Masz problem dotyczący zawieszenia , hamulców , felg , opon

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanka.. Jakie można wstawić najszersze kółka do Ritmo? Od jakiego samochodu można wstawić felgi do Ritmo? Dzięki za odp.
  
 
z tego co wiem to pasują wszystkie felgi z koncernu FIAT (ALFA-FIAT-LANCIA) rozstaw śrub - 4*98,pasuja też od poloneza,
  
 
Ja mam teraz 175/70r13 i nic mi nie ociera nie zawadza itp. Jeżeli chcesz jeszcze szersze to popytaj abarthowców, tam chyb były
Pozdrawiam
  
 
No a jesli chodzi o szerokie felgi, to chcac byc zgodnym z prawem trzeba miec kolka niewychodzace poza obrys auta czyli zeby nie byly szersze od nadkoli No ale je tez mozna poszerzyc
  
 
najszersze jakie można wstawić to 195 szer. opony, wtedy są równiutko z nadkolami wiem bo miałem wstawione borbety 15, 7 calowe na oponach 1955015, chyba że poszeżysz sobie nadkola to można szersze
  
 
Ej mam dramat, wczoraj zauważyłem ze podczas jechania mi hamulce z przodu hamują, bez jaj ale tak jest, jak wciskam sprzegło to niedługo musze czekać do zatrzymania.
Niewiem, moze to po malowaniu, no ale specjalna farba itp, pozatym nie tarcza tylko zaciski z zewnatrz zostały pomalowane, jeszcze ziorne na same sprężynki itp od hamulców, może od nadmiaru farby nieodciagają albo cos, tak sie nieda jeżdzić, spalanie wzrosło no i całe koło sie grzeje w zasadzie to tylko z przodu z lewej.
Jeśli ktoś ma jakieś propozycje albo coś takiego mu sie działo to pomóżcie.
Pozatym czy można same zaciski zdjać z tarcz podpiete do przewodów bez koniecznosci ich odpinania? kumpel tak robił ale w felicji
  
 
Może tłoczek jest zapieczony, ale skoro wspomniałeś o malowaniu to musisz pamietać że jest to układ z zaciskami pływającymi, proponuje go rozebrać i przeczyścić miejsca po których zacisk pływa i przesmarować to delikatnie smarem (w małej ilości aby nadmiar się niewytopił), rozruszać tłoczek i powinno być ok.
  
 
ja tak miałem też jak był zimny to nie chciały odpuścić dopiero po jakimś czasie jazdy odpuszczały , tłoczki ci się zapiekłt u mnie tak było i wymieniłem całe zaciski z przodu ,a co do zdejmowania to zdejmiesz tak samo jak twój kumpel bez odkręcania z przewodu, a tak po za tym to jak byście mieli takie problemy i nie moglibyście dostać zacisków to z powodzeniem pasują od dużego fiata wiem bo mam
 
 
zapomniałem się zalogować , ale już się poprawiłem
  
 
Dzieki, bede jutro rozbierał i sie okarze co i jak.
Mam jeszcze jedno pytanie, z tyłu hamulec ręczny mi nie łapie jak trza, już go naciagałem, wiem ze linka i okładziny na zaciskach są nowe. Jak stane na górce musze sie bardzo wysilić zeby zacisnąć i zeby niezjechał, a ręczny w czasie jazdy to juz tylko mażenie
  
 
hehe.. u mnie z recznym jest to samo.. choc na sniegu lapie
no.. ale to fiat.. i reczne tak maja bynajmniej moje fiaty takie reczne zawsze mialy.. reczny dziala na chwile przed przegladem i tyle

Pozdro
  
 
no to niefajnie, bo ręczny to o co igorki lubią najbardziej
  
 
u mnie ręczny jest oki a wymieniałeś dwie linki czy jednąjak dwie to sprobuj jeszcze podkręcić śrube pod dżwignią ręcznego
  
 
hmm.. nie wiem czy mi reczny potrzebny jak go nie ma to nie kusi a jako ze go nie uzywam to zanika (tak jak nie uzywane miesnie i mozgi)
  
 
dobry ręczny to podstawa dobrej jazdy nie ma jak wejść w zakręt na rączce
  
 
Klameczka dobra to podstawa Choc u mnie moglby brac lepiej... ale i tak fajnie narzuca
  
 
bez recznego tez da rade dupa zarzucic
  
 
spoko, hamulce aprawione, już mnie niewyprzedza tyłek przy chamowaniu, odpowietrzyłem wszystko, z tyłu po prawej było tyle pow ze chyba wogule ni ełapało, klamke też naciągnołem, ciekawe jak bedzie.
Jutro wymiana szyby przedniej a przynjamniej demontarz, tamta franca w miejscyu odprysku zaczeła pękać, wczoraj zauważyłęm, najlepsze ze pojechałem do knajpy i niebyło wrtacam patrze i pękniecie, ząłpał mróz ale niewiem czy to przyczyna, albo ktoś sie tak przyglądał ze doszedł do wniosku ze zazdrości wozyu i szybe zbije ale ryś sie niedął całkiem
  
 
Zastanawiam się czy sobie alunków nie przytachać z DE.
Tylko nie wiem na ile se mogę pozwolić np. czy 15" wejdzie i nie będzie tarło. czyli pytanko takie: jaki max rozmiar opony da sie włożyć do ritma.. nie obniżanego..

Pozdro
  
 
ja na kilka dni założyłem oponki letnie od taty poloneza 185/70 R13 i jeśli mam być szczery to dosłownie na styk mi pasowały, na szerokość były równe z błotnikami z zewnątrz a wewnatrz to tak na 5mm przerwy od nadkola. Co do alusów to ja osobiście bym nie kąbinował i założył jak piszą 14" z oponkami np 175/65 albo jakos tak, im szersze to cięzej kierownica chodzi, wiem bo miałem z przodu na początku 175 potem 185 a na końu kupiłem sobie nówki 165 jak zaleca producent i jest wszystko git.(wszystko przez/70 dla jasności) tyle ze jak było 175 to mi sie bardziej podobał z przodu, szersze robia lepsze wrazenie, no ale może miej mi spali:/