Nocny Crusing.... - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ej, przeciez to jest tak samo jak porownywac traktor do helikoptera, albo ogorki do mieszkania w bloku ,bezsensu ,te konstrukcje stworzone do innch celow zdaja sie byc nieporownywalne chociazby ze wzgledu na wlasciwosci uzyskiwanej mocy
  
 
Siemka no hmm po 1 silnik Wankla wymyslal nie bodajrze niemiec tylko bodajrze anglik James Watt sie nazywal... po 2 to nie slyszlaem nigdy zeby ktos zbudowal silnik wankla o pojemnosci 1.3 bo np. w Mazdzie RX-8 jest co prawda kolo 200 KM ale ma tylko pojemnosc 654cc a po 3 to nie mam pojecia o czym piszesz... traktory, biopaliwa, ogorki, hm moze poszukujesz forum rolniczego... ? Pozdro
  
 
a moze jednak wankel w mazdzie ma pojemnosc 1.3(umowna ale zawsze) bo ma dwie komory po ~650ccm. Jednakze u nas kiedys byly problemy bo nasze przepisy sa chore i pojemnosc wankla jest wg. przepisow silnikiem o nieskonczonej pojemnosci kiedys byla glosna sprawa o rejestracji wankla w prasie fachowej. Co do porownywania to Dozer nie wiem czemu nie mozna ich porownywac ??? Do jakich innych celow sa stworzone??? Mam nadzieje, ze mowisz o silnika o ZS i ZI.
  
 
SILNIK WANKLA, silnik spalinowy z obracającym się trójkątnym tłokiem umieszczonym mimośrodowo w obudowie; objętość między tłokiem a ściankami komory ulega zmianom odpowiadającym cyklom pracy silnika 4-suwowego; zaletami s.W. są małe wymiary i ciężar; stosowany m.in. w niektórych samochodach; wynaleziony 1960 przez F. Wankla.
  
 
dane silnika mazdy:

Outline of RENESIS engine (for Mazda RX-8 Type S/Japanese specifications)
· Type: Rotary engine, two-rotor, water-cooled
· Total Displacement: 0.654L x 2
· Maximum Output (JIS net): 184kW (250PS)/8,500rpm
· Maximum Torque (JIS net): 216N·m (22.0kg-m)/5,500rpm

  
 
w zakonczeniu chcialem napisac ze jesli nie masz o czym pisac , to obraz mnie napisz ze jestem kretynem , a nie pisz bzdur bo opisales 2 cechy tego silnika i w obu napisales glupoty... z powarazniem
  
 
Cytat:
2004-04-12 15:48:37, dozer pisze:
z powarazniem


Też Cię poważam
  
 
ej sam nie wiem jak to sie napisalo :0 normalnie moglem napisac przez zle żet ale to co napisalem to naprawde kawał poważania