OT: neo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jest taka sprawa :
mam sdi u sasiada ,stoi tam serwer na linuksie modem sdi jest polaczony z serwerem za pomoca com'a w serwerze siedzi karta sieciowa ze zlaczem BNC kabelek biegnie do kompa sasiada, tam jest trojnik i dalej kabelek do mojego kompa( jakies 300metrow) wszystko dziala idealnie
koncentryk to troche przestarzala technologia ale na skretce nie chcialo chodzic 300m a radiowka wtedy to kosmos byl

teraz chce zmienic lacze na neo , ale neo ma zmienne IP i moj SPEC od serwera mowi ze nie sie tak skonfigurowac tego serwera zeby to chodzilo

WIEC PYTANIE DO WSZYSTKICH ZNAJACYCH SIE NA SIECIACH co mozecie mi poradzic
  
 
Albo serwer... albo neo
  
 
Wg mnie wyjścia są trzy:
1) wyżebrać od tepsy "modem" "starej neostrady" - taki na RJ45 a nie na USB - dołożyc do serwera sieciówkę i spiąć to do kupy - obsługa adsl w linuxie jest.
2) próbować uruchomić standardowe "mydelniczki" USB - drivery są dostępne - no chyba, że serwer nie mam USB, to nie warto inwestowac w kontroler. Poza tym nie robiłem tego, to nie wiem jak ze stabilnością...
3) olać jakikolwiek modem od tepsy i kupic od razu router ADSL-owy i stary koncentrator z wyjściem na BNC - zestaw ten po skonfigurowaniu całkowicie zastąpi serwer.

Pzdr
  
 
Momento...

1. Serwer to serwer internetowy ?? ( bo tak zrozumialem )

2. Czy serwer to nie serwer a udostepniacz lacza ??

Jesli 1 - zapomnij na neostradzie o serwerze internetowym.

Jesli 2 - to Salmon napisal chyba wszystko.
  
 
Cytat:
2004-05-23 09:18:49, DrA pisze:
Momento...

1. Serwer to serwer internetowy ?? ( bo tak zrozumialem )

2. Czy serwer to nie serwer a udostepniacz lacza ??

Jesli 1 - zapomnij na neostradzie o serwerze internetowym.

Jesli 2 - to Salmon napisal chyba wszystko.


udostepniacz lacza


to jaka jest mozliwa inna konstrukcja sieci zeby rozdzielic ta neo na 2 kompy oddalone o prawie 300metrow?
  
 
1. Radio. Router z accesspointem radiowym + sieciowka radiowa. Polecam zastosowanie dwoch anten kierunkowych - to wzmocni sygnal.

ceny: router 500zl + sieciowka 100zl + anteny 100zl

2. Obecne rozwiazanie tylko zamiast kompa router i hub z BNC

ceny : router 250zl + hub 50zl

3. Przejscie na skretke. Router ze switchem zamiast obecnego kompa. I nowy kabel sieciowy.
Kabel UTP moze na 300m nie dzialac. Ekranowany miedziak FTP powinien.

ceny : router 300zl + kabel ok 2.50zl/metr ( UTP ok 0.60zl/metr ale raczej nie bedzie dzialac na takim kabelku )