Wspomaganie do Łady - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Odświeżam temat, może ktoś już poczynił jakieś kroki w kierunku lżejszego obracania kierownicą w klasyku (chodzi mi głównie o 2107). Nie wiem jak to jest w nivie, ale to ogłoszenie http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=103322432 jest (chyba) dowodem że da się założyc wspomaganie od poloneza.
  
 
U inżyniera Czecha widziałem elektryczne wspomaganie do Niwy - przywióżł z Togliatti. Z tym że wymagane jest tam sterowanie szybkościomierzem za pomoca elektroniki a nie linki.
Do Niw tez montuja wspomę z Mercedesów beczek (chyba z wersji 200D).
Mnie ten temat jednak zbytnio nie interesuje bo siły mi wystarcza żeby dawać sobie radę z Żigulka na parkingu nawet bez wspomagania. A przy większej prędkości nawet lepiej gdy go nie ma.
  
 
a moze z 211x wspomaganie ?
  
 
wspomę można załozyć od fiata 124,131,132,argenta
mam takie serwo ale bez przekładni. przekładnie mi złomiarze razem z budą ukradli
  
 
Cytat:
2007-03-20 10:10:30, rogacek pisze:
wspomę można załozyć od fiata 124,131,132,argenta


Wszystko ładnie pieknie, ale gdzie pompe przymocować ?? A przekładnia pasuje od strzała ??
  
 
i jak tam ktoś zgłębił temat?
leży mi w piwnicy przekładnia od 132 a w silniku BMW będę miał pompę wspomagania więc może warto to założyć, jak się da ?
  
 

nie ma w rosji gotowych kompletów na klasykę.

stosują z małymi modyfikacjami elektryczne do niwy:
wspomaganie do łady 2101-2107

i z większymi modyfikacjami hydrauliczne (ZF):
wspomaganie hydrauliczne do lady nivy
  
 
ok a czy ktoś zamocował już z powodzeniem elektryczne z punto 2 ?
bartixr dowiedziałes się może o koszt samej przekładni hydraulicznej?
Pozdrawiam
  
 


z tym jest kłopot, tylko komplety sprzedaj a sam mechanizm spróbuję zapytać przejedzając obok ASO Lady.
tutaj ciekawa instrukcja po montażu wspomagania:
1. Instrukcja montażu: http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/rulevoe/igur.htm
2. Praktyczne rady z przebiegu montażu:
http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/rulevoe/gur213.htm


Cytat:
2011-09-26 15:37:25, Konriii pisze:
ok a czy ktoś zamocował już z powodzeniem elektryczne z punto 2 ? bartixr dowiedziałes się może o koszt samej przekładni hydraulicznej? Pozdrawiam

  
 
Konriii, mam gościa który zajmuje się regeneracja przekładni. On ma niwe ze wspomaganiem, powiedział mi ze zrobi w mojej Ladzie kompletne wspomaganie za około 1000zl. Z kolei nie zdradza mi od czego będzie przekładnia, ale mówił mi ze ma tego pełno. Nic mnie nie obchodzi, daje auto rano, a po południu odbieram ze wspomaganiem i po geometrii kół. Jeżeli interesuje ciebie nadal ten temat, to dzwon do mnie, a ja podjadę do niego. Tel: 601 43 47 43
Jedynie co mi powiedział, ze nic nie będzie wiercił w budzie. Wszystkie części zastosuje po regeneracji, więc można twierdzić, ze będzie nówka sztuka.
  
 
zadzwonię do Ciebie jutro, a jest w stanie sprzedać samą przekładnie? przecież nie będę do Legnicy śmigać na montaż
Pzdr
  
 
Jak się okazało po rozmowie z gościem od wspomagania, miał on przekładnie od poloneza trucka anglika. Ale wszystkie kupili ukraincy.
Sam się wkurzyłem, bo przeszło mi koło nosa wspomaganie.
  
 


  
 
gruba rzeźba
  
 
ciekawe jak z badaniami technicznymi jest od czego to w ogóle jest, bo montaż nie wygląda na zbyt skomplikowany
  
 
jak ktoś się tego dopatrzy na przeglądzie to go nie dostaniesz
  
 
U nas ktoś się dopatrzy? Nigdy. Maglownica od B3, przerobiona.
  
 
jest coś więcej o tej ładzie ?
  
 
TUTAJ
  
 
dzięki