Golf IV - jaki silnik?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Noszę się z zamiarem zakupu VW Golfa IV.
Który z silników jest warty polecenia?
Najbardziej zależy mi na bezawaryjności. Chcę tylko lać paliwo, zmieniać olej i jeździć.
Jeśli benzynowiec, to taki, który dobrze się dogada z instalacją gazową.
Pozdrawiam,
Wacek.
  
 
Tylko TDI
  
 
TDI

jak nie kupisz "super okazji" z 99roku za 10tys to powinien bez zadnych problemow dluuuugo smigac
  
 
Tak też myślałem
Są jednak (co najmniej) dwie wersje TDI: 90KM i 115KM. Pytanie: która lepsza?
Wiem, że ta mocniejsza, bo... mocniejsza ale czy jeszcze czymś się różnią?
  
 
a nie myslales o 1,8 T ? na benzynce ?
  
 
Jest jeszcze 130KM
A różną się chyba z tego co wiem lekko turbinami (ręki uciąć sobie nie dam).
Coś tam słyszałem kiedyś że kąt łopatek jest inny
  
 
polecam rozgladnac si epo forum vw np. tutaj
  
 
Jeśli chcesz jeździć ekonomicznie, nie tracąc przyjemności z jazdy a jednocześnie cieszyć się bezawaryjnym silnikiem zdecydowanie polecam TDI. Mój pojazd napędza taki motor (fabrycznie 90 KM i 221 NM, po wizycie w DIAGTRONIK 131,1 KM i 301 NM) i jeśli chodzi o mnie to obecnie nie wyobrażam sobie nic lepszego. Polecam TDI!
  
 
Oczywiście TDI , poza tym teraz też masz diesla, więc pozostań prz tym .

P.S. To chyba trzeci wątek o zmianie samochodu, a mówią że bieda w kraju ... też się przymierzam na zmianę ale tak za dobre pół roku
  
 
Tylko R32
  
 
A nie wolałbyś czegoś takiego? : Link
  
 
Cytat:
2007-01-23 11:33:26, BUGZ pisze:
polecam rozgladnac si epo forum vw np. tutaj


tam lepiej nie zaglądaj bo same oszołomy
  
 
Dzięki Wam za wszystkie opinie. VEG: fajna Audica, ale niestety MUSZĘ mieć kombi

Zastanawiałem się jeszcze nad Vectrą B po face-liftingu z silnikiem Diesla. Koszt podobny, a zawsze to trochę większy samochód. Co myślicie o tym autku?
  
 
Cytat:
2007-01-23 16:54:12, wacek pisze:
Dzięki Wam za wszystkie opinie. VEG: fajna Audica, ale niestety MUSZĘ mieć kombi Zastanawiałem się jeszcze nad Vectrą B po face-liftingu z silnikiem Diesla. Koszt podobny, a zawsze to trochę większy samochód. Co myślicie o tym autku?



co do wielkosci to wlasnie chyba nie do konca jest tak jak piszesz

ale spytaj Lukasa, on Ci moze cos na temat Vectry powiedziec.
  
 
Cytat:
2007-01-23 16:54:12, wacek pisze:
Dzięki Wam za wszystkie opinie. VEG: fajna Audica, ale niestety MUSZĘ mieć kombi Zastanawiałem się jeszcze nad Vectrą B po face-liftingu z silnikiem Diesla. Koszt podobny, a zawsze to trochę większy samochód. Co myślicie o tym autku?




o plisss - nie kupuj vectry w dieslu
naprawdę - poza omegą 2,0 i vectrą 2,0 nie widziałem gorszego diesla /one są nawet gorsze od 1,8d w fordzie/
  
 
Cytat:
/one są nawet gorsze od 1,8d w fordzie/

:o a co Ty tam masz do naszych grzechotek?
  
 
no przecie mówie że nie najgorsze są
  
 
Cytat:
2007-01-23 16:58:42, slawas1 pisze:
...poza omegą 2,0 i vectrą 2,0...


No właśnie Vectrę 2.0 DTI wyszperałem. A co z nimi nie tak?
  
 
nie polecam, drogi w naprawie /nawet bardzo/ nieszczególnie dynamiczny no i dość awaryjny
  
 
a może porozglądaj się za Octavią Kombi , ta sama płyta podłogowa, i pewnie jest tańsza do kupienia i w użytkowaniu od golfa , a silniczki takie same , u nas w pracy kurier miał oscavię kombi w dieslu i jak ją ostatnio widziałem to miała coś koło 300kkm i jeździ dalej