Sruba na ktora nakreca sie filtr oleju jest za rotka :(

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Kurde natrafilem na drobna przeszkode przy uturbianiu fury. A mianowice ta sruba do ktorej przykreca sie filtr oleju w jest za krotka i nie ma szans wsadzic podstawki pod chlodnice oleju.
Padlo dzisiaj kilka pomyslow ale najlepszy jest taki zeby te srube zamienic na dluzsza..
Teraz jest pytanie zeby odkrecic caly ten element od bloku to sporo roboty. Wiec moze ktos wie czy ta sruba jest "demontowalna" i w jaki sposob jest zamocowana ??
Czy mozna ja odkrecic ??? (to by bylo najlepsze wyjscie ) bo inne pomysly to straszna zezba


Pozdr
Jadzwin
  
 
Ha...
A właśnie miałem się zapytać Jadźwina czy w przypadku bloku silnika 2,0 ów element jest dłuższy, gdyż niedawno kłopotałem się tym samym zagadnieniem

Powiem jednak tak...
Z tego co oglądałem cały blok w silniku 1,5, to sądzę, że ten element jest wymienialny. Nie próbowałem go co prawda odkręcać, lecz z tego co dowiedziałem się w centrali DU blok jest odlewany bez tego typu "dodatków".

Poza tym, żaden ze znanych mi mechaników ASO z takim problemem się nie zetknął, jednak będę zmuszony się z tym pobawić.

No, chyba, że uda Ci się dojść do rozwiazania wcześniej.

Pozdrawiam - Speed R
  
 
Wiesz ten element do ktorego sie przykreca filtr oleju jest przykrecony do bloku ale jest z tym dramat zeby go odkrecic, bo trzeba by sporo rozebrac rzeczy.
I pomysl jest zeby przyspawac nakretke i wykrecic te srube
Ona na pewno nie jest odlewem z tym eleemntem ale nie wiem jak jest mocowana
Jezeli jest wkrecona to bedzie git. Ale moze byc nabita prasa albo np. wkrecona i zablokowana zatyczka i wtedy pojdzie sie jeb.. caly element a tego bym nie chcial No chyab ze jest tani

Pozdr
Jadzwin
  
 
a moze by jakas przedluzke dotoczyc?? to by bylo chyba najlepsze rozwiazanie.Pozdrawiam
  
 
Tylko z przedluzka jest problem z montazem
Bo przekroj podstawki pod chlodnice oleju jest za maly zeby zrobic cos w ksztalcei mufki i nakrecic na te srudbe co juz jest, natomiast istnieje mozliwosc nagwintowania tej srudby od srodka bo jest sporo matrialu i wkrecenie w to "przedluzki" ale tutaj tez trzeba sciagnac ten eleemnt zeby mozna bylo idelanie centrycznie nagwintowac...
Najlepszym rozwiazaniem jest wymaian calej tej sruby..


  
 
PROBLEM ROZWIĄZANY

A minaowice jest to wkrecone Przyspawalismy dodatkowa nakretke w miejce filtra i kluczykiem bez bolu sie wykrecilo...
Gorzej jakbysmy sie pomylili i byloby wtloczone prasa
ALe arto byloz aryzykowac..
Teraz juz tylko tokarz zeby zrobil dluzsza srube i chlodniczka oleju jak ta lala
Juz niedlugo fotki...

Pozdr
Jadzwin