Alkomat w standardzie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wkrótce w naszych autach mogą pojawić się "alkomaty", które uniemożliwią jazdę po kielichu. To jeden z pomysłów Komisji Europejskiej na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Prowadzenie samochodu w Wielkiej Brytanii wiąże się z niezwykłymi doznaniami. I to wcale nie dlatego, że w tym kraju obowiązuje ruch lewostronny. W zdumienie wprawiają przede wszystkim obyczaje tamtejszych kierowców. Nawet na względnie pustej autostradzie na widok znaku ograniczenia prędkości kierowcy zwalniają. Jeszcze większego szoku doznamy, jeżdżąc po mieście. Tu pieszy jest świętością. Gdy tylko postawi stopę na przejściu, samochody hamują.

- Dlatego też brytyjskie drogi są najbezpieczniejsze w Europie - mówi Ari Vatanen, znany fiński kierowca rajdowy, obecnie deputowany do Parlamentu Europejskiego. - I to nie skutek przepisów drogowych, które w całej Europie są bardzo zbliżone, ale ich przestrzegania i egzekwowania.

We Włoszech czy Polsce, gdzie granie na nosie policjantom wciąż uznawane jest za przejaw ułańskiej fantazji, a nie brawury, śmiertelnych wypadków na drogach jest prawie trzy razy więcej niż w Wielkiej Brytanii. W tej sytuacji Komisja Europejska wydała wojnę piratom drogowym. Pod koniec stycznia ogłosiła, że do 2010 r. liczba śmiertelnych ofiar wypadków musi spaść o połowę, do 20 tys. rocznie. Jej orężem mają być m.in. akcje promujące bezpieczną jazdę, np. krzykliwe reklamy. Na ten cel Komisja przeznacza ok. 80 mln euro.
  
 
No i bardzo dobrze, pogratulować, naprawdę bardzo dobry pomysł. Ja jestem za tym, żeby wszystkich wsiadających "po kielichu" do samochodu na miejscu kierowcy zamykać min. na 48h do aresztu albo do izby. Dla mnie to ostatnie s...syństwo prowadzić po pijaku i narażać, nie siebie, ale przede wszystkim wszystkich innych mających pecha poruszać się po tej samej drodze co wcześniej wspomniany debil.

  
 
Pomysł super na[prawdę tyl;ko tak naprawdę w Polsce zanim sobie właściciel np. maluszka itp.(chodzi mi o autka używane) kupi new autko to minie ho ho ho ... ale zamysł dobry
  
 
Pijak przepije kasę na nowe autko
  
 
Cytat:
2004-02-16 16:41:23, carewicz pisze:
No i bardzo dobrze, pogratulować, naprawdę bardzo dobry pomysł. Ja jestem za tym, żeby wszystkich wsiadających "po kielichu" do samochodu na miejscu kierowcy zamykać min. na 48h do aresztu albo do izby. Dla mnie to ostatnie s...syństwo prowadzić po pijaku i narażać, nie siebie, ale przede wszystkim wszystkich innych mających pecha poruszać się po tej samej drodze co wcześniej wspomniany debil.




Carewicz... zgadzam się z Tobą i wszystkimi przedmówcami jak i za.. mówcami Oczywiście taki stan rzeczy jest chory jak nasze całe prawo i napewno zwiększenie kar dla pijanych kierowców a tym bardziej recydywę.... to dobry pomysł. Zresztą dla własnego dobra dobrze jest zakupić sobie swój osobisty alkomat... wierzcie mi... to tańsze od Adwokata!!!!


[ wiadomość edytowana przez: miodek997 dnia 2004-02-17 10:39:18 ]