ALLEGRO i inne -ładne ciekawostki do kupienia - Strona 313

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Astro, życzę Ci i twojemu synkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Fakt, 1600 to mało. Doskonale cię rozumiem. Postaraj się przetrwać ten okres i nie sprzedawaj łady. Musisz pójść do dodatkowej pracy lub kombinować na boku, żeby było więcej kasy. Jak teraz sprzedasz ładę, to na następną może już nie będzie cie stać. Ceny sam wiesz, idą ciągle w górę. Musisz kombinować, potem dziecko będzie potrzebować jeszcze więcej kasy.
  
 
Cytat:
2015-02-09 10:19:34, SzokoLada pisze:
Astro, życzę Ci i twojemu synkowi szybkiego powrotu do zdrowia. Fakt, 1600 to mało. Doskonale cię rozumiem. Postaraj się przetrwać ten okres i nie sprzedawaj łady. Musisz pójść do dodatkowej pracy lub kombinować na boku, żeby było więcej kasy. Jak teraz sprzedasz ładę, to na następną może już nie będzie cie stać. Ceny sam wiesz, idą ciągle w górę. Musisz kombinować, potem dziecko będzie potrzebować jeszcze więcej kasy.


Dopisuję się do wypowiedzi Szoko, poza tym jaki jest sens ją sprzedawać? Trudno znaleźć auto tańsze w utrzymaniu niż Łada z LPG, a pewnie i tak czymś musisz jeździć. Choć nie wątpię, że przy takich zarobkach i 3 osobowej rodzinie, trudno jest utrzymać jakikolwiek samochód.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Astro, nic nie pisałem nt stanu twojej Lady. Ale naprawde dobra rada, kup sobie jakiś bezproblemowy tani dupowoz tak jak pisałem, gdzie części będzie od groma na każdym szrocie, gdzie wszędzie naprawisz, komfort jazdy w takim Pugu 306 będzie o niebo wyższy niż w Ladzie, auto będzie bezpieczniejsze biernie ( a wozisz dziecko) a Ladę kup jak się odrobisz- każde hobby samochodowe jest drogie, nawet jesli chodzi o Ladę.
Tylko jak będziesz kupował to kup cos w naprawde dobrym stanie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
http://allegro.pl/sprzedam-lade-vaz-2105-stan-bardzo-dobry-i5071896530.html#thumb/5 chyba nie było

Ps. Astro zdrowia i powodzenia !!! Trzymaj się dzielnie
  
 
Cytat:
2015-02-09 09:54:09, Astro2107 pisze:
Rafako nieznudzila. Mam problemy z kasa a lada potrzebuje kasy i czadu. Oczywiście na olx została wystawiona puki co orientacyjnie wątpię żeby ktoś dał za nią tyle ile chce. To je jest wystawiona nie znaczy ze ja sprzedam. Zbyt fajnie się nią jeździ. Drogi Andrzeju silnik nie jest zajechany kompresja po 12.5. I jak niewiesz czemu sprzedaje to nie komentuj. Ja niechce jej sprzedać bd mi miło jak jej nikt nie kupi. Ale ciężka dbać o klasyka i utrzymać rodzinę z pensji 1600zl. Myślałem że się ustabilizowalem finansowo s tu się zrobiło jeszcze gorzej. Mam problemy z kręgosłupem i układem pokarmowym juz kasa idzie na dodatek synek leży w szpitalu z zapaleniem płuc narzrczona musi być razem z nim a za każdy dzień 15zl się płaci. Poprostu myslslem ze bd dobrze a wyszło tak ze mam mniej kasy niż przy wcześniejszych ladach. UPRrzedze bo zaraz się ktoś doczepi do pisowni jestem w prscy i pisze na fonie. Tak więc cóż pozostsje mi ttlko mieć nadzieję że się niesprzeda tak wiem po co kupowałem odp milosc i pasja do marki dla mnie każdy dzień jazdy lada jest pełen radości no ale cóż rodzina ważniejsza od pasji.



Nie poddawaj się. Ostatnie 6 lat jeździłem Ladą i tylko Ladą, najpierw w 2 osoby, potem w 3 i 4. da radę? - Da. Byłem 3 x w górach ( tym 2x razy w zimę na nartach), 1x na Mazurach, 1x nad morzem k. ujścia Wisły, byłem rok temu w Okunince. Płakałem i robiłem po nocach. Leżałem na glebie w zimę, bo mi wywaliło gumy w drążkach itp.
Każde stare auto trzeba robić.

Powodzenia
A13
Powodzenia
  
 
I nasuwa się pytanie czy reanimować podłogę z progami lub to co zostało czy posiąść egzemplarz w lepszym stanie i uzupełnić tylko braki?
  
 
Cytat:
2015-02-09 20:54:48, Cezary_84 pisze:
I nasuwa się pytanie czy reanimować podłogę z progami lub to co zostało czy posiąść egzemplarz w lepszym stanie i uzupełnić tylko braki?


Niestety najmłodsze klasyki mają co najmniej 25 lat i ze świecą szukać takiego z dobrą podłogą i progami. W mojej przykładowo już 2gi komplet progów jeździ (tj. 2 x były wymieniane). Wspawać mocowanie lewarka, czy fotel - normalna sprawa.

[ wiadomość edytowana przez: A13 dnia 2015-02-09 21:14:31 ]
  
 
Cytat:
2015-02-09 09:54:09, Astro2107 pisze:
. Drogi Andrzeju silnik nie jest zajechany kompresja po 12.5. I jak niewiesz czemu sprzedaje to nie komentuj.


Astro, dodatkowo weź się ogarnij chłopie i pisz z sensem, 2 tygodnie temu pisałeś w swoim wątku że auto straciło moc i wali spalinami na niebiesko, pierścienie się skończyły, pytałeś o remont lub kupować inny silnik a nagle jak auto idzie do sprzedaży to silnik jest cud miód.



-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2015-02-09 22:17:42, andrzej_krakow pisze:
Astro, dodatkowo weź się ogarnij chłopie i pisz z sensem, 2 tygodnie temu pisałeś w swoim wątku że auto straciło moc i wali spalinami na niebiesko, pierścienie się skończyły, pytałeś o remont lub kupować inny silnik a nagle jak auto idzie do sprzedaży to silnik jest cud miód.


Faktycznie Andrzej, przejrzałem wątek i jest tak jak piszesz. Gratuluję czujności a kol. Astro mógłby coś więcej napisać w tej sprawie.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2015-02-09 06:50:05, SzokoLada pisze:
(...) Zajechał silnik, trzeba dołożyć do auta grosz, no to do sprzedania.



  
 
Cytat:
2015-02-10 09:15:46, SzokoLada pisze:



Fakt, byłeś czujniejszy nawet od Andrzeja
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
@Astro: jakbyś sprzedawał na części to byłbym chętny na drzwi prawy tył w tym kolorze.
  
 
Jak z klapniętym silnikiem to nikt nie będzie dawał więcej niż 1500 zł, niestety takie są realia.

Coś mi się przypomniało. Zerknąłem do mojego ładowskiego archiwum na dysku i znalazłem:





W takim (ładnym) stanie sprzedała się za, o ile dobrze pamiętam, coś koło 2500 zł więc...
  
 
Słuchajcie, czy ktoś od nas oglądał tą "kopiejkę" na żywo?
http://olx.pl/oferta/lada-1985-CID5-ID5LugB.html
Serdecznie pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: Rafako dnia 2015-02-11 16:40:13 ]
  
 
Mnie ciekawi dlaczego ona się tak podejrzanie długo sprzedaje. Bo chyba nie jest to wina wyłącznie łaciatego lakieru...
  
 
W takiej cenie ciekawsze wydają się dwa egzemplarze jednego gościa:
olx.pl/oferta/lada-2101-CID5-ID8TrRh.html
olx.pl/oferta/lada-vaz-2101-CID5-ID8TYvH.html

Przynajmniej na zdjęciach oferują coś więcej
  
 
Cytat:
2015-02-11 22:31:38, fragles94 pisze:
W takiej cenie ciekawsze wydają się dwa egzemplarze jednego gościa: olx.pl/oferta/lada-2101-CID5-ID8TrRh.html olx.pl/oferta/lada-vaz-2101-CID5-ID8TYvH.html Przynajmniej na zdjęciach oferują coś więcej


Do Sandomierza mam 200 kilosów, do Suchej Beskidzkiej, sporo dalej. Oba linkowane przez Ciebie auta są do opłat, więc dopisz sobie + 1200 za opłaty i + 800-1000 zł za transport lawetą i już się trochę inna cena robi
Pytam o tą z Sandomierza, bo kupiłbym ją chętnie dla kierownicy Tylko na razie nie mam czasu tam po nią pojechać
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Ta zielona z Suchej mi sie podoba gdyby nie moja / dziadkowa 2107 już bym jechał oglądać
  
 
http://otomoto.pl/lada-2107-oryginal-27-lat-1-3benz-C35954445.html
  
 
Cytat:
2015-02-12 09:53:55, janjestemjan pisze:
http://otomoto.pl/lada-2107-oryginal-27-lat-1-3benz-C35954445.html



Powyższa Łada stała bardzo długo w Warszawie na Mokotowie. Z tego co pamiętam to nie będzie warta tej ceny.
Fotka

[ wiadomość edytowana przez: ROZPOR dnia 2015-02-12 11:25:10 ]