Ubezpieczenie OC - Strona 6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2005-06-01 11:50:19, GDA pisze:
hehe - a ja widzę że kolega marcinb bardzo lubi takie sensacyjki proponuje odpocząć od gazet typu FAKT, telewizji TVN portalu GW i odrazu życie będzie bardziej kolorowe



Ciężko odpocząć od sensacyjek skoro z nich się żyje.
  
 
ja zaplacilem 30zl wiecej niz w tamtym roku, przy tych samych znizkach, jak tak dalej pojdzie, to se wkoncu przeniose gdzies indziej
  
 
Ja już pisałem na forum Ubezpieczałem się po raz pierwszy w Warcie bez zniżek i innych cudeniek i za cały rok zapłaciłem 680 zł. + 10% od wypadku spowodowanewgo przez małoletniego lub posiadacza prawka krucej jak rok. Takie samo ubezpieczenie w PZU wyliczyli mi na 965 zł. w Samopomocy 935 zł.
A tak tanio dlatego że skontaktowałem się poprzez tak wyśmiewaną moją firmę przez niekturych i okazało się że dają teraz specjalne z niżki tzw. "IORS, IKS"
  
 
Ja nie wiem, dlaczego nazywacie Gazetę Wyborczą, brukowcem, nie chce nic mówić, ale to jest jedyny dziennik, no może poza Rzeczpospolitą, który ma poziom wypowiedzi na wysokim poziomie i zajmuje się jeszcze czymś takim jak szeroko pojęta kultura. Naturalnie nie ma rzeczy idealnych i uważam, że paru dziennikarzy powinno zniknąć z tej najbardziej poczytne na dolnym Śląsku gazety. Osobiście za brukowce uważam te gazety, gdzie jest więcej zdjęć niż tekstu………………..
  
 
też jej nie uważam za brukowca po prostu z szybkości tak napisałem.
  
 
Cytat:
2005-06-01 12:21:39, mwarchalowski pisze:
Ja nie wiem, dlaczego nazywacie Gazetę Wyborczą, brukowcem, nie chce nic mówić, ale to jest jedyny dziennik, no może poza Rzeczpospolitą, który ma poziom wypowiedzi na wysokim poziomie i zajmuje się jeszcze czymś takim jak szeroko pojęta kultura. Naturalnie nie ma rzeczy idealnych i uważam, że paru dziennikarzy powinno zniknąć z tej najbardziej poczytne na dolnym Śląsku gazety. Osobiście za brukowce uważam te gazety, gdzie jest więcej zdjęć niż tekstu………………..



Ja się strasznie do Michnika zraziłem przez afere Rywina. Dla mnie facet kompletnie stracił autorytet. Poza tym to, co o Kuklińskim swego czasu wypisywał też było godne pożałowania...
  
 
Z ta podwyzka to niestety prawda. Dzwonila do mnie wczoraj babka z Generali zeby mi przypomniec o skladce. Dostalem prawie zawalu jak mi powiedziala ze w tym roku przy znizkach 60 % ( wspolwlascicielstwo ) zaplace 780 zl. Chodzi o moj wiek. Mam prawko od 5 lat i na karku 22 lata. Do 28 jest duza zwyzka. W zeszlym roku w tej samej firmie placilem 338,5 gr. W tym roku wzroslo to w moim przypadku prawie o 100 % ! Zadzwonilem do innego brokera i wyliczyl mi w generali to samo W Link 4 chca 720 zl a w PZU 707 zl. Podobno teraz wszystkie firmy podniosly skladke OC po 1 czerwca ( byc moze chodzi tu tylko o zaostrzenie wiekowe ). Bogu dzieki znalazlem rozwiazanie : TUW. Jakas dziwna firma, ale z drugiej strony co mnie to obchodzi, przeciez to tylko OC... U nich mam do zaplacenia 372 zl wiec bardzo przyzwoicie
  
 
Ja płaciłem 393 zł w Allianze. Maksymalne zniżki (współwłaścicelstwo), zwyżka za mój wiek (poniżej 25) i za prawo jazdy krócej niż 2 lata. (W Compensie miało być niewiele drożej, chyba 420 pln). Oczywiście wszystko płatne w 2 ratach.
W zeszłym roku wyszło chyba 350 pln, ale samochód był inaczej zarejestrowany (nie byłem wpisany jako współwłaścicel w dowodzie) w Compensie.
Generalnie robi się tak, że się szuka najtaszego ubezpieczyciela, bo siedząc cały czas w jednej firmie się potem coraz gorsze oferty dostaje... Taka prawidłowość na rynku...
  
 
Ja płace coś ponad 700 zł w PZU. Jeszcze 2 lata i zwyżki znikają
  
 
Cytat:
2005-06-02 09:43:12, Leszek_Gdynia pisze:
Ja płace coś ponad 700 zł w PZU. Jeszcze 2 lata i zwyżki znikają


A ja za samarkę płacę 3x więcej w pzu, więc się nie chwal

A prawo jazdy mam dłuuuużej niż 2 lata no i chwilowo jeszcze nie mam 25 lat
  
 
Cytat:
2005-06-02 08:08:09, 83matys pisze:
Z ta podwyzka to niestety prawda.


Tłumaczona jest wielkim napływem (1 000 000 sic!) aut do Polski a tym samym większą szkodowością

do tej pory co rok zmieniałem towarzystwo (szedłem tam gdzie najtaniej) w tym roku zrobiłem wyjątek bo Generalli zaproponowało mi najlepszą ofertę 509 zł z NNW przy 70% ! zniżek, ale niestety w stosunku do zeszłego roku jest to o ponad 100 zł drożej

jedyna firma gdzie można tanio kupić (na zasadach preferencyjnych) polise to Allianz - stawka wyjściowa w 3miescie dla naszych pojemności to 800 zł ale niestety nie obejmuje poloneza i jak podejrzewam również ŁADY
  
 
Cytat:
2005-06-02 11:21:05, GDA pisze:
Tłumaczona jest wielkim napływem (1 000 000 sic!) aut do Polski a tym samym większą szkodowością



hie, hie... ale za to ani słowa tym, ile zarobili na tym 1000000 aut...



ja na szczęście płaciłem przed 1 VI... za to OC i AC, razem 1450 pln.
  
 
Cytat:
2005-06-02 15:40:25, Góral pisze:
hie, hie... ale za to ani słowa tym, ile zarobili na tym 1000000 aut... ja na szczęście płaciłem przed 1 VI... za to OC i AC, razem 1450 pln.


Ile narobili tego nie mówią...
ale nie mówią też, że nielegalnie narobili
  
 
witajcie

Mam poważny problem z moją Ładą.Kupiłem ja rok temu za 500złJak ją kupowałem łada nie miała zzapłaconego oc.Przypominam ze w moim wypaddku oc na łade to 408 zł.Czyli 2 lata poprzedni włąsciciel nie płacił.Kupiłem ją nie do końca wiedząc o tym.Osstatni kwitek jest zza rok lipiec 2001 -lipiec 2002.Jadąc ddalej. Kupiłem ją rok temu czyli 2004 pod koniec lipca.I w tamte wakacje zrobiłem generaalny remont blaachy który wysszedł mnie koło 800zł.Teraz jest czerwiec 2005 i zez tak powiem KU**A nie wiem co mam zrobić.

pomocy
  
 
Idź do ubezpieczalni i się zapytaj najlepiej, ale z tego co ja wiem, to ubezpieczenie musi mieć ciągłość, jak niema - to masz problemy.
  
 
tyle to jaa tez wiem.Musze teraz zapłacić za wszystki lata zaległe.Myslaałem zzeby kupić jakąś opłacaaoną ładde za 300zł i przebić numery albo coś co o tym myslicie ?

  
 
Taniej cie wyniesie zapłata za OC niż konsekwencje przebitych numerów.
  
 
...moja samara jak zmieniala wlasciciela to przez 2 lata stala bez OC. Ja jako nowy wlasciciel poszedlem do ubezpieczalni (PZU) zrobilem polise OC na siebie ale jeszcze na stare numery rejestracyjne (na podstawia umowy), potem tylko aneks o zmianie tablic i normalnie jezdze do dzisiaj.
Klopoty moze miec ten co sprzedaje bo on powinien miec ciaglosc ubezpieczenia. Z doswiadczenia, znajomego ktory od lat jest agentem PZU, wiem ze nie chce im sie egzekwowac zaleglosci. Moj dzidek jako poprzedni wlasciciel auta nie ma zadnych problemow z tego tytulu ze nie bylo OC. praw sie juz przedawnila.

Takze jezeli dobrze zrowumialem Twoj problem to nie masz problemu
  
 
Cytat:
2005-06-05 20:19:59, matimoto17 pisze:
tyle to jaa tez wiem.Musze teraz zapłacić za wszystki lata zaległe.


Absolutnie nie - Ty odpowiadasz jedynie za OC od momentu podpisania umowy kupna/sprzedaży na siebie, a nie za zaległości poprzedniego właściciela
chyba że pomimo przerejestrowania na siebie nie wykupiłeś OC to wtedy jest rzeczywiscie problem i proponuje go jak najszybciej rozwiązać bo karne odsetki już lecą - a kara może dojść do 2300 zł
  
 
Cytat:
2005-06-06 09:21:54, GDA pisze:
Ty odpowiadasz jedynie za OC od momentu podpisania umowy kupna/sprzedaży na siebie, a nie za zaległości poprzedniego właściciela .......



Też mi sie tak wydawało.

No bo niby z jakiej racji masz odpowiadać za "niedopatrzenie" poprzedniego właściciela.
Tak wiec jeżeli w dniu przerejestrowania (lub wcześniej) wykupiłeś OC to mozesz być spokojny> o ile mnie pamięć nie myli to w wydziale komunikacji , przy przerejestrowaniu auta, musisz okazać ubezpieczenie (przynajmniej tak było kiedyś)