Wali olejem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko dzisiaj musiałem użyczyć swojemu koledze troszkę prądu do Poldka (Łada górą) poległ mu.Kiedy otworzyłem maskę zauważyłem że lekko mam owalony silnik z oleju (kilka niewielkich kropel) ale cały czas ich przybywało zauważyłem że kilka centymetrów od rurki od szabelki jest dziura i to z niej pryska obok znalazłem plastikową zaślepkę i włożyłem ją z powrotem ale miała straszny luz.Może wie ktoś o co tu chodz i jak jest to mozliwe że cos takiego się stało. Pozdrawiam .
  
 
Witam
Mam wrażenie że piszesz o odmie, tam powinna od tego otworu -króćca iść rura do obudowy filtra, tego nie powinno się zaślepiac,
zobcz na fotkach ta czarna , albo zólta rura na drugim zdjęciu


  
 
he poczytaj sobie wątek (mój) : silnik mi wystrzelił
miałem popdobne objawyTU
  
 
Ok spoko tylko mam pytanko czy ja taką zaślepkę gdzieś kupię?]
Dzieki zax i scheriffnt
  
 
hmmm ja nie wiem - mi taka zaslepkę wstawił mechanik - koszt 20 zł
chyba takie zaslepki są ogólno dostępne
pozdrawiam
  
 
Mniej więcej jest to tam wyjaśnione ale mnie zastanawia jedno.Wywaliło tylko tą zaślepkę ciśnienie nie było zbyt duże bo spadło na mocowanie poduszki silnika.Przy dużej sile nie znalazł bym tego bo przypuszczam że stało się to pod czas jazdy , bagnet był na swoim miejscu.Teraz jest przydkane ale zaślepka dosłownie sobie leży przy dużym ciśnieniu wywali ja z powrotem.Po założeniu przejechałem ok 30km i nic sie nie dzieje olejem nie wali , ale zaślepka może przy jakiejs nierówności wypaść . Ostatnio wymieniałem olej i kolo który mi to robił zalał mi na maxa może to jest przyczyną.Nie wiem Pozdrawiam . mam nadzirję że gdzieś mi sie uda kupić taką zaślepkę.Z góry wielkie dzięki za rady
  
 
Cytat:
2004-01-25 18:14:02, Przemyslak pisze:
Teraz jest przydkane ale zaślepka dosłownie sobie leży przy dużym ciśnieniu wywali ja z powrotem.Po założeniu przejechałem ok 30km i nic sie nie dzieje olejem nie wali , ale zaślepka może przy jakiejs nierówności wypaść . Ostatnio wymieniałem olej i kolo który mi to robił zalał mi na maxa może to jest przyczyną.Nie wiem Pozdrawiam . mam nadzirję że gdzieś mi sie uda kupić taką zaślepkę.Z góry wielkie dzięki za rady



mi jak wystrzeliła to spokojnie dojechałem do mechanika - wszystko miałem oblane olejem a z otworu wydobywał mi sie w trakcie jazdy jedynie taki mały deszczy-opary
musisz wstawić nowa zaslepkę i zalać takim "kitem' - tak mi zrobił mechanik
jezeli chodzi o ten olej to jest bardzo mozliwe-bo jak ja sprawdziłem zaraz po tym swój to miałem maks-a przecież dużo wyleciało przy wystrzale-sprawdz olej na zimnym silniku i wymień zaslepkę-pozdrawiam
  
 
Hmm, to co robicie, to ZATYKANIE odpowietrzania skrzyni korbowej!
Nie tedy droga - skoro macie takie cisnienia, to znaczy ze silniki raczej juz sa do dupy - tj gora trzyma, a dol nie i wali w niske olejowa cisnieniem.
Proponuje zalozyc wezyk i butelke, ktora sie przebija, albo po prostu zalozyc weza do puszki z filtrem powietrza!

Za to mozna mandat dostac - jak sie nie ma wezyka do puszki z filtrem!

Poza tym, znalezienie korka/zaslepki na belce pod silniiem, czy innym czyms, nie swiadczy o slabym cisnieniu, rownei dobrze moglo to wystrzelic, walnac w maske , i spasc na dol.
  
 
Cytat:
2004-01-25 22:48:53, Krzysztof-Fleszer pisze:
Hmm, to co robicie, to ZATYKANIE odpowietrzania skrzyni korbowej!
Nie tedy droga - skoro macie takie cisnienia, to znaczy ze silniki raczej juz sa do dupy - tj gora trzyma, a dol nie i wali w niske olejowa cisnieniem.
Proponuje zalozyc wezyk i butelke, ktora sie przebija, albo po prostu zalozyc weza do puszki z filtrem powietrza!

Za to mozna mandat dostac - jak sie nie ma wezyka do puszki z filtrem!

Poza tym, znalezienie korka/zaslepki na belce pod silniiem, czy innym czyms, nie swiadczy o slabym cisnieniu, rownei dobrze moglo to wystrzelic, walnac w maske , i spasc na dol.




hehehe krzysztof ten wężyk to ja miałem zawsze przy puszce filtra a zaslepka nie jest w odpowietrzeniu skrzyni korbowej-praktycznie wszystko zostało juz wyjaśnione w wątku : silnik mi wystrzelił

a tak naprawde to mój silnik ma 138000 przebiegu i jeszcze długo pociągnie i do dupy nie jest na 100%-znam swój wóz i silnik
a z resztą spotkamy sie na zlocie w ............np. borsku to sam ocenisz, dodam tylko ze moja łada 2lata temu i w tym roku - spokojnie i bez zadnych problemów dojechała nad morze i nazad (ponad 300 w jedna stronę bez dłuższych przystanków)

pozdrawiam
  
 
A tak na marginesie kolego Przemyslak to zapamietaj raz na zawsze, ze to nie jest byle czesc - to jest tzw. zaslepka zaxa - najslynniejsza zaslepka w historii LKP
  
 
Musze sobie wobec tego poczytac tamten watek.
Ja wcale nie twierdze ze silnik po takim przebiegu jest do dupy!
Ja mialem zrobione 200tysiecy kilometorw, i tez dobrze ciagnol.

ide do lektury
  
 
Byłem dziś u mechanika z moim problemem , on miał 1001 teori dlaczego tak się stalo jedna z nich to ta że zamarzła mi woda w rurce która idzie do filtra powietrza (żadki przypadek ale się zdaża) zrobiło sie cisnieni i wyje...o cyt.Jak ściągną ta rure to była wyświniona jakąś żółtawą maźą.Wyczyścił i założył zpowrotem.A co do słynnej zaślepki ZaXa to przemiły pan w sklepie powiedział mi że cytuje " nie ma zajeb...ej możliwości żeby ją kupić" koniec cytatu. Mechanik zamocował ją na jakiejś podejżanej maźi i daje głowe że nie odpadnie Jutro jadę do Rzeszowa może tam mi się uda kupić .Pozdrawiam
  
 
No to dołaączam do grupy walących olejem! Wczoraj planując dłuższą podróż dopełniłem olej do kreski. Zadowolony z siebie dzisiaj trochę poszalałem na drodze i... Po 50km nie miałem prawie oleju. Całe szczęście , ze wożę ze sobą bańkę. Wychlapałem na drogę ponad 2 litry oleju!!! Nie wiem co się wydarzyło, ale mam hipotezę , ze to nie zaślepka Zaxa u mnie wywaliła, tylko nie zamknąłem po prostu korka wlewu oleju...
Wychlapywało górą. Dobrze, że się zatrzymałem i otworzyłem maskę. Ciekawe co by sie stało gdybym tak pojechał jeszcze 100km i zabrał się za wyprzedzanie na wysokich obrotach nie mając już nic w misce olejowej???
  
 
Coz by sie stalo... ja tam kiedys jezdzilem ponad 200 km ze swiecaca kontrolka i olejem ponizej minimum... na razie jeszcze auto jezdzi, ale tez bym chcial wiedziec co sie moglo stac
  
 
PANOWIE BYŁEM W INNYM SKLEPIE W SPRAWIE ZASLEPKI ZAXA I FACIO NIE WIEDZĄC O JAKĄ CZEŚĆ MI CHODZI POZAGLĄDAŁ OSOBIŚCIE .JAK MU PODNIOSŁEM KLAPĘ ZROBIŁ WIELKIE OCZY MÓWIŁ ŻE 9 LAT HANDLUJE CZĘSCIAMI DO ŁADY ALE TAKIEGO CUDA NIE WIDZIAŁ.W MIEJSCU GDZIE ZNAJDUJE SIĘ OSŁAWIONA ZAŚLEPKA W "NORMALNYCH" ŁADACH JEST SZABELKA DO POMIARU OLEJU.A UMNIE JEST W DŁUGIEJ RURECZCE ZARAZ OBOK.NIE ZGADZAŁA MU SIE DŁUGOŚĆ SZABELKI (MOJA OKOŁO 25 CM) NORMALNIE JEST MNIEJSZA.ŁADNĄ MAM OD NOWOŚCI NIGDY NIC NIE BYŁO W NIEJ ZMIENIANE PRZY SILNIKU.MOŻE WIECIE O CO CHODZI? NAPOMKNĘ ŻE TO ŁADA 2107 1300 CM ROCZNIK 1989. PS. ZAŚLEPKĘ OWINOŁEM TAŚMĄ I NA ŻYWCA WSADZIŁEM NARAZIE SIE TRZYMA. POZDROWIENIA . ZDRÓW
  
 
Cytat:
2004-02-06 22:05:51, Przemyslak pisze:
W MIEJSCU GDZIE ZNAJDUJE SIĘ OSŁAWIONA ZAŚLEPKA W "NORMALNYCH" ŁADACH JEST SZABELKA DO POMIARU OLEJU.


aaaa, to dlatego ja nie moglem jej u siebie znalezc.....
a nie prosciej dokupic drugi bagnet??? Mialbys dwa - dla pewnosci pomiaru

a powaznie, to wklej na distal i juz....
jakb cisnienie cos nie ten teges, to i tak bagnet wypchnie.....
a ja psakosc musze sie za tego oringa wziac, bo mi pokapuje lekko...
  
 
Cytat:
2004-02-06 22:10:48, adasco pisze:
Cytat:
2004-02-06 22:05:51, Przemyslak pisze:
W MIEJSCU GDZIE ZNAJDUJE SIĘ OSŁAWIONA ZAŚLEPKA W "NORMALNYCH" ŁADACH JEST SZABELKA DO POMIARU OLEJU.





Oj chyba jednak mówimy o dwóch róznych zaslepkach bo ta moja znajduje sie na tej płaskiej, poziomej powierzchni, obok aparatu zaplonowego - a nie w miejscu bagnecika
pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-02-06 22:43:44, zax pisze:
Cytat:
2004-02-06 22:10:48, adasco pisze:
Cytat:
2004-02-06 22:05:51, Przemyslak pisze:
W MIEJSCU GDZIE ZNAJDUJE SIĘ OSŁAWIONA ZAŚLEPKA W "NORMALNYCH" ŁADACH JEST SZABELKA DO POMIARU OLEJU.





Oj chyba jednak mówimy o dwóch róznych zaslepkach bo ta moja znajduje sie na tej płaskiej, poziomej powierzchni, obok aparatu zaplonowego - a nie w miejscu bagnecika
pozdrawiam



to i tak je nie mam chyba, bo bym zauwazyl przy wymienianiu aparatu....