530i Gaz?????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam i pozdrawiam , jestem początkującym na forum ,a nie początkującym co do mechaniki.Ale jak każdego dręczy mnie pytanko jak silniki BMW znoszą gaz,szwagier ma MB 260E i silnik pracuje jak pralka frania(obroty jak mu pasuje) a na etylinie pełna kulturka.W mojej bejcy mam 139.000 przebiegu jest to mało ale właśnie nie chcę zniszczyć tego motoru .. Co myślicie o gazie do BMW 530i 1990r. 6R 188KM.Dzięki za odpowiedź.
  
 
Szwagier ma do bani instalacje lub całkowicie rozregulowaną. Ja mam 735 z 1987r i założony gaz z komputerem za 2500zł i chodzi jak ta lala, bez żadnych większych problemów, za wyjątkiem tej przeklętej regulacji nad którą się kiedyś męczyłem. Strzelił kilka (nie kilkanaście!)razy w ciągu 14 miesięcy jak go mam.
Jednak osobiście jak bym miął teraz zakładać instalacje to bym wolał wielopunktowy wtrysk gazu, koszt ok 3900zł/4000zł - mogę polecić warsztat.
Ogólnie morał z tego taki abyś spokojnie założył, bo ok 1.4zł to nie 3.30zł ! Ale pamiętaj - świece, przewody i filtr muszą być idealne!!!
  
 
no powiem Ci, ze miałem w takim silniku tylko w 7ce gaz pierwszej generacji( z reczna regulacja na przewodzie) i marnie to chodziło. strzelało od czasu do czasu i były problemy z odpalaniem, trzeba było "pokręcić" chwile chociaz odpalał na benzie. i przy przełaczaniu szarpał strasznie. załóz sobie jakąs lepsza instale przynajmniej drugiej generacji. ja mam teraz wtrysk sekwencyjny w V 8ce i to mnie sie podoba. zwraca sie po ok. 20 tysiącach a różnicy się praktycznie nie odczuwa.
  
 
hmmm powiadasz wtrysk drugiej generacji????? Naprawiam auta i nie wiem o co Ci chodzi z tą ręczną regulacją (czy o to przełączanie ręczne benzyna/gaz???). Rozmawiałem z facetem na giełdzie w Gliwicach o gazie do mojej 530 6R to powiedział mi że jest taka instalacja pełny automat za 2200zł ale On poleca do tego komputer z emulatorem sondy lambda za dodatkowe 300 zł i wtedy sonda lambda+ gaz+benzyna wszystko współpracuje razem ze sobą no i z komputerem fabrycznym auta chodzi mi o regulację mieszanki.Oki pod koniec miesiąca będę to montował i podzielę się z Wami moimi odczuciami.A wogóle to powinniśmy się kiedyś spotkać na jakimś mini zlocie browarku i grillu (ale to jak się ociepli ) cześć pozdrawiam
  
 
chodzi mi o reczną regulację dawki gazu. takie plastikowe pokrętłona przewodzie od parownika. po tym można poznać, że to 1wsza generacja.a ta z kompem i sondą to jest druga oczywiscie lepsza 3cia to wtrysk ciągły, 4ta sekwencyjny a 5ta gazu ciekłego,:-/ dobrą sprawą jest butla w kole+ dojazdówka bo i tak wsadzisz 60 litrow a w koło tyle wejdzie.chyba, ze kufer jest Ci zbędnym... pozdrawiam
  
 
Ja mam 2giej generacji z komputerem który współpracuje z benzynowym i bierze info z sondy lambda, butle mam w kole zapasowym 60-tke, ale wchodzi 46l gazu! Ja za moją dałem 2500zł. Jak jesteś z Bytomia to zapraszam do Katowic (Brynów) to Cie mogę zaprowadzić do tego warsztatu, robi bardzo solidnie!