Pokrywa bagażnika w Yarisie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otóż coś mi stukało od nowości w tylnej części auta, no i wczoraj się w końcu do tego zabrałem. W pierwszej wersji myślałem że to plastik maskujący koło zapasowe, ale jednak okazało się że to pokrywa. Sprawdziłem i stwierdziłem że zamek jej nie dociąga, po próbie regulacji zamka i całej pokrywy (konsultowałem z Critem który równocześnie sprawdzał u siebie w domu ) dalej to samo! Miał już ktoś może podobny problem i wie jak go rozwiązać???
  
 
Ja tak mam, byłem w ASO wyregulowali mi zamek, ale znowu zaczyna stukać
  
 
Zamek klapy w Yarisie zaskakuje na dwa razy. Jak się delikatnie zamknie, to klapy nie da się już podnieść, ale nie jest też zablokowana. Dopiero nieco mocniejsze zamknięcie jest prawidłowe.
Czy aby właśnie taka sytuacja nie ma miejsca u ciebie? Kiedyś się na to nabrałem. Sprawdź.
  
 
Pokrywa zamyka się prawidłowo, w momencie kiedy zamek się zatrzaskuje (czyli zamek zaskakuje po raz drugi) zostaje taki delikatny luz który przy większych nierównościach daje o sobie znać
  
 
U mnie jest to samo. Zgłaszałem to w ASO ale nie potrafili na to nic zaradzić.
  
 
ja póki co wypchałem osłonę plastikową przy bolcu w ściance tylnej, takim materiałem który w swoich właściwościach przypomina styropian (w miare sztywny ale nie kruchy ) i gąbkę (elastyczny). W osłonę tą wchodzi cały zamek pokrywy co powoduje że klapa jest wypychana przez owy materiał powodując że luz zanika. Jest to półśrodek ale przestało hałasować, zobaczymy co da się z tym jeszcze zrobić.
  
 
noremalnie rzeźba w gównie, ale aby do aso dojechać wystarczy wpadnij w piątek po 17:00 na szybowcową będą mi autko przeglądać to i Twojego poprawią
  
 
a wcale zenie - to nie zamek
luknijcie na ramie wycieraczki!!
nic innego jak napierdala o szybe

ja mam juz drugiego yarisa i w dwoch mialem to samo
poprzedni i terazniejszy sa base 2000

poprzednim przechalem 115tys km
a ten juz wykrecilem na 96

wiec troszke juz jest
jezeli to yarek przed fl to stawiam na ramie wycieraczki
tez kiedys mnie to zdenerwowoalo jak rozkrecilem cala klape na czesci i na koncu dojrzalem to



pozdrawiam
  
 
akurat tak sie zdarzylo ze mialem kiedys praktyke w Aso w szczecinie i jezeli chodzi o takie rzeczy to raczej Wam nie pomoga...nigdzie bo poprostu nie maja na to czasu zeby jezdzic 30 min autem bo cos klintowi napioerdalal

poprostu jest tak :
- cos panu stuka w kalpie?
- tak?
- zaraz to zrobimy , prosze poczekac
(kolo idzie na warsztat, sprawdza reka czy nic nie jest luznego
dociaga leko zamek)
- o teraz powinno byc ok
- no to bardzo dziekuje
- dowidzenia

kolo jeszcze nie dojedzie do domu a znowu na cos skrzypi i stuka

taki mechanik ma placone na akord czyli od kazdego otworzenia
zlecenia do serwisu
czyli im wiecej klient do niego razy przyjedzie tym wiecej kasy zarobi
a takie pierdulki sie zbywa

pozdrawiam

  
 
jest to zamek (dokładnie brak możliwości spasowania tylnej pokrywy) na 100% bo jak ją przyciskasz to czuć luz razem z delikatnym stukiem, poza tym juz zrobiłem prowizoryczną naprwę i przestało
  
 
ja u siebie nic podobnego nie zauważyłem... (nie zauważyłem co nie znaczy że tego nie mam) ale jak mi to nie przeszkadza to jest OK
jedyne co mnie wkurza to kontrolka zamkniętych drzwi (a dokładnie klapy bagażnika). Jak klapa jest zatrzaśnięta (nie zamknięta) to kontrolka gaśnie a bagażnik nie jest zamknięty i dopiero na dziurach słyszę że coś trzaska...
  
 
mi też klapa latała ale dociagnołem na zamku i przestalo- już rok jest ok
  
 
W mojej Corolli zamek tylnej klapy chodził dość ciężko, wyraźnie było słychać mocne "strzelenie" podczas otwierania. Poprawili mi niedawno w ASO, regulując zawiasy. Od razu lepiej

Może w Yarisie też uda się coś na zawiasach podregulowac?
  
 
jak sam próbowałem wyregulować to nic nie pomogło, a w ASO zrobili że nie było słychać przez pierwsze 2 tygodnie ale teraz znów pomału się odzywa na większych nierównościach, zastanawaim się czy nie pojechać do nich żeby mi zamek wymienili na gwarancji bo to chyba jego wina
  
 
Mi nic nie stuka, tłukła się kanapa, dwa razy robili w aso Katowice.. i po czasie znów się tłukła, w Bytomiu raz posmarowali w tamtym roku i jest na razie ok, choć minęło już z pół roku.
  
 
Mi już trzy razy regulowali ten zamek i dalej stuka!
Wczoraj jeździłem z podniesioną tylna wycieraczką i stwierdzam że to jednak klapa.
  
 
a ja jechałem wczoraj w bagażniku ( 3D przy złożonych siedzeniach) i okazało się że to nie klapa (chociaż tak lokalizowalem ten hałas z fotela kierowcy). Stukanie występuje w okolicach mocowania pasa kierowcy. Nie wiem jeszcze jak dostać się pod plastik (pewnie trzeba rozebrać pół Yariska).
  
 
Cytat:
2004-02-23 13:01:13, JAWO pisze:
a ja jechałem wczoraj w bagażniku ( 3D przy złożonych siedzeniach) i okazało się że to nie klapa (chociaż tak lokalizowalem ten hałas z fotela kierowcy). Stukanie występuje w okolicach mocowania pasa kierowcy. Nie wiem jeszcze jak dostać się pod plastik (pewnie trzeba rozebrać pół Yariska).


Też tak wielokrotnie robiłem celem zlokalizowania wielu stuków|( ale nie w toyocie )