2107 - INSTALACJA ALARMOWA ????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W wiekszosci 2107 jest fabryczna instalacja alarmowa, i mam pytanie, ma ktos moze schemat tej instalacji????
Szukalem wszedzie i nie znalazlem, a potrzebny mi on do przyszlosciowego nowego alarmu, mozna wykorzystac stare czujniki maski, bagaznika i drzwi, nie trzeba by bylo nowych kabli ciagnac, szukalem u siebie kabli ale sie pogubilem dlatego pytam o schemat.A stara centralke mam rozmontowana, tak to bym po niej doszedl co do czego.
  
 
Fabryczna instalcja alrmowa??Pierwszo słysze o czymś takim.Prosze o wiecej szczegółów.
U mnie nie ma żadnych czujników w drzwiach ani w klapie.
  
 
No a u nas sporo osob ma, Leszek, Mirek, to jest instalacja reagujaca na otwieranie klapy, maski czy drzwi , syrena to klakson, taka starego typu, sa dwa czyjniki w drzwiach, jeden od swiatla a drugi wlasnie od alarmu, tak samo w masce silnika masz tez dwa,jeden do alarmu a drugi to oswietlenie, centralka jest kolo zbiornika wyrownawczego.i jest dioda w kabinie obok zegarka.i wlasnie schematu tej instalacji szukam.


[ wiadomość edytowana przez: Franc dnia 2004-01-18 12:40:06 ]
  
 
Franc - coś takiego jak fabryczna instalacją alarmowa w 2107 chyab nie istnieje. To co u mnie jest to było założone w 1988 roku w 2 dni po zakupie auta. Zostały dodane czujniki pod maska i w klapie i wykorzystane te standardowe co wlaczaja swiatelko w aucie jak sie otworzy drzwi. Centralka znajdowala sie kolo zbiorniczka plynu do spryskiwaczy - obok centralki czujnik bujania, ktory szybko wysiadał. Uruchamiało sie go przekreceniam kluczyka i wtedy mialo sie pare sekund na opuszczenia auta i zamkniecie, tak samo bylo w przypadku wsiadania.

To nie jest fabryczna instalacja!!!!

PS. Moj alarm był założony w sopocie i zwie sie Caba electronics


[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2004-01-18 12:47:31 ]
  
 
aaaaaaaaa, tak pomyslalem bo mamy takie same, i ja mam podwojne czujniki w drzwiach, tak czy inaczej potrzebuje schemat tego.
  
 
Franc 2 czujki w drzwiach sa od swiatelka wewnatrz i od czerwonej lampki w drzwiach.

Czegoś takiego jak fabryczna instalacja alarmowa NIE MA!!!
  
 
Franc,te guziczki na słupkach,przy drzwiach to są od oswietlenia a nie od alarmu.
W przednich słupkach są dwa.jeden od swiatła w suficie,drugi od lampki czerownej w drzwiach.
Z tyłu są pojedyncze guziczki,tylko od swiatła w suficie.
  
 
Ok , bo myslalem ze od drzwi i od oswietlenia w kabinie jest jeden wspolny, ale tak czy inaczej kazda Lada jaka spotykam ma ten sam typ alarmu wiec jak ktos ma schemat to ponawiam prosbe.Nawet jesli to nie ejst fabryczny, juz tak nie twierdze tylko pytam czy ma ktos schemat tego co jest.
  
 
Zaraz cos poradze. Jak bedziesz mial centralke alarmowa to bedzie wyjscie do mechanicznego styku i tam masz podlaczyc calosc. tzn czujniki w drzwiach sa polaczone rownolegle
_________ lampka
| | | | |
/ / / / /
| | | | |
------------masa

wiec musisz sie podlaczyc do przewodu idacego do czujnika przy zamknietych drzwiach przelaczniki zwieraja do masy jak otworzysz to nie mam masy i uruchamia sie alarm osobno pewnie trzeba ciagnac kabelek do klapy.Ale jezeli miales instalacje to wystarczy sie podpiac tylko do kabelka od lampki i wiso.
Mam nadzieje ze pomoze Ci to.
  
 
Witam
Powinniscie wiedzec podstawowa rzecz ze wiekszosc alarmow jest typu normal open i zalaczenie go musi byc zainicjowane wzarciem do masy. Instalacja pod lampke jest od plusa bo idzie prad z + przez zarowke i na czujnik wiec w niektorych sytuacjach alarm nie zadziala bo nie dostanie zwarcia do masy tylko oszaleje> mozna sie bawic we wpiecie diody prostowniczej w obwod i wsytsko bedzie dobrze. Chyba ze alarm ma osobno podp[iecie pod zwarcie do masy np czujnik bagaznika i klapy a osobno pod czujnik drzwiowy i tam wtedy podpinamy sie pod swiatelko.
Pozdrawiam
METODA