Radary

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś może mi powiedzieć czy te skrzynki (radary) w Stalowej to wogóle działają??? A zwłaszcza chodzi mi o tą między szpitalem i CPNem, bo wydawało mi się dzisiaj że coś mi błysnęło z tyłu jak jechałem sobie coś koło 80 km/h. Czy ktoś sięorentuje w tym temacie??? Aha i ile może wynosić mandat za przekroczenie około 20-25 km/h ??
  
 
Aha słyszałem jeszcze, że (podobno) jeżlei taki mandat nie przyjdzie w ciągu tygodnia to ulega przedawnieniu. Czy to prawda????
  
 
50 zl za przekroczone 10 km/h
A tam nie wiem czy dziala ten radar.. , ale kolo SP4 na Niezlomnych nie dziala napewno dzis sprawdzalem
  
 
Z moich wlasnych osobistych zrodel moge stwierdzic ze "budka" kolo CPNu dziala od dwoch dni na 99,99%

Jesli chodzi o jakies przedawnienie mandatu to napewno nie ulega to po tygodniu. Czas bedzie na pewno dluzszy a wysokosc mandatu jeszcze do niedawna mozna bylo negocjowac bo mandacik przynosil ci do domu policjant a nei przychodzi poczta, chyba ze sie cos pozmienialo, ale kiedys tak wlasnei bylo wiec zawsze mozna bylo ponegocjowac.
Daj znac z czasem jak tam sprawa wyglada
  
 
Kurde Minio no to mnie nie pocieszyłeś, wręcz przeciwnie Ale cóż trzeba będzie odpowiadać za swoje czyny. Cholera czy za te "budki" nie mogli by się wziąść nasi miejscowi huligani. Zamiast rozwalać przydatne dla ludzi rzeczy mogli by pograć w noge tymi skrzyniami. Jeżeli ktoś ma takowych znajomków to niech z nimi pogada
  
 
radar pods cpnem działał napewno w niedziele a teraz nie wiem ......mojej siostrze i szwagrowi błysnęło a jechali na dwa samochody i teraz nie jest za specjalnie a wsadzili go dopiero w niedziele bo miska szpieg widział jak panowie policjanci zajmują się wkładaniem małego urządzenia ......... faktycznie ktoś powinien załyżyć maskę i szpreja skombinować i zamalować....
  
 
Praktycznie zawsze działają fotoradary koło CPN-Szpital oraz W Rozwadowie na Sandomierz. Sporadycznie na obwodnicy Poniatowskiego-koło Ochronki. Wiem bo .... wiem)).

Acha, co do wysokości mandatów, to są wg taryfikatora i zazwyczaj przychodzą do tygodnia. Mandaty w Polsce przedawniają się po 5 latach.

T

[ wiadomość edytowana przez: Toom dnia 2004-03-30 09:52:49 ]
  
 
No a jak po 1 maja wejdzie te chore 50 km to dopiero budki pstrykać będą
  
 
Więc trzeba będzie na próbę przejechać raz, a jak błyśnie, to już w tym miejscu jezdzić do końca dnia wolniej, hehhehe.

Ehh, Ci co mają wykrywacze radarów mają fajnie)) hehe,

T
  
 
Cytat:
Ehh, Ci co mają wykrywacze radarów mają fajnie)) hehe,

  
 
mi tam pstryklo jakies 2 miesiace temu kolo ochronki i nic nieprzyszlo i nieprzyjdzie Kolegą też pare razy pstrykło i nic nieprzyszło
  
 
A na obwodnicy ? tam nie ma nic ?
  
 
jeszcze nie ma. Pewnie niedługo jakąś skrzynkę rzucą.
Mnie kiedyś złapali, ale na drugi dzień sprzedałem samochód i wysłali do nowego właściciela, później odsyłali spowrotem no i ostatecznie nie dotarło do mnie. Ale rzeczywiście kilka razy znajomym błysnęło i nic, prawdopodobnie tak jest jeśli film się skończy.
T
  
 
mandat dostaje właściciel pojazdu tak ?
  
 
jesli jechales licznikowe 80-85 nic nie przyjdzie, przynajmniej mi nic nie przychodzi a jezdza tamtedy tak codziennie, zaczyna fotografowac ponad 90 prawdopodobnie.A mandat przyjdzie nic sie nie bojcie, wezwanie na komende i tam procedura karna, z ktorej nie ma ch..ja sie wywinac i tam panowie kroja ludzi az niemilo. Jesli natomiast komus sie nie chce placic mandatow wypisanych przez patrol, nie musi, odwiedzi Was komornik i za 9zl odbierze to czego nie zaplaciliscie w terminie
  
 
Hmm, właśnie z tym wysyłaniem coś jest nie tak. Bo mandat w Polsce musi zostać oficjalnie przyjęty i wysłanie listem chyba niekoniecznie jest zgodne z przepisami. Kiedyś przychodził Policjant i się "negocjowało". Teraz pośredniczy poczta.

Drugi problem to komu dać taki mandat? właścicielowi czy kierowcy? Powinien dostać kierowca, wraz z punktami, bo jak jest samochód na firmę to właściciel firmy zbierałby punkty za wszystkich kierowców? Z drugiej strony wł. odpowiada za zabezpieczenie pojazdu i wykroczenia popełnione.

Następną chorą sytuacją jest to, że zdjęcia nie mogą być cyfrowe i wysyłane do komendy. Musi tam być fizycznie film, który jest specjalnie wywoływany za spore pieniądze w Warszawie. Film jest materiałem dowodowym, natomiast elektroniczny nośnik wg przepisów nie.

Jakby nie było, to i tak nie jestem fotogeniczny na tyle żeby mnie odwiedzali mili panowie z US. Teraz już ściągają z PIT-u))
T
  
 
Jak tak sobie poczytałem wasze wypowiedzi to dzięki niektórym się pocieszyłem, a niektóreym odwrotnie . Ale niestety kolega mi powiedział, że widział w poniedziałek w południe jak "niebiescy" koledzy coś wsadzali do tej skrzynki i obawiam się, że to był nowy film, ponieważ rozpoczął się sezon wiosenny, ludzie pozakładali felgi i zaczynają powoli szaleć, więc "smerfy" mogą zacząć coś zarabiać. Najlepiej gdyby ktoś miał jakiegoś znajomego w policji lub strazy wiejskiej i by się dowiedział konkretów gdzie i kiedy są zakładane filmy. Proponuje wtedy nawet stworzyć nowy temat informujący o gotowych fotoradarach
  
 
co do tego kto dostaje mandat to stawia sie wlasciciel i "podejzany" o prowadzenie pojazdu jesli nie wygladal on na wlasciciela (wlasciciel koibeta, jechal mezczyzna) i po rozmowie z Panami albo wlasciciel mowi kto jechal albo sam dostaje bonusa i tyle, bez tlumaczen.Co do doreczania mandatow to zaznaczam ze poczta nie przynosi mandatu tylko wezwanie na komende, gdzie dostajemy mandat. A z pitu rzeczywiscie sciagaja, jesli ktos ma jakies dochody
a Ty jesli jechales licznikowe 85km/h i blysnelo swiatlo to albo masz zjeb..ny licznik ktory zaniza predkosc, albo ktos z drugiego pasa jechal 100i to jemu blysnelo, czego zycze (choc jak sie ktos wyprze to nie bedzie juz tak zyczliwy )

[ wiadomość edytowana przez: tomeQ_ dnia 2004-03-30 16:12:11 ]
  
 
Ok , ale jesli ja nic nie mam na siebie, zadnych dochodow , to przeciez nie beda ciagnac od rodzicow . Jak to z tym jest?
  
 
Cytat:
2004-03-30 17:08:25, _Gallus_ pisze:
Ok , ale jesli ja nic nie mam na siebie, zadnych dochodow , to przeciez nie beda ciagnac od rodzicow . Jak to z tym jest?



To wtedy ubieraja Cie w pomaranczowa kamizelke i smigasz z miotla po ulicach.. hehehe