ALLEGRO i inne -ładne ciekawostki do kupienia - Strona 341

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Lepiej bym chyba tego nie napisał.
  
 
Ale po co to gdybanie? Nie chcesz, to nie kupuj. Chcesz kupić, pilnuj okazji. Moim zdaniem, brakuje wam 5 klepki. Ponarzekam, będzie lepiej? Gówno będzie lepiej. Jeżeli będzie popyt, to i będzie podaż. Kto wam każe kupować auto które jest 2x droższe. Kto wam broni robić to samo? Z drugiej strony, jeżeli ten pseudo handlarz nie będzie w stanie sprzedać to auto, istnieje duże prawdopodobieństwo kupić to auto jeszcze taniej, niż on sam kupił. Znam te klimaty i wiem co mówię. Wolny rynek sam reguluje ceny. Tyle mam do powiedzenia na ten moment.
  
 
A ja bym jednak rozróżnił dwie sytuacje. Pierwsza to taka gdy auto jest rzeczywiście w bardzo dobrym stanie a sprzedający wysoko je ceni. Wtedy ok, ma do tego prawo. Wolny rynek, może podbić cenę wysoko, jak bardzo tylko chce. Druga sytuacja występuje wtedy kiedy pojawia się teoretycznie stosunkowo fajna furka, ze zdjęć nie wygląda źle (lub wygląda bardzo dobrze). Dzwonisz, sprzedający zapewnia cię, że wszystko jest ok, są opłaty, etc. Przyjeżdżasz na miejsce - kompletny ruina, żużel, parch a sprzedający wzrusza tylko ramionami i stwierdza, że tak naprawdę to nie musi nam sprzedawać tej Łady bo będzie tutaj niedługo pan Mirek spod Szczecina z lawetą i on ją na pewno zabierze.

Reasumując, 80 - 90% postów z tego wątku tyczy się tej drugiej sytuacji. W pierwszej, tak jak wspomniał Wadim, prędzej czy później zadziałają prawa wolnego rynku. Auto, jeśli właściciel będzie chciał rzeczywiście je sprzedać, stanieje.
  
 
Kolejna oferta z cyklu: Jedyny taki, ZOBACZ!!! Jaktajmer jak się paczy, o niego to się wszyscy pytajo!!!

Zadzwoniłem, ogłoszenie aktualne. Pierwsze co usłyszałem od kompetentnego inaczej sprzedającego:
- Eeeee tak, aktualne, tylko tam cena była chyba źle podana...
Pytam więc grzecznie acz podejrzliwie:
- Taaa? A to jaka jest jego cena?
Rezolutny "byzmesmen" z zadupia mi na to odpowiada bez wahania:
- Ośm TYSIENCY!!!

Odrzekłem mu tylko:
- To za "ośm tysiency", to ja nie chcę z Panem nawet dalej rozmawiać.

Mogę tą rozmowę spuentować jednym cytatem z nieodżałowanego Stanisława Lema:

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu."

Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Toć pisałem kiedyś na forum, że "handlarze" wstydu nie mają to mi napisano "takie są prawa wolnego rynku".

Tymczasem:

allegro.pl/lada-samara-1990r-1500-cm3-i6451108689.html

  
 
Tymczasem mam wrażenie, że brakuje niektórym zwykłego rozsądku.
  
 
Spokojnie, zobaczy, że nie ma zbytniego zainteresowania starym ruskim żelazem za 8 koła to spuści cenę, tak samo jak parę z płuc po kolejnej nieudanej (z winy sprzedającego) transakcji przez telefon.

Mentalność takiego Putina. "Tupnę nóżką i wszyscy mają się mnie słuchać. To przecież JA, sprzedający, dyktuję warunki."
  
 
Akurat Putin robi to, co do niego należy. Czyli broni interesy własnego kraju. Natomiast Duda sprzedaje Polskę, a PiS robi z obywateli debili. Co do tupania nóżką, to na 100 % to należy do Merkel, a także Baracka.

Zastanawiam się Michale, czemu akurat ciebie tak bardzo interesuje za ile i czemu tak drogo sprzedają sprzedawcy łady? Co Ci do tego? Uśmiechnij się sobie pod nos, jak widzisz takie ogłoszenie i tyle. Idealny przykład był z wodą. Przecież nie kupujesz wodę za 5 zł za 0,5L, bo uważasz, że jest drogo i idziesz do biedronki i kupujesz za 80gr. Ale jeżeli jesteś mocno spragniony, to dasz i 5 zł. Na to właśnie liczą sprzedawcy. Sprzedać raz, a zarobić tyle, co inni muszą sprzedać 50 skrzynek wody. Raz, a dobrze.
  
 
Cytat:
2016-09-04 17:39:14, SzokoLada pisze:
Akurat Putin robi to, co do niego należy. Czyli broni interesy własnego kraju.


Nie no powiedz, że żartowałeś. Putin broni przede wszystkim swoich interesów i grup oligarchów skupionych wokół niego. Rosja jest dopiero na dalszym planie. Poszukaj sobie informacji ile środków finansowych zdołał zgromadzić przez okres swoich kadencji. Osławiona rezydencja Janukowicza to przy bogactwie Putlera zwykła drewniana chatka. Opozycja została tam stłamszona i odgrywa marginalną rolę. Ostatnio pewien koleś z Rosji stanął przed sądem bo ośmielił się napisać, że Polskę oprócz Niemiec napadł też Związek Radziecki (http://metrocafe.pl/metrocafe/7,145523,20636273,rosjanin-skazany-za-wpis-o-agresji-zsrr-na-polska.html). Taka to demokracja w Rosji.

O Dudzie nie chce mi się pisać. Nie to, żebym go specjalnie bronił ale w okradaniu Polski specjalizował się rząd Platformy.

Ale ja nie o tym. Co do tego przykładu z wodą to praktycznie cały wątek tego tematu można opisać tak. Ktoś nachalnie wciska nam wodę za 5 zł. Ale... Mocno zanieczyszczoną. W dodatku przeterminowaną. Tak to widzę.
  
 
Cytat:
2016-09-04 20:19:22, emde pisze:
Nie no powiedz, że żartowałeś. Putin broni przede wszystkim swoich interesów i grup oligarchów skupionych wokół niego. Rosja jest dopiero na dalszym planie. Poszukaj sobie informacji ile środków finansowych zdołał zgromadzić przez okres swoich kadencji. Osławiona rezydencja Janukowicza to przy bogactwie Putlera zwykła drewniana chatka. Opozycja została tam stłamszona i odgrywa marginalną rolę. Ostatnio pewien koleś z Rosji stanął przed sądem bo ośmielił się napisać, że Polskę oprócz Niemiec napadł też Związek Radziecki (http://metrocafe.pl/metrocafe/7,145523,20636273,rosjanin-skazany-za-wpis-o-agresji-zsrr-na-polska.html). Taka to demokracja w Rosji. O Dudzie nie chce mi się pisać. Nie to, żebym go specjalnie bronił ale w okradaniu Polski specjalizował się rząd Platformy. Ale ja nie o tym. Co do tego przykładu z wodą to praktycznie cały wątek tego tematu można opisać tak. Ktoś nachalnie wciska nam wodę za 5 zł. Ale... Mocno zanieczyszczoną. W dodatku przeterminowaną. Tak to widzę.

Czyli w obu przypadkach chodzi o pieniądze
  
 
Do Emde. Nie można dyskutować z kimś, kto jest rusofobem, a za takiego cie uważam. Co bym nie napisał, to i tak będzie be. A tym bardziej z kimś, kto nigdy nie mieszkał w Rosji i gówno wie cokolwiek na ich temat.

Dodatkowo uważam cie za człowieka, typowego polaczka , który na wszystko narzeka. To źle, to złe. Tego mi nie dali, a powinno mi się należeć. To nie kołchoz, tutaj jest kapitalizm.
  
 
Cytat:
2016-09-04 20:55:43, SzokoLada pisze:
Do Emde. Nie można dyskutować z kimś, kto jest rusofobem, a za takiego cie uważam.


Cie (albo prawidłowo, po polsku Cię) pisze się z dużej litery. Możesz tego nie wiedzieć, co mnie wcale nie dziwi. Trudno dyskutować z kimś, kto tak jak Ty ma dość ograniczony światopogląd.
Lubię Rosjan, pomimo ich wad i braku znajomości prawdziwej historii, ale zdaję sobie sprawę z tego, że Putin szkodzi swojemu narodowi. I to chyba dla wszystkich w miarę rozsądnie myślących jest oczywiste...
  
 
Cytat:
Cie (albo prawidłowo, po polsku Cię) pisze się z dużej litery.



To akurat wiem, ale wina leży po stronie słownika.

Co do mojego światopoglądu, to powiem jedno: nigdy ze mną nie rozmawiałeś, nie znasz mnie, a tym bardziej mojego światopoglądu, więc zostaw swoje uwagi dla siebie.

  
 
Wracając zaś do meritum - postawa tego rodzaju, jak przy prezentowanej "szóstce" zwyczajnie zniechęca. Skoro już przez telefon wiem, że sprzedający jest tępym, zachłannym chamem, zakończę moją jutrzejszą podróż w Mietkowie, a nie będę nadkładał jeszcze 160 klocków do Nowej Rudy, tylko po to, żeby na miejscu obejrzeć Ładę-strupa i zastać zaślepionego kasą tłumoka bez klasy, z którym nie da się nawet przyjemnie porozmawiać. Możesz sobie Władek pisać co chcesz, ale dla mnie przy kupowaniu samochodu (starego i tak naprawdę na ch... mi potrzebnego, bo mam tego złomu aż nadto), osoba sprzedającego jest ważnym czynnikiem. Jak nie najważniejszym.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2016-09-04 21:49:04, SzokoLada pisze:
To akurat wiem, ale wina leży po stronie słownika. Co do mojego światopoglądu, to powiem jedno: nigdy ze mną nie rozmawiałeś, nie znasz mnie, a tym bardziej mojego światopoglądu, więc zostaw swoje uwagi dla siebie.


Jak rozumiem- znasz emde jak sam siebie?
Tobie wolno krytykować i oceniać innych, ale inni nie mają prawa oceniać i krytykować Ciebie?
Pomyśl nad tym w wolnej chwili, nie chodziło mi wcale o atak na Ciebie. Chciałem skłonić Cię do refleksji.
Bo faktycznie, nigdy Cię nie spotkałem ani z Tobą nie rozmawiałem. Ani Ty ze mną.
I żaden z nas nie ma licencji na jedyną i niepodważalną prawdę.


  
 
Cytat:
Możesz sobie Władek pisać co chcesz, ale dla mnie przy kupowaniu samochodu (starego i tak naprawdę na ch... mi potrzebnego, bo mam tego złomu aż nadto), osoba sprzedającego jest ważnym czynnikiem. Jak nie najważniejszym.



I ja miedzy innymi o tym. Nie podoba się, nie kupuj. Po co to bicie piany, jak i tak nie jesteśmy zainteresowani. Wiesz też o tym, że lubię z tobą dyskutować, razem wyciągać wnioski.

Cytat:
Jak rozumiem- znasz emde jak sam siebie?



Oczywiście że nie. Ale bylem z nim na kilku zlotach, spędziłem kilka godzin na telefonicznych rozmowach, pisałem z nim na GG, FB, więc już mogę mieć swoje własne zdanie na jego temat, tak samo jak i on na mój. Co do krytyki, jak najbardziej jestem za. Ale jest jedno małe ale, najpierw kogoś trzeba poznać, a potem proszę o krytykę.


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2016-09-04 22:38:17 ]
  
 
Hej,
Czy tu działa jakis moderator? Pomyślałem, zaglądnę może jakieś cuda na Allegrowe komentujecie - a tu co.... inne tematy. Czy to jest ten najwłaściwszy wątek na to

pozdro
Tomek
  
 
Cytat:
2016-09-04 22:34:19, SzokoLada pisze:
Oczywiście że nie. Ale bylem z nim na kilku zlotach, spędziłem kilka godzin na telefonicznych rozmowach, pisałem z nim na GG, FB, więc już mogę mieć swoje własne zdanie na jego temat, tak samo jak i on na mój. Co do krytyki, jak najbardziej jestem za. Ale jest jedno małe ale, najpierw kogoś trzeba poznać, a potem proszę o krytykę. [ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2016-09-04 22:38:17 ]


Odpowiem Ci kiedy indziej, nie obrazisz się? Nie mam dziś do tego głowy...
  
 
taki ruski wynalazek z tylną klapą z 2104
  
 
Cytat:
2016-09-21 17:01:02, morphio pisze:
taki ruski wynalazek z tylną klapą z 2104



Ech. Mało tego, że czytasz bez zrozumienia, to jeszcze ślepy jesteś. Ta tylna klapa, to 100% niva.