Temperatura załączenia wiatraka w ladnej i DOHC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak się to ma do siebie. Jaka powinna być w DOHC a jaka jest w ladzie. Może zastosować włącznik ręczny??
  
 
osobiscie mam chłodnice od łady i co za tym idzie czujnik też czyli wiatrak załącza się tak samo jak w przypadku 1.5 a w większości aut temperatura załączania się wiatraka oscyluje w okolicy 97-98 stopni
  
 
Ja ma chłodnice od 132 a termostat ŁAdowski - początkowe otwarcie termostatu 83 stopnie całkowite 90 stopni - temp. włączenie wiatraka 92 stopnie - czujnik mam Fiatowski, z tym że układ chłodzenia silnika DOHC jest zajebiście wydajny (jak masz dobrą pompe) i może Ci się wydawać że on się przegrzewa, że termostat jeszcze się n ie otworzył a on poprostu tak już ma - ja wojowałem z tym chyba z tydzień i w końcu pomierzyłem temperature ręcznie i okazało się że wszytko jest ok. A na włączenie wiatraka to musisz trochę poczekać!!!!!
  
 
Witam
Cytat:
2004-02-08 00:01:53, rogacek pisze:
jak się to ma do siebie. Jaka powinna być w DOHC a jaka jest w ladzie. Może zastosować włącznik ręczny??




ręczny włącznik miałem kiedys w 2106, miałem zakamienioną chłodnice i czasem problemy latem w korkach, dodałem Calgonu do wody, zmieniłem kilka razy wodę, tak przepłukałem układ, potem i tak zmieniłem chłodnieće, ale reczny włącznik się przydawał, kiedy spodziewałem się ze może się zagrzac motor
  
 
witam
ja u siebie (1.8 DOHC) mam chłodnicę i włącznik wentylatora z Poloneza i dopuki nie włożyłem gazu wszystko było OK, po założeniu instalacji LPG wypaliło mi nagar na zaworach i gniazdach
i teraz wg wskażnika temp (z Łady) silnik mi sie przegrzewa ale wynika to chyba z tego że czujnik temp jest w głowicy, zobaczymy co będzie po regulacji luzów zaworowych, a co ręcznego ząłczania wentylatora to fajna sprawa i przydaje się czsami na KJS-ach i innych kręciołach
  
 
Jeśli zamierzasz w przyszłości pobawić się w rajdy Ladną to lepiej załóż sobie ręczny włącznik ja mam tak zrobione u siebie i na krętych próbach gdzie brak jest dłuższych prostych włączam wentylator gdy wkazówka temperatury jest jeszcze na białym polu!!! Jest to optymalny moment gdyż po zjeździe z próby wskazówka jest na zielonym, raz zapomniałem włączyć wentylator przed próbą (I Rajd Studencki) wszyscy wiedzą jak się to skończyło zagotowałem ładną i nie bardzo mogłem ją schłodzić!!! Wtedy to powstał wątek Ladna się grzeje!!!.......