Ubezpieczenie OC - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
zwyżki za wiek auta to zwykłe q...stwo, płacę OC take samo jak za nowsze auto, a firma ubezpieczeniowa nigdy i tak mi nie wypłaci żadnej konkretnej kasy jak mi ktos skasuje Ładę, jeszcze powiedzą że wartosć naprawy przewyższa wartośc auta
to zwykłe chamstwo i naciągactwo, moje skłądki idą na naprawy drozszych aut i jeszce mam za to płacić więcej
  
 
powiem krotko: srac na PZU.
ja zmadrzalem i ucieklem od nich, ale chyba za pozno.... Swego czasu za lade placilem 900 zeta za pol roku!!!!
se wyobrazam, ile byloby teraz.
zlodzieje - zamiast walczyc z plaga oszustw ubezpieczeniowych - sciagaja to z klientow.
A wiadomo, ze za kazda naprawe przeplacaja sromotnie - i to mowie na podst. wlasnych doswiadczen.
Do tego masa kosztownych w utrzymaniu siedzib i przerost zatrudnienia - i juz wiadomo, czemu drogo.
  
 
Ja też mam OC w PZU i zastanawiam się czy nie przejść do innej firmy. Za caly rok płace jakieś 900 zł i mam 35 % zniżki.
  
 
ja OC przenioslem do Samopomocy i place z maksymalna znizka 220PLN rocznie!
w PZU było to 420PLN/rok.
a co do wewnetrznych struktur PZU to wiele sie tam teraz zmienia i to o dziwo na dobre... przechodza powazna informatyzacje... zaczynaja dzialac pro-klientowi! szok! np. jezeli masz AC i do polisy dołączysz radio jakie masz w aucie to w wypadku kradziezy cene biora rynkowa, np. szkodowiec wchodzi na allegro.pl i sprawdza ile to radio jest warte w chwili obecnej a nie na podstawie jakichs chory amortyzacji...
a co do wyludzen odszkodowan to znam dwie strony teog medalu. Mam "znajomego" ktory wyludzal odszkodowania i potrafil z tego wyciagnac nawet 30-40 tys. rocznie z tym ze było to 2-3 lata temu, ale jednoczesnie wiem ze teraz nie jest juz tak łatwo...
ale fakt faktem ze stawki OC mają z kosmosu!
  
 
Powiedzcie mi co sądzicie o Link 4 czy warto miec tam OC?
Czy może lepsza jest Samopomoc?
  
 
OC bierz tam, gdzie najtaniej. Egzekwowanie odszkodowania to zmartwienie "trafionego".
Ja wzialem w Link 4, bo bylo.... najwygfodniej. Telefon, poczta i juz mam.
dostalem do domu.
  
 
ja mam samopomoc bo jest chyba najtaniej albo prawie najtaniej.
place 233zł z maksymalna znizka, do tego wykupilem NW za 35zł

a stawka podstawowa OC wynosi w moim regionie 612zł
sadze ze na rok to nie jest sporo. a powiedzialbym ze extra tanio.
  
 
Czy ktoś się spotkał już z taka firmą AXA
kolega kupił auto i ma polisę OC właśnie z tej firmy, w Chełmie nie znalazłem przedstawicielstwa, chyba to jest na zasadach Link 4??
  
 
dziala to dokladnie jak Link4, ale mam pare "ALE".
Po pierwsze - dluzej czekasz na polise, chyba, ze podasz nr. karty kredytowej. Niestety, nie wszystkie akceptuja, jak sie okazalo.
Link4 wysyla nawet emailem w ciagu 2 godzin, potem oplacasz, a oni dosylaja wlasciwy kwit. Do tego czasu - jezdzisz na wydruku z maila (podbitym np. na poczcie czy w banku).

W dodatku, AXA jest drozsza i daje gorsze warunki. mnie przywalili prawie tysiaka wiecej, niz link4.
  
 
Poza tym mają durny konfigurator na stronie np. zniżki mają in plus lub in minus Dla mnie zniżka jest tylko jedna. Albo kod pocztowy parkingu przed pracą lub domem Total nonsens
  
 
Cytat:
2007-02-01 11:21:15, adasco pisze:
dziala to dokladnie jak Link4, ale mam pare "ALE". Po pierwsze - dluzej czekasz na polise, chyba, ze podasz nr. karty kredytowej. Niestety, nie wszystkie akceptuja, jak sie okazalo. Link4 wysyla nawet emailem w ciagu 2 godzin, potem oplacasz, a oni dosylaja wlasciwy kwit. Do tego czasu - jezdzisz na wydruku z maila (podbitym np. na poczcie czy w banku). W dodatku, AXA jest drozsza i daje gorsze warunki. mnie przywalili prawie tysiaka wiecej, niz link4.


czyli najlepszym wyjściem jest zmienić ubezpieczyciela...
w jaki sposób rozwiązuje się umowę w Axie? wysyła im sie jakieś pismo?
  
 
Cytat:
2007-02-01 11:54:20, arii82 pisze:
czyli najlepszym wyjściem jest zmienić ubezpieczyciela... w jaki sposób rozwiązuje się umowę w Axie? wysyła im sie jakieś pismo?


Myśle, że rozwiazujesz jak w każdym innym towarzystwie. Musisz dostarczyć do ubezpieczyciela pisemne wypowiedzenie umowy najpóxniej na dzień przez zakończeniem okresu ubezpieczenia. List (polecony) lub szybszy fax.
  
 
Cytat:
2007-02-01 13:28:40, Yanosik pisze:
Myśle, że rozwiazujesz jak w każdym innym towarzystwie. Musisz dostarczyć do ubezpieczyciela pisemne wypowiedzenie umowy najpóxniej na dzień przez zakończeniem okresu ubezpieczenia. List (polecony) lub szybszy fax.


to wiem. ale gdzie znaleźć siedzibę ubezpieczyciela, bo u mnie wmieście nie ma takiej firmy
  
 
http://www.axa.pl/1_kontakt.html
  
 
Witam - pisze odrazu ze nie czytalem wszystkiego-moze jest tam odpowiedz na moje pytanie - ale ze i watkow o tej tematyce duzo, to wybacznie ze nie czytam wszystkiego- ale do rzeczy:

Czy jesli rozwiazuje umowe z ubezpieczycielem - OC - to czy jest to ze skutkiem natychmiastowym ? Ew. ile sie czeka na jakies potwierdzenie ? Chodzi o to, ze np. umowa konczy mi sie za pol roku - no moze za 5 miesiecy, a ja ja chce rozwiazac juz- to czy moge ja rozwiazac ze skutkiem natychmiastowym?
Czy po prostu trwa, a po tych 5ciu miesiacach trwania umowy, polisa nie obowiazuje? Czy tez rozwiazuje ja, i nie dziala odrazu(czy np. na nastepny dzien) ?
Pytam, bo chyba bede sie musial rozstac z moim ubezpieczycielem, a umowa trwa. Aa i chcilabym zapytac czy jak rozwiazuje umowe w trakcie- to czy dostaje jakis zwrot kasy ? Jak np rozwiazac ja chce po miesiacu trwania ?

  
 
Hejka!

Właśnie wróciłem znad morza wieć mam troszke "lektury" i nie wiem czy o to Ci chodzi...

Więc tak, jeżeli rozwiązujesz umowe ubezpieczenia OC to właściwie chodzi wyłącznie o zakończenie obowiązku dalszej współpracy. Mimo to ubezpieczenie będzie dalej ważne...
A jeżeli chodzi o zwroty to... JUŻ takiego czegoś nie ma.

Pozdrawiam, Rafał.
  
 
Cytat:
2008-07-14 23:37:45, Rafael_Black pisze:
A jeżeli chodzi o zwroty to... JUŻ takiego czegoś nie ma.


Jest, jest ale tylko w 2 przypadkach - gdy mając opłacone OC złomujesz pojazd i gdy po sprzedaży auta nabywca nie przepisuje Twojej polisy na siebie, zrzeka sie Twojego OC i podpisuje na siebie, np w innym towarzystwie ubezpieczeniowy.
  
 
Jeszcze w styczniu bylo tak jak mowi andrzej_krakow. Nowy wlasciciel auta napisal mi pismo, ze wypowiada umowe z ubezpieczycielem, zanioslem to i umowa wazna byla jeszcze przez 30 dni - "30 dniowy okres wypowiedzenia", tylko nie wiem czy liczyla sie data zlozenia pisma w siedzibie, czy data na pismie. Na zwrot czekałem ze 3 miesiace.
  
 
OK, dzieki, w sumie troche pomogla mi pani z infolini.
  
 
Wykopuje temat - ktory znow mnie intryguje.
Mialbym pare pytan - moze ktos jest zorientowany i udzielil by mi odpowiedzi.

Jak dobrze rozumie pojazd musi miec caly czas aktualna polise OC? To prawda ?

Ktos mi to tlumaczyl tym, ze nawet jak auto stoi nieuzywane na parkingu - to trzeba miec polise OC na wypadek gdyby np. linka od hamulca recznego sie urwala, i auto stoczylo by sie na inny pojazd (badz coskolwiek innego) wyrzadzajac szkode.

To teraz taka sytuacja: - pojazd nie ma badan technicznych - ktore sa potrzebne aby moc sie poruszac nim po drogach publicznych. Stoi nieuzywane - w zwiazku z czym nie musi miec badan technicznych (przegladu) I teraz taka przyslowiowa linka od recznego sie urywa, auto sie stacza lamiac dajmy na to lawke, albo rozbijajac latarnie - czy nawet niech bedzie inny pojazd.

Pojazd ktory sie stoczyl ma polise OC - w zwiazku z tym, teoretycznie wlasciciel takiego auta, nie bedzie obciazony kosztami - bo od tego wlasnie jest polisa OC. Ale czy nie wydaje wam sie, ze ubezpieczyciel moze powiedziec cos w stylu:

- sory - auto nie ma przegladu -w zwiazku z czym jest niesprawne - polisa nie dziala- prosze placic za szkody samemu z wlasnej kieszeni! ?
To po jaka cholere mi wtedy to zaplute OC ?


A teraz kolejne pytanie - co jesli wypowiada sie umowe w 'terazniejszym' zakladzie ubezpieczen, i NIE zawiera sie umowy z innym ubezpieczycielem ? A dajmy na to po roku czasu, idziemy do jakiejs tam ubezpieczelni i chcemy ubezpieczyc pojazd - to co? Odrazu nam zrobia od nowa polise ? Czy tez beda chcieli obciazyc czasem gdy pojazd nie byl ubezpieczony ?
I skad beda o tym wiedziec- jest ponoc jakis zapluty rejestr.

Czy ktos moglby sprobowac udzielic mi odpowiedzi na powyzsze pytania ?