Problem z "alarmem" w 730 V8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od roku jestem posiadaczem 730 V8 z 92 roku. wszystko jest tip top tylko jedna rzecz mnie niepokoi.mianowicie dwa razy (raz po zamknieciu auta, raz po otwarciu) włączył mi się jakiś dziwny alarm i włączyć silnika się nie dało. przypominało to sygnnał jaki się włącza po trzech próbach uruchomienia wozu po wcześniejszym zakodowaniu.musiałem zamknąć i otworzyć auto to wtedy się wyłączył. samochód ma centralny zamek ale żadnego pilota do niej nie mam. w zamku są 2 położenia zamykające, w pierwszym zamek jest ryglowany a w drugim dodatkowo zapala sie dioda na desce pod szybą i słychać charakterystyczne domknięcie zamka. Samochód ma pełne wyposarzenie włącznie z domykaniem bagażnika i "samościemniającym" się lusterkiem, jednak nie ma domykania szyb, normalne? ktoś się zna na tym? coś jest nie tak z elektroniką?null
  
 
Hmm jak mi padł akumulator to też jakiś ciutke inny sygnał się pojawiał, podczas zapalania nie startował tylko wył, nie brzmiało to jak sygnał z mojego alarmu ale innej syreny nigdy nie widziałem, hmm chyba iż jest schowana. No ale dąże do tego iż radzę sprawdzić akumulator, chociaż nie mam pewności czy to jest to. Aaa u mnie nic nie wskazywało na jego zużycie, wszystko działo i zapalał normalnie - a nagle padł!
  
 
aaa widzisz. mam to samo... bateria dobra, wszystko dziala a tu nagle jakis sygnal jak z poloneza z 89 roku.te samochody czasem zaskakują. a chcąc podłączyc inne radio to trzeba być mistrzem świata, żeby sie połapać przy tym wzmacniaczu. a wymieniał ktoś mikrofilterek? daje to coś? czy szkoda sobie głowe zawracać?
  
 
Z tym radiem to się męczyłem pół dnia. Po prostu na tył idzie jeden "plus" ! - tył jest mono! Najlepiej wywalić wszystkie kable za wyjątkiem antenowego i wsadzić nowe, a jeżeli chodzi o kabel prądowy to polecam wsadzić grubszy - wtedy oświetlenie radia nie "miga" podczas głośniego słuchania.

A wracając do tego sygnału jak w poltku to właśnie 3 dni temy nie wbiłem kodu w komputerze pokładowym i po kilku próbach (skleroza!) odpalenia zaczeło coś wyć - tak jak klakson, ale coś za głośno, chyba jest dodatkowy bliżej wnętrza auta.
  
 
Z tym radiem to się męczyłem pół dnia. Po prostu na tył idzie jeden "plus" ! - tył jest mono! Najlepiej wywalić wszystkie kable za wyjątkiem antenowego i wsadzić nowe, a jeżeli chodzi o kabel prądowy to polecam wsadzić grubszy - wtedy oświetlenie radia nie "miga" podczas głośniego słuchania.

A wracając do tego sygnału jak w poltku to właśnie 3 dni temy nie wbiłem kodu w komputerze pokładowym i po kilku próbach (skleroza!) odpalenia zaczeło coś wyć - tak jak klakson, ale coś za głośno, chyba jest dodatkowy bliżej wnętrza auta.
  
 
wiem wiem wiem , ten sygnałek to fabryczna syrena alarmowa podłączona do kodu który ręcznie się wklepuje na tablicy rozdzielczej obok radia, syrena ta znajduje się pod podszybiem z prawej strony(od pasażera) trzeba zdjąć wycieraczki następnie kratki plastykowe i ręką namacacie tę syrenę...tak normalnie to po wbiciu code i próbie uruchomienia autka włącza się ten fabryczny alarm (u mnie tak jest) w BMW 530i i tak samo miałem w 525i...pozdrawiam.
  
 
aaaaa i jak dojdziesz do tego sygnału to daj znać .....będę wiedział że na coś się wtedy przydałem to będzie moja pierwsza porada na tym forum , Qrde ale jestem teraz wielki żartowałem pozdrawiam