Przymiarka do zmiany auta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
AVE!
Obecnie jestem (niekiedy bardziej , niekiedy mniej szczesliwym) posiadaczem VW Passata sedan '90 1.8 monowtrysk + LPG. Od pewnego czasu chodzi mi po glowie zmiana auta. Przegladalem oferty w autogieldzie itd. i zastanawialem sie nad kupnem (uwga, tylko bez linczu prosze !! ) Mondeo, Vectry B, Laguny, Mazdy 626, Primery.... krotko mowiac auta z lat 91-96 w benzynie + LPG z mozliwie bogatym wyposazeniem, z motorem 1.6-2.2 (chyba, ze zmienie ubezpieczyciela) w cenie do 22-23 kilo pieniedzy i, co najwazniejsze, w miare niezawodnego. Przyznam szczerze, ze w rubryke BMW nigdy nie zagladalem uwazajac, ze jest to fura jakkolwiek jedwabista, to nie osiagalna dla mnie . A tu prosze! Za 18-22 kola mozna zasycis calkiem zgarbna baware 318 albo 320 E36 z lat 91-93 . No i mam zgryza... Przydaloby sie troche wsparcia duchowego od posiadaczy autka ze smiglem na masce, a moze niebawem do Was dolacze

Pozdrawiam
Zigler

  
 
Bez linczu - nie masz się co zastanawiać !!!!!!!!! Wybór prosty, tylko bmw Chociaż ja bym radził BMW 5, chociaż to kwestia gustu, ale skoro gabaryty Passata Ci odpowiadają to chyba ten mode beemki równiez będzie. Polecam 525tds, spalanie ropy od 6-12, a jeżeli z gazem to najepiej 520 24V - min a najlepiej 525, 530. Spalanie prawie takie same a osiągi nieporównywalne.
A jeżeli chodzi o koszta części to na pewno nie będą droższe niż do Passata, jak już to tańsze a na pewno łatwiej dostępne, gdyż jest ich więcej.
Nie masz się nad czym zastanawiać, każdy Ci tutaj chyba powie iż koszta takie same jak np Vectry czy Mondeo (od Laguny na pewno tańsze), a jazda nieporównywalna
Pozdrawiam!
  
 
Oczywiście jako fan BMW nie pozostaje mi nic innego jak polecić bawarki. Zgadzam się z Aldikiem że lepszym wyborem byłby zakup 5-tki. Jednak 525 i 530 z tego co piszesz odpadają zostaje 520 ale myślę że byłby to dobry wybór. Jako zwolennik benzynowych jednostek nie polecam diesla. Proponuje 520+LPG.
Mój kumpel ma 520 z gazem i spadek mocy czy jakieś awarie mu się póki co nie zdażają. Co do kosztów nie byłbym taki pewien ale nie wypowiadam się bo nie posiadam BMW(Aldik z pewnąścią jest lepiej zorientowany)

Jeśli naprawdę bardzo zależy Ci na niezawodności to z wymienionych samochodów zastanów się nad 626.

Pozdrawiam Aldika i cały klub...