Tapicerka z caro+???????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie
Czy pasuje tapicerka z caro+ do fiat 125p. Chodzi mi o deskę rozdzielcza boczki dżwi siedzenia oraz dywaniki i wszelkie wykladziny. Czy ktos wymieniał taką tapicerke. Czy moze lepiej pasuje tapicerka ze zwykłego caro.Wszelkie informacje prosiłbym przesyłać na adres RESERW@interia.pl
  
 
Panie... Poldek jest zupełnie inny w środku... inne fotele, inna szerokość drzwi, inne przetłoczenia na podłodze. oprócz przełożenia foteli i deski (z dużym kombinowaniem) nic nie będzie pasowało.
  
 
Dokładnie tak jak pisze czeczun.Deskę da się wcisnąć,jednak boczki nie.Fotele przednie pasują idealnie,tylne to już troszkę "rzeźbienia".Dywaniki są podobne,jednak mają inne przetłoczenia przy progach,z racji innego kształtu tychże w PN i DF.Poza tym zależy czy masz skrzynię PN(skośny drążek)czy DF(pionowy).A moje zdanie jest takie,że wnętrze od Plusa po prostu nie komponuje się stylistycznie z klasycznym,kanciatym nadwoziem.
  
 
Cytat:
z klasycznym,kanciatym nadwoziem


Właśnie ,dlaczego fiata nazywa się "kantem" .Przecież w polonezie linie nadwozia są dużo bardziej proste i ostre. Chyba,że chodzi o te wyraźnie zaznaczone ręką stylisty końce karoserii. Ale to taka dygresyjka.
  
 
Wiesz wioorek tak to już jest,nazwa się przyjęła i została.Faktycznie Polonezy,zwłaszcza starsze są bardziej kanciate od 125p...To tak jak z "beczką","cygarem"itp.
  
 
Cytat:
2003-09-05 21:18:01, wioorek pisze:
Cytat:
z klasycznym,kanciatym nadwoziem


Właśnie ,dlaczego fiata nazywa się "kantem" .Przecież w polonezie linie nadwozia są dużo bardziej proste i ostre. Chyba,że chodzi o te wyraźnie zaznaczone ręką stylisty końce karoserii. Ale to taka dygresyjka.



O ile pamiętam pochodzi to określenie od dowcipu o dwóch najczęściej cytowanych w PRL filozofach.

cyt.: Jak Polacy żyją? Kantem i Niczem. ( nie pamiętam jak on się pisze)
  
 
Cytat:
2003-09-05 21:18:01, wioorek pisze:
Chyba,że chodzi o te wyraźnie zaznaczone ręką stylisty końce karoserii. Ale to taka dygresyjka.



Mówisz o błotnikach z przodu wystających ponad maskę jak w lincolnie??

Cytat:
Faktycznie Polonezy,zwłaszcza starsze są bardziej kanciate od 125p...To tak jak z "beczką","cygarem"itp.



Taka już jest uroda DF i przynajmniej można go odróżnić od innych samochodów. Ale nie przesadzajcie Panowie mówiąc że poldek ma wiecej kantów niż Hebel

Pozdr


[ wiadomość edytowana przez: Mokry dnia 2003-09-06 12:04:22 ]
  
 
witam Panowie mam poldusia z 90r ale drzwi mam juz od caro i mam pytanie czy boczki na drzwi od plusa moge zamontowac czy nie bardzo?wiem ze raczka do zamykania drzwi jest inna ale dziurke zawsze mozna dorobic.jak sadzicie?
  
 
Cytat:
2003-11-07 17:29:13, will pisze:
witam Panowie mam poldusia z 90r ale drzwi mam juz od caro...


A jaka to roznica?
  
 
no wlasnie jaka?koles mi powiedzial ze nie bedzie pasowalo bo plus ma inne drzwi i w ogole !!!!! a mnie sie wydaje ze drzwi sa raczej te same!!!!jak to w koncu jest Panowie?
  
 
najlepiej dorwać plusa i oblukać wtedy bedzie wszystko wiadomo. Może Izka nam się wreszcie pokaże na spocie krakowskim Już się stęskniłem za jazdą caro+
Zapytaj może typów w Auto Wanda tym w hucie mają sporo gratów do poldka i są w miarę zorientowani czym handlują!
  
 
Drzwi z plusa w stosunku do tych z np. caro nie mają mocowań do starych podłokietników, ale maja dziury na kołki no nowych podłokietników. Dziury na spinki trzymające tapicerkę - tylko w tylnych drzwiach jest o jedną więcej. Takze ewentualnie wywiercenie dziury na wkręt czy spinkę nie jest dużym problemem.Poza tymi szczegółami kompletne tapicerki z plusa i ze starszych można dowolnie zamieniać i bedzie pasowało. ew. może nie bedzie kolorem. ale można odtłuścić szare plastiki i pomalować je czarnym matowym sprayem. (tak mam i sie trzyma)
Kwestia pasowania parapety plus - stara deska. Luzu nie bedzie, deska sie ciut ugnie. drzwi zamykają sie bez problemów. Można podnieść troche deske na mocowaniach - bedzie lepiej wyglądało jedno z drugim. (też tak mam)

BTW ten gosć sie nie zna...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Drzwi z plusa w stosunku do tych z np. caro nie mają mocowań do starych podłokietników, ale maja dziury na kołki no nowych podłokietników. Dziury na spinki trzymające tapicerkę - tylko w tylnych drzwiach jest o jedną więcej. Takze ewentualnie wywiercenie dziury na wkręt czy spinkę nie jest dużym problemem.Poza tymi szczegółami kompletne tapicerki z plusa i ze starszych można dowolnie zamieniać i bedzie pasowało. ew. może nie bedzie kolorem. ale można odtłuścić szare plastiki i pomalować je czarnym matowym sprayem. (tak mam i sie trzyma)
Kwestia pasowania parapety plus - stara deska. Luzu nie bedzie, deska sie ciut ugnie. drzwi zamykają sie bez problemów. Można podnieść troche deske na mocowaniach - bedzie lepiej wyglądało jedno z drugim. (też tak mam)

BTW ten gosć sie nie zna...

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Witam

Dziś właśnie zabrałem się za kombinacje DF+tapicerka z plusa.

Jak narazie wygląda to marnie bo przednie podszybie jest zbyt długie i panel środkowy włazi na dźwignię ręcznego

Macie może jakieś patenty jak to dopasować? Gdzie uciąć a gdzie skleić

Z góry dzięki za info. Mój e-mail vorrior@interia.pl
  
 
Przyciąć trzeba od strony przedniej szyby.
  
 
Hah co ty nie powiesz Jak się ją przykłada to widać gdzie nie pasuje.

Pytanie tylko ile tego wyciąć no i jeszcze problem z kanałami wentylacyjnymi szyby przedniej.

Ma ktoś może zdjęcie jak ten problem rozwiązał w swoim samochodzie?

Może być tapicerka od zwykłego poldka do 98 r może też być z plusa bo to wsio ryba.

Zależy mi na czasie bo w tym tygodniu lakiernik bedzie się zabieral za szpachlowanie i dobrze byloby przyspawać mocowania do tapicerki zanim zacznie sie malowanie.

Z góry dzięki za pomoc
  
 
Tapicerka czy deska rozdzielcza?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."