ALLEGRO i inne -ładne ciekawostki do kupienia - Strona 301

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-09-14 17:15:15, glod pisze:
A na zlocie była ...



Widywana wiele razy na mieście i właśnie na imprezach zabytków, zdecydowanie mogę polecić
  
 


2102 Warszawa:

>> KLIK <<




2103, słowackie tablice zabytkowe (?):

>> KLIK <<
  
 
2102 raczej znana na Forum
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
No właśnie nie znana. Znana jest nie wielu osobą. Nawet ja nie wiedziałem, chociaż coś wiedziałem. Nasz kolega ogólnie "chowa " swoje auta przed nami, a szkoda.
  
 
Dwójeczka jest jedną z moich ŁADnych. Starałem się napisać w ogłoszeniu w miarę dokładnie. W przypadku zainteresowania zapraszam. Auto super, dwója w ori lakierze (w całości) i nawet purchla nie ma. Zero dłubania czy jakichkolwiek zmian, nawet radia nie ma. Tak jak wyjechała z fabryki. Chodzi jak zegarek. Auto szczerze polecam.

Poprzedni właściciel starszy Pan (ponad 86 lat, zaczęły się problemy zdrowotne z nogą i uprawnienia mu zabrali) uśmiechał się i poprosił na pożegnanie o zdjęcie nas trzech przy aucie (już na zjazdowych tablicach), jestem trzecim kierowcą tego auta w jego historii (wcześniej on i jego syn). Co z nimi pogadałem - wszystko moje (jak syn na dziewczyny jeździł za czasów studenckich ZIM-12 taty w kilkanaście osób, jak Moskwicza kupili i czym prędzej go sprzedawali zmieniając na tę 2102...). Dobrych ludzi poznałem przy okazji...

Pozdrawiam,
@lex

P.S. A 2103 na słowackich tablicach już po blacharce (przynajmniej błotników).
  
 
Cytat:
2014-09-17 22:38:03, SzokoLada pisze:
No właśnie nie znana. Znana jest nie wielu osobą. Nawet ja nie wiedziałem, chociaż coś wiedziałem. Nasz kolega ogólnie "chowa " swoje auta przed nami, a szkoda.



Żarty sobie robisz - chowa...
Chyba każdy odwiedzający w Warszawie i okolicach spotkania klasyków miał już okazje poznać mnie i moje ŁADne, nawet nie jeden raz relacje tu (i nie tylko tu) były wrzucane.

A że nie prowadzę blogu klubowego - cóż, już wypowiadałem się na ten temat. Musiałbym prowadzić tego całkiem sporo, bo i Ład kilka, i nie Ładami tylko jeżdżę, i inne (niemotoryzacyjne) równie ważne hobby... No i rodzina, praca, ogródek, znajomi i każdy tu doda całą listę swoich obowiązków... Kiedyś chciałem założyć, ale lubię ład, porządek. Musiałbym sekretarza zatrudnić. Może kiedyś, jak się kryzys skończy

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Jeżeli chodzi o dwójkę, to nie było na forum nic. A śledzę bardzo mocno. Ktoś wrzucał parę fotek z WKN i tam właśnie ją wyczaiłem.
  
 
Co poradzę na to, że powierzchownie czytasz i w linki nie klikasz
Tymczasem w wątku "WARSIAWKA..." na str.93 felype zamieścił swoją galerię z otwarcia sezonu 2014 z YoungTimerWarsaw, gdzie są aż 4 zdjęcia tej dwójki.

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Cytat:
2014-09-17 23:43:05, alex76 pisze:
Co poradzę na to, że powierzchownie czytasz i w linki nie klikasz Tymczasem w wątku "WARSIAWKA..." na str.93 felype zamieścił swoją galerię z otwarcia sezonu 2014 z YoungTimerWarsaw, gdzie są aż 4 zdjęcia tej dwójki. Pozdrawiam, @lex




Post wcześniej właśnie to napisałem, z naciskiem na MOCNO. Też na zdjęciach widać inne auta, tez twoje? Skąd mamy o tym wiedzieć, jeżeli sam właściciel o tym nie pisze?
Ten spór do niczego nie prowadzi.
Fajną masz 2102 i uważam, że jest warta tych pieniędzy, a nawet powiem więcej, to okazja. Tylko rocznik mógł być starszy.
  
 
To ja przy okazji zapytam się siedzących zdecydowanie dłużej ode mnie w temacie (Andrzej, Wadim, Alex).

Wiem, że to czasami marne źródło informacji ale Wikipedia podaje 1985 rok jako koniec produkcji Dwójki:

Cytat:
Ostatecznie produkcji zaprzestano wiosną 1985, po zbudowaniu 666 989 sztuk[1]. Ładę 2102 zastąpił wywodzący się z niej model Łada 2104.



Natomiast za pierwszy rok produkcji 2104 podają 1984 ([]de facto[/i] pełną parą produkcja ruszyła w 1985). To jak to w końcu jest ? Alex pisze na aukcji, że ostatni model Dwójki zszedł w 1988 roku. VAZ tłukłby kilka lat dwa kombiaki jednocześnie ?
  
 
W/g mojej wiedzy to kombiaka skończyli w 86 a kopiejkę 2 lata później. Ale oczywiscie mogę się mylić


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2014-09-18 10:03:01 ]
  
 
Dobrze prawisz. Dodam tylko tyle, że można spotkać 01 02, których rok produkcji jest po 1990, a to dlatego, że skończyła się produkcją seryjna, ale produkowano ich nadal na innych fabrykach. Nie pamiętam w tej chwili gdzie dokładnie, może w Izewsku? A to, że 02 i 04 były produkowane jednocześnie, nic dziwnego tu nie widzę. Jako przykład, były również produkowane Reno Clio 2 i 3 w tym samym czasie.
  
 
Cytat:
Jako przykład, były również produkowane Reno Clio 2 i 3 w tym samym czasie.



Tak jak i :
Astra 2 1998-2009
Astra 3 2004-2012
Astra 4 od 2009

Widać było duże zapotrzebowanie na 02
  
 
Cytat:
2014-09-18 06:19:26, SzokoLada pisze:
Post wcześniej właśnie to napisałem, z naciskiem na MOCNO. Też na zdjęciach widać inne auta, tez twoje? Skąd mamy o tym wiedzieć, jeżeli sam właściciel o tym nie pisze? Ten spór do niczego nie prowadzi. ...



Easy Parę postów wcześniej Rozpor wymienił wszystkie Łady na spotkaniu, więc to chyba było proste.
Pozdrawiam,
@lex
  
 
Cytat:
2014-09-18 07:25:47, emde pisze:
To ja przy okazji zapytam się siedzących zdecydowanie dłużej ode mnie w temacie (Andrzej, Wadim, Alex). Wiem, że to czasami marne źródło informacji ale Wikipedia podaje 1985 rok jako koniec produkcji Dwójki: Natomiast za pierwszy rok produkcji 2104 podają 1984 ([]de facto[/i] pełną parą produkcja ruszyła w 1985). To jak to w końcu jest ? Alex pisze na aukcji, że ostatni model Dwójki zszedł w 1988 roku. VAZ tłukłby kilka lat dwa kombiaki jednocześnie ?



Witaj!
Ja napisałem w aukcji koniec produkcji 2102 w 1986 roku. Ogłoszenie pisałem w samolocie, pomyliłem się. Poprawię się
2102 produkowano do 1985. 2104 produkowano od 1984. Polecam: http://www.zr.ru/content/articles/356531-istorija_zhigulej_simvol_minuvshego_veka/ .

Produkcję 2101 (czy modyfikacji) czy 2102 w Iżewsku po 1988 roku uważam za mit. Z Ład Iżewsk zbierał 2104, 2106, 2107.

Pozdrawiam,
@lex
  
 
Ludzie! potwór! 4.0 220KM
  
 
Tak patrzę na to ogłoszenie i to kolejne tego samego sprzedawcy i się zastanawiam czy z nim wszystko w porządku?
  
 
Co tam było ? Bo już chyba usunięte...
  
 
Cytat:
2014-09-27 16:24:35, emde pisze:
Co tam było ? Bo już chyba usunięte...



Gościu wystawił na sprzedaż dwa samochody - pierwszy to ten podlinkowany przez gloda czyli Łada 2107 z silnikiem 4.0, natomiast drugi to BMW serii 3 z silnikiem od Łady (poj. 1600). Prawdpodobnie zamienił silniki tych samochodów Oprócz tego władał fatalną polszczyzną
  
 
Gość sobie zrobił jaja z olx. Ogłoszenie było prawie dobę.