BMW rocznik 1995, czy warto kupic???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ahoj
mam pytanie, chcialbym kupic uzywane BMW. W gre wchodzi rocznik 1995 ze wzgledow finansowych. Sa oferty rozne i przerozne. Np. 316, 1995, benyna, do 150 tys. km, pelna ksiazka przagladow. Jest to moj pierwszys samochod i nie chailbym zle zaczac. Chcialbym zapytac Was, uzytkownikow, tudziez znawcow, czy warto taki samochod kupic, co sie psuje, jesli w ogole, na co uwazac przy ogladaniu samochodu. Dodam, ze samochody ktore mam do wybory poruszaly sie tylko po niemieckich drogach, co ma wplyw na zawieszenie, tak mi sie przynajkmniej wydaje. Wiec jesli macie jakies wskazowki dla mnie to b. prosze

pozdrawiam
szymon
  
 
Ja bym w ogóle starał się omijać autka które zbyt dlugo jeździły w polsce. Jeżeli chodzi o rocznik 1995 to ja bym na Twoim miejscu kupił 5 E34 miniumum 2.0 silnik, jeżeli chodzi o 3ke to również zapomnij o 1.6 jak już to 1.8iS lub też min 2.0 - będzie paliło prawie tyle samo co 1.6 a przynajmniej będziesz miał czym jeździć, po za tym 6cyl silniki sa trwalsze od 4, no mi się tak przynajmniej wydaje. O koszta się nie bój, a psuć się moze wszystko i nic, nikt nie jest jasnowidzem. Miłych zakupów - powodzenia!
  
 
dokladnie 316 to niejest to dopiero przy 318is hm.......no tu robi sie ciekawie a 320i no cóz ......mój komentrz nie bedzie obiektywny ale jest cool.dokladnie omijaj pojazdy które jezdzily w polsce najlepiej od razu z niemiec cosa rocznik 95 to juz fura konkretna kupujesz sedan czy coupe?
  
 
Co do aut jezdzacych po Polsce, to jak juz napisalem nic mnie nie interesuje. Wybieram tylko z tych ktore jezdzily po niemczech i tach ktore sa w niemczech zajerejstroweane i nigdy swojej opony na polskiej szosie nie postawily. To w ramach wyjasnienia
Co do coupe czy sedana, to wlasciwie, nie wiem. Auto ma byc dla dwoch osob i spalac jak najmniej sie da. Sluzyc ma do tego zeby, przewiezc nasze cztery litery raz na 2 mesiace przez 2000 km , zebysmy nie musieli stac w polu i czekac na ADAC. Wiec chcialbym wiedziec na co zwracac uwage przy kupnie i ile te autka spalaja.
Piszcie o swoich doswiadczeniach.

ahoj
szymon
  
 
Hej Obelixie!

Kto ma być tym drugim?? Twój kumpel Asyerix czy może szef Panoramix??

A tak na serio to trzymaj sie tych torów które wybrałeś odnośnie pochodzenia auta. No w końcu chleb sie kupuje w piekarni a beemki w reichu no nie??

Jeśli to autko ma ci służyć raczej w dłuższych wyprawach a nie do śmigania po mieście na zakupy i do dentysty to sugeruje z własnego doświadczenia silnik 2,5 a nie jakieś tam 1,8 czy 2,0. Lepiej nadaje się na takie wypady i jest w sam raz do takiego nadwozia. Co do kosztów eksploatacji zużycie gazu w trasie mojej beemki (e30 325i) nawet przy kozackiej jeździe nie przekracza 13 litrów (po mieście też można tyle osiągnąc ale przez leniwą jazdę) niestety jak sie operuje gazem ostro to 15-18 ltr.

Możesz mi wierzyć lub nie. Autko kupiłem od niemca (pierwszy właściciel) roczniik 1987 i po zainstalowaniu inst. gazowej leje tylko gaz i troche benzynki na rozpałke. A tak przez rok użytkowania - odpukać - nic sie nie dzieje.

Pozdrawiam.
  
 
A-ha

Jeszcze koszty OC

Przy pełnej zniżce w Generali jakieś 350-380 PLN
  
 
Witam! tak jak wczesniej ci napisali 316 to kasza. jak cos to 318is. kumpel ma taki motor w coupe i jest spoko. ale lepiej kupic 2.0 albo 2.5 bo i tak bmw ala i tak. załozysz gaz i tyle. kup taka z niemiec bo napewno bedzie mniej zniszczona. a najpeliej kup coupe! jest to super autko!!!!
  
 
no no coupe to cacko heehehh mam taka i miód pełna gębą!!!!!!!!!!!
  
 
bardzo dziekuje za rady, napiszcie jeszcze dokladnie jesli mozecie ile spalaja dokladnie auta ktorymi jezdzicie, ale benzyny. Pewnie wiekszosc ma z was gaz, ale na pewno pamietacie czasy, jak jeszcze gazu nie mieliscie. No chyba ze nie

obelix
  
 
wiesz to zalezy jak jezdzisz...jesli spokojnie to hm....moja 12 łyknie ale jak sie depnie troszeczku to ta wskazówka pod predkosciomierzem heheh wygina sie jak głupia osobiscie załuje ze mam gaz w swojej to ja ogranicza dlatego hehe deptam sobie tylko na paliwku a gaz to jazda spacerowa
  
 
Hmm pali ile musi, moja 735 od 10 do 25 l ale gazu, beznyny nie wiem bo jakoś mi się nie pali aby zostawić na stacji tyle kasy za jakieś 90 litrów benzyny i potem to po prostu wyjeździć. Jak wleje to po to aby mieć na czym odpalać i pojeździć pare km zanim się nagrzeje.
  
 
WITAM !
PODŁACZĘ SIĘ.
POWIEDCIE PRZY OKAZJI GDZIE JECHAĆ (KONKRETNIE ADRESY W NIEMCZECH) PO BMW, OCZYWIŚCIE UŻYWANE. I CZY SIĘ DOGADAM-NIE ZNAM JĘZYKA.
Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
  
 
www.mobil.de na tej stronce masz szeroki wachlarz ofert łacznie z cenami i adresam no i telefony ,tylko ze do kazdej ceny mimo ze bardzo atrakcyjnej musisz jeszcze doliczyc VAT i akcyze