Historia Klubu Espero - czyli naszego ;-)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Może ktoś (wiekowy hehehe) podzieliłby się z nami historią naszego Klubu? Kto go założył, jakie były jego dalsze losy (słyszałem, że było jakieś "stare" forum - istnieje jeszcze?) no i czy ktoś z obecnych klubowiczów jest jednym z tych, którzy pamiętają początki...

Mam nadzieję, że wszyscy na tym skorzystają i dowiedzą się czegoś o naszym klubie (potem można by było to jakoś opracować i dać na strtonę klubową - co Wy na to?).
  
 
Pierwsza strona o Espero, która gościła dzisiejszych klubowiczy była autorstwa Tomka Mydłowskiego. Pisało się w księdze gości, więc było to dosyć utrudnione (odpowiedzi, czytelność).
Następnie strona powędrowała dzięki Adminkowi na forum.nethit.pl.
A stamtąd tutaj (Lasombra).

To taki telegraficzny skrót... Mineły 3 lata mojego bytowania na tych stronach
  
 
nie jestem od początku ale troche pamiętam
- rzeczywiscie wcześniej było stare forum o gorszej jakości, nie było na nim moderatorów a zajmował się wszystkim admin, wczesniejsze było dla wszystkich dostępne czyli nie było podziałów na klubowiczów itp. podobnie było z nikami teraz każdy ma swój zarezerwowany wczesniej tak nie było.
Reformę zapoczątkował Lasombra czyli zmiane forum i stronki klubowej - jak każda reforma miała swoich zwolenników i przeciwników, nawet nawiazała się nijaka wojna między klubowiczami.
Jeszcze troche było, ale samego początku ja nieznam może ktoś ze "starszych" coś dopisze

Wiktor
  
 
Nuuu, straszyzna do roboty

... Dawno, dawno temu, kiedy ludzie jeździli wozami konnymi....

czekam na rozwinięcie tematu Wkońcu mamy już parę latek
  
 
TAaaaa Tomek Mydlowski byl zalozycielem klubu. Nasz Tomus ktorego znam nie no chce autograf od niego na najblizszym zlocie ja niewiedzialem. Szacuneczek dla mistrza
  
 
Nie było mnie jeszcze kiedy tworzył sie Klub.
Dołączyłem na forum nethitu - tam udzielałem sie jako anonim....
Potem powstało forum na MotoNews na którym się zarejestrowałem (co zbiegło się z faktem zakupu Esperaczka) i tak jest do dziś
Chciałem w tym miejscu podziękować ludziom dzięki którym te forum powstało i przeżyło do dziś....
Tomek Mydłowski, Adminek, Lasombra, Zoltar i MaciekGT (to dzięki jego stronie zainteresowałem się Espero i trafiłem na forum) - przepraszam jeśli o kimś zapomniałem.

Forum stało się w pewnym sensie częścią mojego życia - interesuje mnie co kto napisze, kto i jak odpowie na moje pytania, jakie kto ma problemy i sukcesy.

Jest fajnie i oby tak było jak najdłużej
Pozdrawiam i z chęcią popatrzę na próbę stworzenia historii forum Espero (ew. pomogę w miarę możliwości).
  
 
I Cwikusa (Super strona)


Dzięki JACO
  
 
Jestem od początku (chyba) czyli forum w formie księgi gości. Nawet chyba mam gdzieś na twardzielu skopiowaną całą księgę. Ale nie przy sobie niestety, sprawdze dopiero za 2 tygodnie. Rzeczywiście od zawsze pamietam m.in. MaćkaGT i Tomka Mydłowskiego...
a pomysł z historią klubu jest niezły!
  
 
Heh, to były czasy z tą księgą gości. Pamiętam jak pierwszy raz na tamtą stronkę trafiłem. Szkoda, że wtedy nie miałem neta w domu.

A tak przy okazji - wczoraj minął rok jak jestem zarejestrowanym klubowiczem . Jak ten czas leci.
  
 
jesl;ii chodzi o wychwalanie tomusia to ja bym sie zastanwoil, byl on osoba nie postepowa, wogole by nei bylo nowej strony nowego forum, rejestracji uzytkownikow, listy klubiowiczow i klubu jako tkaiego gdybym sie eni klocil z tym czlowiekm, byl on PRZECIWNY WSZELKIM ZMIANOM- klub w jego definicji to forum na nethit bez niczego gdzie mozna wejs ci napisac "Heja jutro ustawka pod M1" albo "Heja jutro ustawka na pivko"

kto twierdzi inaczej juz zaklamuje historie... chociaz przy nowych wladzach wszystko jest mozliwe - co wiecej ciekawe ile godzin przezyje ten post
  
 
nooo lasombra przeciez sam sie prosisz o wyciecie tego posta.. najpierw podpuszczasz a potem sie dziwisz..hehe..nawet ta twoja animacja obok mowi sama za siebie
(ale sporo racji masz..rzeczywiscie bylem inicjatorem itp itd..wiem bo pamietam jak bylo) tylko wyluzuj bo szkoda nerwow..no chyba ze lubisz
  
 
Michał chyba lubi
pozdrawiam Cię Michał i szacuneczek....
  
 
Michał nie trzeba, PAMIĘTAMY
  
 
Ty rzeczywiście masz jakieś kompleksy...
  
 
ale tak naprawde to tomek zalozyl klub a ty chyba go tylko unowoczesniles tak mi sie wydaje dobrze mowie?
  
 
nie toemk zalozyl "kółko rózańcowe" nazywane dla zabawy klubem

alb o inaczej Klub w tej formie w jakiej działa nieprzerwanie od dwoch lat ja założyłem.


[ wiadomość edytowana przez: Lasombra dnia 2004-01-22 00:21:27 ]
  
 


[ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2004-01-23 01:46:17 ]
  
 
Ech, Ktoś tu ciagle myśli w stylu "klub to ja". Nie wiem - śmiać się czy płakać ?
"Wszedłem" w temat pod koniec funkcjonowania księgi i nawet coś tam dopisałem chyba , pamietam boje Lasombry o ulepszenie formy tego, co stworzyło tych kilka osób i co dziś wyglada wcale nieźle. W czasie funkcjonowania klubu otrzymałem wiele pomocy od Tomka, Maćka, Jadzwina (Kuba gdzie jesteś ??), KeyJey'a i wielu innych wspaniałych osób za co jestem ogromnie wdzięczny i serdecznie dziękuję. W międzyczasie zapodział się gdzieś również Ptaszyna - nasz "generał" . A szczególnie to pamietam drugi zlot na którym zaliczyłem kraksę (zresztą jak niektórzy pamietają nie tylko ja).
Trzymajmy się Panowie bo bez nas tego klubu nie będzie !
  
 
... a potem pojawił się piotr'ek i zaczął wszystkich wnerwiać
  
 
A teraz proponuję wybrać 10 najsymptyczniejszych, najpopularniejszych i najbardziej lubianych klubowiczów - słowem "the best of" Internetowy Klub Espero. Ten tutuł nalezy umieścic jako statut klubowicza w jego profilu - przyznawany dozywotnio, oczywiście w ramach odpowiedzialności dyscyplinarnej sąd dyscyplinarny klubu może orzec wobec członka pozbawienie go tego tytułu. Wybory raz na pół roku kalendarzowego, mozna byc wyróznionym wiecej niż jeden raz, kandydatów zgłaszają tylko członkowiew ciagu tygodnia od ogłoszenia przez moderatora i nastepnie przez kolejny tydzień przy uzyciu ankiety prowadzone sa wybory - nie mozna głosowac na siebie, kazdemu przysługuje jeden głos