Problem z ogrzewaniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam taki problem że jak omesie sie nagrzeje powyżej 100stopni przestaje grzać w kabinie (chłodnice i nagrzewnice juz wymieniułem pompa sprawna 100% wymieniona pół roku temu odpowietrzona na 100%)a nadal sie robia takie jaja czy ktos miał juz coś takiego???? a może ktos zna jakieś rozwiązanie ???? pozdrawiam Włodek
  
 
Jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to:
-odpalsz auto ono, sie nagrzewa do 100 C a potem nagle przestaje lecieć ciepłe powietrze z nawiewów?
Jeśli tak to sprawdź jak zachowuje się płyn chłodzący w zbiorniku wyrównawczym. Jeśli bulgocze to masz problem z uszczelką pod glowicą. Jest to jeden z objawów jej uszkodzenia.

PS. następnym razem patrz gdzie umieszczasz post. Tu są duperelki.
  
 
tez stawiam na uszczelke pod glowica zreszta sam mam podobne objawy i tez musze ja wymienic


pozdr
  
 
tez stawiam na uszczelke pod glowica zreszta sam mam podobne objawy i tez musze ja wymienic


pozdr
  
 
po pierwsze niemam zbiorniczka mam chłodnice z korkiem a po drógie uszczelka jest ok... ani niema sera na korku oleju ani nbie dmucha w układ chłodzenia zreszta to juz było sprawdzane a przestaje grzać w momencie kiedy przekroczy 100 stopni jak wróci do 90 to grzeje na nowo poprostu czary mary
  
 
hmm mnie ja tez nie mam oleju w ukladzie chlodzenia ale mam walnieta uszczelke i mam czary z ogrzewaniem i szybciej sie rozgrzewa niz kiedys latem 100 to jest norma a powinno byc 90 i widzie ze u ciebie tez osiaga 100 stopni pomimo niskich temp wiec wiec sie grzeje i to kolejny objaw walnietej uszczelki
wiec sprawdz dobrze


pozdr

  
 
uszczelka i głowica była sprawdzana wiec to jest 100% dobrze... sama sie nie grzeje do 100% mam zawsze na budziku 95 ale jak zasłoniłem chłodnice i przeszło 100 to przestaje grzać
  
 
mialem tak w Omedze 2.0.
Najpierw w ogóle nie było grzania. Wymiana termistatu.
Zaraz potem POlicja mnie shaltowała, samochód stał na poboczu, silnik pracował.
temp skoczyła do 100 i ziąb leciał z nawiewów.
Dałem gazu na luzie, i zaczelo leciec ciepłe.
Pomogła wymiana pompy wody.

Pozdr.
  
 
A po co zaslaniasz chłodnicę zimą?
Nawyki z posiadania polskich produkcji?
Nie trzeba tego robić.
  
 
Czy to norma, że w omie słabo grzeje na nogi, bo u mnie dmucha tylko słabo, a przy temp. poniżej -10 było w nóżki chłodnawo. Kiedyś gdy miałem Temprę nawiew na nogi tak dawał, że parzyło.