Ubezpieczenie OC - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tez sie dowiadywałem po ludzich i mówili tak jak wy ze jak ide do urzedu to kupuje mowe Oc nowa czysciutką umowe.Ale jak sie dopatrzą to ten poprzedni włąsciciel od którego kupiłem moze mieć przes*ane mandat 5000zł.Dlatego pojde do gościa i mu powiem to bo to mojego kumpla ojciec.Ale tez sie dowiedziałem ze bardzo zadko zdadza sie zeby sprawdzali zaległe oc.jEst jeszcze taki przepis ze nawet jak bym chciał zapłcić zaległe oc to nie moge bo pani w okienku moze mi wystawwić i ma taki obowiazek napisać date i teraz nawet godzine w którym przyszedłem zapłacić składke i nie moze ona być wstecz.bO myslać rozumnie kto kto miał wypadek a nie miał OC moze sobie szzybko po wypadku iśc i wykupić z data wczorajsza czyli ja przes*ane nie mam tylko moze mieć ten koleś od którego kupiłem.pojadde do niego i obgadam wszystko.Dzieki ale sie zdenerwowalem wczoraj to mała bania.Juz chcaiłem na złom jechać.

Ok pozdrawiaam

Czzesc



[ wiadomość edytowana przez: krycho dnia 2005-06-06 20:28:04 ]
[ powód edycji: korektor ]
  
 
Mati, czy Tobie sie klawiatura zacina??

edit: Troche Ci pomogłem, z ta zacinajaca sie klawiatura!


[ wiadomość edytowana przez: krycho dnia 2005-06-06 20:28:52 ]
  
 
Ja mam OC wykupione w firmie Cigna. Za silnik 1500 ze wszystkimi znizkami zaplacilem 254zl +20zl za NW.
  
 
A mnie udało sie w końcu uzbierać 513 złotych żeby zapłacić pierwszą ratę OC.
Spóźniłem sie tylko 25 dni, a odsetki i tak były małe tylko 4,93 zł.
Teraz zaczynam zbierać na drugą ratę.
  
 
A to dlaczego aż tak dużo zapłaciłeś?

I pytanie drugie nie boisz się że przyfasolą Tobie karę tak z 1500PLN za nieterminowe opłacenie OC/
  
 
Ja mam pytanie co do OC dla samochodow 25 letnich w PZU czy to automatycznie przyjdzie do mnie ze mam dodatkowe 50% czy musze isc do nich to zalatwiac i czy nie ma z tym problemu zadnego?
I czy w innych firmach taka znizka wystepuje ?
Bo jak ma mi PZU robic problemy to ja na nich sram bo widze ze tu niektorzy pisza ze placa po 300zl na silnik 1.5 a ja w Pzu ze znizka 50% za bezszkodowosc place jak glupi 600zl!!
pozdrawiam
  
 
za 1500 w PZU za OC i NW place na rok 430zl (dopiero co placilem) przy max znizkach
  
 
Bania nie sugeruj się tym,ze ktos płaci 300
sprawdź w profilu,gdzie mieszka
duzo własnie od tego zalezy,gdzie masz zarejestrowane auto

mozesz miec tyle samo znizek co ktos mieszkający w Pcimiu dolnym,a zapłacisz dwa razy wiecej mieszkając w krakowie,czy 3 razy wiecej w wawie
  
 
Zniżka "na weterana" istnieje tylko w PZU, żadne inne TU tego nie praktykuje, ale jeżeli masz już max zniżek (60%) to ta zniżka na weterana nic nie daje bo zniżki się nie sumują
  
 
Cytat:
2005-06-15 19:37:40, GDA pisze:
(...) bo zniżki się nie sumują


Może sprostowaniem będzie, że właśnie TE zniżki się nie sumują Bo inne - aż do 60% gdy się dobije to się sumują, bo niby skąd by było te 60% zniżki?
Pocieszę was, że ja płacę 2k za pakiet - za samą samarkę
  
 
ja za oc ac nw płace 1250 za rok,w pzu
takze miejsce zarejestrowania pojazdu ma tu ogromne znaczenie
  
 
Cytat:
2005-06-15 19:37:40, GDA pisze:
Zniżka "na weterana" istnieje tylko w PZU, żadne inne TU tego nie praktykuje, ale jeżeli masz już max zniżek (60%) to ta zniżka na weterana nic nie daje bo zniżki się nie sumują



Smiem twierdzic ze jestes w bledzie, ale sprawdze i dopiero ewentualnie bedziemy dyskutowac kto ma racje.
  
 
bardzo mi zalezy na tym info bo mnie ktos kiedys nagadal ze niezaleznie od tego ile masz znizki 60% czy 0 to za weterana jest odliczane 50% od kwoty jaka masz do zaplacenia czyli zawsze polowe mniej.
NIe wiem czy to prawda ale mam nadzieje ze tak.
Co do miejsca zamieszkania to chyba racja nie pomyslalem o tym :/ ale to tez glupota dla mnie bo ze niby na ślasku mam wieksze prawdopodobienstwo na stluczke niz na jakims zadupiu?
  
 
Cytat:
2005-06-15 20:07:26, Bania pisze:
bardzo mi zalezy na tym info bo mnie ktos kiedys nagadal ze niezaleznie od tego ile masz znizki 60% czy 0 to za weterana jest odliczane 50% od kwoty jaka masz do zaplacenia czyli zawsze polowe mniej.


Najwyższą zniżką jaką można dostać jest 70% podstawy, gdyby tak było jak piszesz to kwota do zapłaty przekroczyłaby tą wartość

weźmy przykład:
stawka OC 1000 zł - 60% = 400 zł - 50% = 200 zł czyli mniej niż można zapłacić

ale gdybym się mylił to bardzo bym się ucieszył z tego faktu - proszę o sprawdzenie w PZU tego wyliczenia
  
 
co znaczy znizka dla weterana ? chodzi o wiek samochodu? gdy jest juz zarejestrowany jako zabytek mamy taniej oc?
  
 
Zniżka na weterana jest niezależnie od jego rejestracji na samochód powyżej 25 lat. Jest tylko w PZU. Jeśli chodzi o sumowanie, to napewno nie sumują się w taki sposób 60%+50%+5%+5%=120% Niestety...

Ale nigdy nie słyszałem, aby zniżki obowiazywały tylko do 70%.

Ja mam coprawda tylko 30% za bezszkodować, co z pozostałymi zniżkami 50%,5%,5% nie przekracza niestety 70%, wiec nie mam jak sprawdzic, ale moze ktoś ma 50 za weterana i minimum 50 za bezszkodowasc, to mógłby sie wypowiedzieć.
  
 
Cytat:
2005-06-19 22:41:36, Yanosik pisze:
(ciach) Ale nigdy nie słyszałem, aby zniżki obowiazywały tylko do 70%. (ciach)


Zawsze tak było, bo jakieś minimum musi być - ja gdybym policzył sobie wszystkie teoretyczne zniżki jakie zakładacie to wyjdzie mi że to TU powinno mi dopłacić do OC a nie ja im

I proszę również nie sumować zniżek gdyż oblicza się całkowicie inaczej:

stawka wyjściowa OC minus zniżka za bezszkodowość
dopiero od tej sumy zniżka za kontynuacje i pozostałe ewentualne bonusy

czyli 5% za kontynuacje nie jest kwotą 5% od stawki wyjściowej OC
  
 
Nowość, jaką znalazłem na forum Iża:

Cytat:
Napisałem to poniewaz zmieniły sie opłaty w PZU, nie ma znizek dla motorów powyżej 25 lat. Ale zmieniły sie tez przepisy o ktorych dużo ludzi nie wiem że można inaczej opłacić nasze motory, uważam ze moze to byc z korzyscia dla nas. Przeczytaj ponieżej.

Niezależnie od taryfikatora i dobrej woli ubezpieczycieli. ustawa daje obligatoryjną możliwość wypowiedzenia ubezpieczenia pojazdu historycznego tzn, mającego 25 lat i posiadającego orzeczenie rzeczoznawcysamochodowego ze jest to pojazd historyczny lub pojazdu wyprodukowanego ponad 40 lat temu juz bez takiego orzeczenia rzeczoznawcy. Pojazd taki moze być ubezpieczany w sposób NIECIĄGŁY, jednak minimalny okres ubezpieczenia nie może być krótszy od 30 dni. Ubezpieczenia należy dokonać każdorazowo przed wprowadzeniem pojazdu do ruchu. Czyli po wypowiedzeniu pojazd nasz moze stac np, pieć lat w garażu i przed wyjazdem należy go ubezpieczyć na niezbędny czas (minimum 30 dni). Należy sie jednak liczyć, ze ubezpieczyciel nie udzieli nam zadnych zniżek np, za bezwypadkową jazdę, w przypadku ubezpieczenia okresowego.

  
 
co do braku znizek na pojazdy powyzej 25 lat w PZU to prawda, zniesiono
  
 
Kurna
własnie się o tym dowiedziałem
a słyszeliście,że podobno zwiakszyli składkę dla auto starszych niż osiem lat??????
Paweł