszcze znizki stracil eh....
  
 
Program jest niezły - lepszy niż najlepsze komedie
szczególnie zabawne sa wypowedzi uzasdaniające np. mandat jakie można usłyszec od niektórych policjantów występujących w tym programie. ja nie wiem czy to obecność kamery ich tak "spręza " , ale można się nieżle uśmiać
Czasem trafiam na ten program.
A tak przy okazji...Dla tych co jeżdzą czasem po Krakowie lub przez nasze miasto - znów dodali cztery fotoradary , więc jest ich juz 18. Z tego co wiem od kwoetnia mandaty za szybkość dostało już ponad trzy tysiące kierowców...
Uważajcie bo szkoda kasy
Paweł
  
 
Ile pawel? Kurcze u nas jest bodajrze jeden ktory zmienia pozycje miedzy trzema puszkami na innych ulicach czasami dobrze jest zyc zdala od cywilizacji