Potnienie tylnych lamp w E12 (hatchback)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktokolwiek spotkał się z problemem potnienia tylnych lamp w E12 Czym to moze być spowodowane
  
 
u mnie tego chyba nie ma, ale przyjrzę się przy najbliższej okazji.

Czy masz na myśli wilgoć, która dostała się do kloszy?
  
 
Cytat:
2004-01-20 12:03:32, jackal pisze:
Czy masz na myśli wilgoć, która dostała się do kloszy?


Dokładnie u Mnie nie na wysokości samych świateł a na boku przy klapie
  
 
u mnie poci się lewy reflektor, ale to Tajwan...
  
 
Tam muszą być jakieś nieszczelności i przy zmianach ciśnienia i temperatur (Poronin - trasa - Warszawa) problem się ujawnił.

Gosiek, masz jeszcze gwarancję to spytaj w ASO.
  
 
Cytat:
2004-01-20 17:14:28, jackal pisze:
Tam muszą być jakieś nieszczelności i przy zmianach ciśnienia i temperatur (Poronin - trasa - Warszawa) problem się ujawnił.

Gosiek, masz jeszcze gwarancję to spytaj w ASO.



ASO Mnie wczoraj zbyło - jutro jade do innego pozatym pisemko do TMP będzie
  
 
Cytat:
2004-01-20 17:40:00, gosiek pisze:
ASO Mnie wczoraj zbyło - jutro jade do innego pozatym pisemko do TMP będzie



Oj lubię takie pisemka. Czyżby rozwód z Markami ??
  
 
Cytat:
2004-01-20 17:46:14, jackal pisze:
Oj lubię takie pisemka. Czyżby rozwód z Markami ??



Zobaczymy co inni powiedzą
Bo jeśli okaże się że taka sytuacja może występować to niekoniecznie ale poczekamy troszeczkę
  
 
Cytat:
2004-01-20 17:50:40, gosiek pisze:
Zobaczymy co inni powiedzą
Bo jeśli okaże się że taka sytuacja może występować to niekoniecznie ale poczekamy troszeczkę



Przecież takie zaparowywanie kloszy może wpłynąć na ich żywotność, a właściwie na trwałość żarówki.
  
 
ja bym się bardzie obawiał tego, że skoro jakoś woda się tam wciska, to może też brud, pył + woda i masz błotko w kloszu
i potem po jakimś czasie reflektor świeci z wydajnością 30% bo cały zasyfiony..
  
 
Gdześ są nie szczelne, powinni to sprawdzić w serwisie, chyba ze mają otwór do odprowadzania wilgoci. U mnie taki otwór jest w przednich migaczach i czasem pojawia sie para, ale znika po kilku godzinach.
  
 
Cytat:
2004-01-21 09:13:46, Iceman pisze:
Gdześ są nie szczelne, powinni to sprawdzić w serwisie, chyba ze mają otwór do odprowadzania wilgoci. U mnie taki otwór jest w przednich migaczach i czasem pojawia sie para, ale znika po kilku godzinach.




Para to to nie jest tylko wręcz kropelki wody


Własnie wróciłam z innego ASO i tak wygląda sprawa - nie jest to normalne i na piatek jestem umówiona na osuszenie lamp aby sprawdzić co jest przyczyną (gdyż możliwe jest że ktoś Mnie leciutko dotknął na parkingu i doszło do chwilowego rozstrzelnienia lamp albo jest to jakaś wada wrodzona). Bedę informowała na bierząco o sprawie

A Marki właśnie straciły klienta
  
 
Cytat:
2004-01-21 09:50:50, gosiek pisze:
A Marki właśnie straciły klienta



Nie jednego.
  
 
Właśnie gadałem z Gosią obie lampy są nie szczelne i właśnie załatwia formalności związane z wymianą. Ty samym serwis w Markach wpisujemy na czarną liste serwisów Toyoty.
A jednak wiele zależy do serwisu.
  
 
Niezła masakra

ASO Marki sucks
  
 
Oki a więc tak - obejrzeli i stwierdzili nieszczelność przy uszczelce i od razu stwierdzili że do wymiany (bo osuszenie i poprawienie uszczelki może pomóc ale wcale nie musi - więc po co ryzykować jak jest na gwarancji).

Takie podejście bardzo Mi się podoba
Brawa dla W&J

Ogólnie punkt usytułowany można powiedzieć gdzie diabeł mówi dobranoc. Duży zapraszają cię jak czekasz do specjalnie wydzielonej poczekalni która jest z 2 stron oszklona i po prostu oglądasz co robią mechanicy na hali.
  
 
A więc tak dzisiaj Mi wymienili obia tylne światełka

Przy okazji stwierdzili wyciek z tylnych amortyzatorów (Marki znowu dały ciała wszak przegląd miałam 2 tygodnie temu) - i od razu było pytanie robimy teraz (bo były na stanie ale czas wymiany ok 3h) czy przyjedzie Pani później oczywiście w ramach gwarancji

Tak więc telefon do szefa i decyzja aby zrobić od ręki.
I kolejne pozytywne zaskoczenie po 1,5 autko miałam gotowe (bo udało się drugiego mechanika do niego przypisać). Z myjni tym razem zrezygnowałam (ale Pan powiedział żebym podjechała przy okazji to Mi umyją )

Tak więc wielkie brawa dla ASO W&J w Mościskach
  
 
Gosiek,
Dzięki za Twoje opinie. Trzeba będzi ena własnym autku przetestować kolejny warsztat. Oby tylko nie było tak jak poprzednio, kiedy poleciłaś nam/mi Marki

Dla czego Mościska są tak daleko???