NIVA z 1981r. WARTO bardzo proszę o opinie doswiadczonych!!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Niva z 1981r. czy warto kupić ten samochód. Jest do kupinia ładna za ok 6000. Proszę o opinie czy w tym roku 1981 robili dobre Nivy czy różnią sie od tych których jest najwięcej na rynku???

Bardzo proszę jestem początkującym Nivo maniakiem .

Nie mam zbyt dużo kasy dlatego myślę o 1981r.
  
 
Witam

Czy warto kupić ciężko tak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie....
Jeśli samochód jest zadbany i nie był katowany w terenie to można się nim interesować...
Jeśli nie jesteś pewien, co do stanu czasem warto wybrać się do warsztatu, aby sprawdzili blacharkę i mechanikę....konstrukcja podobna do normalnych ład 2107 i trochę do Poldków i FSO 125 więc każdy warsztat powinien Ci powiedzieć czy warto...
Co do rocznika to generalnie dużo różnic nie ma między starą, Nivą a nową, ( po 93 ) więc w przypadku tego samochodu raczej trzeba patrzeć na wygląd i sprawność podzespołów niż na lata

Jeśli przejrzysz wątki na forum kilka razy padło już podobne pytanie i koledzy na nie odpowiadali, więc warto poczytać

Generalnie ... części tanie, sporo samemu można zrobić a przyjemność z jady niezła o ile nie planujesz zbyt ekstremalnej jazdy w terenie bo wtedy samochód (zresztą chyba nie tylko niva) niszczy się wielokrotnie szybciej




  
 
Jezeli buda jest w dobrym stanie - ale to naprawde trzeba dokladnie sprawdzic, bo zle zrobiona i zabezpieczona jest w stanie rozsypac sie przez sezon - to z reszta mozna, przy wlozeniu swojej pracy, sobie poradzic. Generalnie Niva jest dla ludzi lubiacych sie grzebac przy samochodzie i majacych do tego warunki - na podworku raczej sie nie da. Jezeli zamierzasz ja serwisowac wylacznie w warsztatach to odradzam - to wcale nie jest takie tanie! Lepiej kupic Suzuki lub cos podobnego. Generalnie 6kPlz to troche drogo, chyba ze jest rzeczywiscie dobrze zrobiona - generalnie rocznikiem nie nalezy sie przejmowac, bo i tak oryginalu juz w niej pewnie malo - liczy sie stan techniczny.
Zycze powodzenia!
  
 
Oprócz tego wszystkiego sprawdź też rzeczy z punktu widzenia bezpieczeństwa najwazniejsze - układ hamulcowy , kierowniczy , a także przeniesienia napędu. Ich elementy zużywają się w znacznym stopniu w nowszych nivkach niż 1981 ....... a wymiana poszczególnych elementów tych układów zwiększa jedynie zużycie następnych, więc niekiedy układ w 80% złożony z nowych elementów może stanowić nadal zagrożenie bezpieczeństwa na drodze ..... pod tym względem niewarto ryzykować kupna takiego auta , bo jest to RYZYKO :: . Ale jezeli ją zakupisz to powstrzymaj emocje i przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Udanych zakupów

[ wiadomość edytowana przez: Sniper dnia 2004-04-02 13:20:02 ]