Pukanie w drzwiach

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć mam problem, w jaki sposób można dostać się do przednich drzwi od strony pasażera ponieważ nie wiem co ale coś mi tam od czasu puka, może wiecie co to może być, za pomoć będe wdzięczny?
  
 
Wiec zaczynasz od dwoch srubek tam gdzie jest klamka od wewnetrznego otwierania drzwi (takie pudelko w srodku z klamka ), wyciagasz to co odkreciles i wykrecasz sama "klamke" (jedna sruba) . Jezeli mnie pamiec nie myli sa jeszcze 3 sruby na samym dole pod schowkiem w drzwiach ( moglo mi sie pomylic z Toyota a nie sprawdze po samochodzik stoi w warsztacie ). Wiec tyle w temacie srub, i zaczynaja sie schody. Proponuje noz lub cienki srubokret i podwazyc boczek drzwi od dolu ( zolte zaczepy ) a dalej kombinowac jezeli uda ci sie zdjac boczek bez uszkodzenia zaczepow to moje gratulacje . W razie czego zaczepy sa po 40 gr sztuka w sklepach Daewoo. Proponuje odrazu sprawdzic dolny profil drzwi mozesz sie zdziwic ile rdzy potrafi sie tam pojawic Ah zapomnial bym pod boczkiem drzwi jest przyklejona folia zabezpieczajaca proponuje ja delikatnie odkleic zeby sie nie podarla.
Powodzienia
Maciek
  
 
to jest gorzej skomplikowane niż budowa kobiety!!! ja poprostu spokojnie i delikatnie to zostawie mechanikowi zanim ozwale całe drzwi, ale jestem wdzięczny za porade która mnie uświadomiła Maćku, heyka
  
 
Oj nie przesadzaj ja majac dwie lewe rece rozkladalem wszystkie 4 drzwi juz 6 krotnie wiec sprobuj nie warto za to placic mechanikowi.
  
 
Cześć Tomek2 ! Nie martw się, nawet ja to zrobiłem, tylko na spoko. Ale jak to rozebrałem, nie znalazłem nic co mogłoby pukać. Natomiast wszystko ( zawiasy, ogranicznik otwarcia drzwi itd.) porządnie przeczyściłem WD-40, następnie olej w strzykawce a na koniec smar - nadmiary tych subsatancji wytarłem i jak na razie mam cicho a już minął miesiąc.
  
 
U mnie szwankują tylnie lewe drzwi. Coś puka, szyba też nie jest sprawna na 100%, boczek odstaje (zgubiłem metalowy wysięgnik do zaczepu). A to wszystko po tym jak 3 lata temu w Wigilę jakiś palant najechał na moje drzwi swoim przodem ( podobno Ford Mondeo). Na drzwiach małe wgniecenie ale coś się sypneło w środku, chyba czas zajrzeć bo już zamek zaczął szwankować.
  
 
Tez mialem tę przyjemność, tzn. jegomość w kapeluszu "ztuningował" mi tylnie drzwi... Diagnoza w pzu - drzwi do wymiany. Teraz do meritum - "fachowcy" z serwisu daewoo nie patyczkowali sie z tapicerka i pourywali (tak mi sie wydaje) wszystkie zaczepy. "Tak mi sie wydaje" - bo przykleili tapicerke do drzwi silikonem matoły jedne ! teraz za groma nie mozna jej odkleic
Do Tomka2: Nie jedz do mechanikow, albo patrz im uwaznie na rece!
Najlepiej zrobic to samemu i podważać plastikowe kołki chwytając ich łebki kluczem płaskim - chyba najlepszy sposób!

pozdr.
RS
 
 
To nie puka nic w drzwiach!!! Stuknij młotkiem w sworzenie przy zawiasach tak, żeby się delikatnie przesunęły, przejedź się kawałek po dołach i napisz, czy przeszło.
  
 
serdeczne dzięki za wszystkie porady naprawde trrafiłem na fachową stronę oczywiście prosze o jeszcze jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia pozdrawiam Tomek