Moja Bestia... i LPG... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wciskam jak mogę, a że nie zawsze mogę (tzw. przyczyny obiektywne) to średnie zużycie (sprawdzone) 9,5l/100km.
Szczegóły: codziennie ok. 80km z czego 60km tzw. trasa a 20 to uliczki, światła itp. Połowa z trzema osobami a druga samotnie (chociaż mnie powinno się liczyć prawie za dwie ).
W czasach kiedy byłem małą dziewczynką i jeżdziłem grzeczniej to spalanie wynosiło 1l mniej.
I dla takich to wartości podałem moje przybliżone wyliczenia. - przy cenie benz. 3,3 (9,5l) a gazu 1,4 (15l). Może wydawać się że róznica pomiędzy zużyciem benz. a gazu jest zbyt duża, ale chcąc zachować podobne osiągi tak to jest.
Howgh.

Don Fernando ma wielkie stada.
Po uśmiechu go poznacie.



[ wiadomość edytowana przez: Prowo dnia 2002-11-06 14:29:56 ]
  
 
Ja też nikogo nie namawiam na zainstalowanie LPG.Ja kupujac Bestie kupiłem ją z instalacją i tu jestem do przodu nic mi sie nie musi zwracac.A poza wszystkim nasze zagazowane Bestie mogą jeździc takze tylko na benzynce( to na wypadek gdyby na Gazie sie przestało opłacac). Po prostu my mamy wybór. W każdym razie Wasz wybór koledzy niezagazowani też szanuje i przyjmuje do wiadomosci wszystkie wasze argumenty.
Serdeczna Pozdrofka Jurro
  
 
Chociaż zazdroszczę oszczędności zagazowanym, to jestem wdzięczny Prowo i PiotrS-owi za obronę niegazatych.

Kiedyś obiecywałem sobie, że nigdy nie sprofanuję V6 gazem. Później, kryzys w kieszeni, zacząłem myśleć o tym poważnie. Następnie okazało się, że dobrze zrobiłem nie spiesząc się, bo ówczesne instalacje gazowe nie sprawdzały się w tych silnikach. Ostatnio znowu myślałem o gazie, tym razem z wtryskiem.

Po przeczytaniu wszystkich opinii nie będę się z tym wyrywał. Niech silnik ma paliwo, do którego został stworzony. Może odpłaci żywotnością i bezawaryjnością.

PS: To już jest nas trzech
  
 
co do zasilania silników V6 w oplu wypowiadałem się na forum OKP. jedno jest pewne instalacje gazowe I i II generacji nie nadawały się do tych silników wcale. a III generacja czyli wtrysk gazu też się w nich nie spisuje rewelacyjnie. wszystko wina ECO TECa.

ps. na podstawie informacji właściciela firmy gazowniczej (ponad 6000 zagazowanych wózków)
  
 
Witam ponownie...

Minął 5-ty dzień użytkowania instalacji LPG w mojej Bestii...

Jestem nią mile zaskoczony!! Autko jest całkiem żwawe przy wyprzedzaniu i przyśpieszaniu...

Spalanie przy dość agresywnej jeździe (częste wyprzedzania, przyśpieszenia, hamowania) wyniosło 16,3litra LPG na 100km... kalkulacja jest prosta: 100km na gazie kosztuje mnie ok. 21zł

Na pełnym zbiorniku (38litrów) po takiej jeździe licznik wykazał 233km !!! piękny wynik (koszt przebytych kilometrów na LPG to 51zł... jeśli chciałbym przejechać tyle samo na benzynie przy oszczędnej (czyt. na staruszka) jeździe to musiałbym zapłacić prawie 90zł !!! o ostrzejszej jeździe wole nawet nie myśleć... )

Wystrzały? niestety tak... ALE była to moja wina jadąc na stacje na oparach gazu dawałem ostro w gaz i iskra poszła w złym momencie... czy coś się stało? tak... ześlizgnęła się uszczelka zabezpieczająca przepływomierz i zawór bezpieczeństwa... straty? nie odnotowano...

Wczoraj zatankowałem dziwny wynalazek na Shell'u (Power Gaz) ma podobno większą domieszkę Propanu... zmiany? śmiga lepiej niż na benzynce cena litra Power Gazu? niestety aż 1,48

Już niedługo trzeba będzie się udać na dokonanie korekty instalacji (choć wg mnie jest ona niepotrzebna... no może żeby spalanie spadło do 14litrów :lol

Ciąg dalszy nastąpi...

Pozdr. Młody_Omega
  
 
młody gdzie tankowałeś ten power gas, u mnie nie ma takich wynalazków, a chetnie bym sprawdził jak się buja na takim gazie

a swoją droga zauważ że gaz na zime jest droższy bo właśnie zawiera więcej butanu czy propanu, w kqażdym razie któregoś z nich

we wloc cena gazu oscyluje wokół 1.35 - 1.39
pzdr

---+++== LOS OMEGAS BESTIALES ==+++---
>>> www.urg.prv.pl <<<
  
 
Powera zalałem na Shellu w Łodzi... wszystko jest podane poniżej... śmiga ładnie Pozdr.
  
 
Pojeździłem troche "na emeryta" - nie przekraczałęm 3000obr/min i wyszło mi 20 l/100 !!! (LPG) w mieście. Albo sie pomyliłem w pommiarach albo moje autko nie lubi wolnej jazdy. Teraz go troszke "przedmucham" i zobaczymy co wyjdzie .

W sobotę byłem u kumpla w Dixi Car i myślałem, że może komputer ma jakieś błędy i coś da się z tym zrobić ale po podłączeniu testera okazało się, że błędów "0" ZERO i wszysko jest OK, więc ucieszyłem się, że nie ma błędów ale zmartwiłem, że zużycie pozostanie bez zmian.

Już mi się kończy LPG więc podam niedługo kolejny wynik.

pozdro
3
  
 
Ups. Przykro mi, że Twoja Omesia tak kocha gazik Jeżeli w moim przypadku podczas jazdy "na emeryta" pali 11l to może przy szybszej zejdę do 7l . Zyczę szybkiego uporania się z apetytem Omesi.
Pozdr.
  
 
Obawiam sie, ze zuzycie paliwa w moim przypadku bardziej zalezy od temperatury otoczenia niz od stylu jazdy .

Tym razem jezdzilem szybciej niż ostatnio i wyszlo 19l/100km (LPG)
  
 
Zauważ 3 że na benzynie jest podobnie. Ja u siebie C20NE zaobserwowałem że na 1,2,3 biegu obojętnie przy jakich obrotach żre paliwa jak zła, do piero od 2500-3000 na 4 i na 5 zachowuje sie jak w wykwintnej restauracji

na 1 i 2 jak dam w palnik zamyka sie licznik komputera = 39.9l/100 - obojetnie na gazie czy benzynie
dopiero na 4 przy spokojnej jeździe 60km i 5 - 90-120km spalanie spada do "normalnych 10-11gaz i 8.5-9 benzyna, a optymalne spalanie osiągałem właśnie przy 3000 na 5 biegu czyli 110-120km/h

  
 
URG czy Twój komp pokazuje również zużycie LPG?
  
 
Moja bestyja chla coraz mniej w trasie około 150 km schlała około 10 l/100km potem w miescie wyszło 17l Potem też w miescie ale przy krótkich odcinkach i na prawie zimnym silniku 19l ale ostatnio jak ja sprawdziłem to mi wyszło 16l a teraz juz niedługo mi sie konczy paliwko w zbiorniku to sie spodziewam czegos poniżej 16l ( przynajmniej mam taka nadzieje)Staram sie jeździc na emeryta choc czasami jest mi niezmiernie trudno oprzec sie pogłaskaniu pedału przyspieszenia.Rozumiecie mnie przeciez
Pozdrofka Jurro
  
 
do jurro: coś ta twoje omesi pali zbyt dużo gaziku. w mojej cisnę pedła ile się tylko da. w 90% miasto i to na krótkich odcinkach do 6km a spalanie wychodzi ok 15l. możliwością widzę dwie abu zrypana regulacja lub stacja na której tankujesz poprostu szyje cię na przekręconym liczniku - co jak widać z samego forum jest nagminne
  
 
do 3: owszem pokazuje, nawet bez zbytnich oszustw. sprawdzałem wszystkim znanym sposobem czyli przebieg/zużycie

pzdr
  
 
URG.

U mnie również na LPG pokazuje ale, bardzo przekłąmuje.

Odnosnie wysokiego zużycia na 1 i 2 biegu (WSKAZANIE KOMPUTERA) to nie jest dokladnie tak oczywiste, że pali 39,9 przy ruszaniu. Ponieważ pomiar jest podawany w litrach na 100km i w znacznym stopniu na tak duże wskazanie ma wpływ PRĘDKOŚĆ SAMOCHODU w danym momencie (ponieważ na 1 i 2 jedziesz relatywnie WOLNO i przejechanie 100 km zajęło by Ci więcej czasu).

pozdro
3

  
 
Do Roberta
Ja wiem czy ta różnica jest taka wielka miedzy twoim zużyciem gazu a moim?Przecież te 136 KM które mam pod maską też trzeba czyms żywic.Ty masz zdaje sie że 115 KM prawda?Nie wiem jak sie jeździ w Krakowie ale w Warszawie to istny koszmar.Ja do pracy przejeżdżam 1500 m potem bestia stygnie 8h (o ile w ogóle sie zdązyła rozgrzać)Potem jade (przeważnie)w korkach około 4 km bestia stygnie 4-5 h.Potem jakies 4km i zostaje na noc zimna (bidula).Rano od poczatku. Raz lub dwa razy w tygodniu jedziemy z familią po zakupy i czasami jeszcze gdzies tam dalej (ale nie w trasę) Acha nie powiedziałem że Omesie mam od miesiąca i mozna powiedziec że sie dopiero jej uczę.Tankuje zawsze na jednej stacji LPG a samochodem zagazowanym jeżdżę od prawie osmiu lat.
Pozdrofka Jurro
  
 
Witanko!
Bardzo sie wczoraj ucieszyłem (i ta radosc trwa do dzis)bo przy tankowaniu LPG okazało sie że Bestia spaliła znowu mniej gaziku niz poprzednio bo wyszło 15,6 l/100km( w bardzo podobnych warunkach jak poprzednio) chyba że źle obliczyłem ale przejechałem 180 km na 28 litrach więc chyba dobrze .Ciekawe co bedzie jak zmienie świece i przewody WN oraz filtr powietrza?W każdym razie uważam ten wynik za zadowalający . Jak myslicie ?
Pozdrofka Jurro
  
 
Jurro

Mój tyle pali na trasie .

pozdrawiam
3
  
 
A gdyby mój tyle spalił tobym się za głowę złapał
3m się ciepło.