Ubezpieczenie OC - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siema chlopaki czyzbyscie widzieli moja lade ???Jak byles z tak daleka to trzeba bylo dac znac jakos to bysmy pogadali. pozdrawiam
P.S.ja tez ja dopiero kupilem.
  
 
Cytat:
2004-03-30 17:02:55, 83matys pisze:
Zimeringi z przodu silnika plus pasek, plus rolka = 180 zl



wie ktos ile powinna taka naprawa kosztowac???
ciekaw jestem na ile tu lewandowski przewalil....
bo na regulacji zaworow i zaplonu wyszlo mi ze 30 za duzo....
  
 
RESOR tak, to Ciebie widzialem Mijalismy sie. Bylem w Trojmiescie w pracy i baaardzo gonil mnie czas wiec nie chcialem Cie "scigac" Co do serwisu Lewandowskiego, to nie wiem czy przeplacilem, ale musze powiedziec ze z uslugi jestem zadowolony.Niestety czeka mnie jeszcze kilka napraw zeby Samarka jezdzila tak jakbym sobie tego zyczyl. Moze jakas sugestia gdzie w Lodzi mozna zaufac mechanikom i zaplacic mniej niz na Rycerskiej?

Matys
  
 
Popytaj kolego Dobrego. On jest naprawde dobry
  
 
WItka,

A wiec w koncu dotarlem do urzedu i do firmy ubezpieczeniowej.Jak pisalem wczesniej samochod kupilem od wdowy i jej dwoch corek. Samochod w 1/3 nalezal do kazdej z nich, poniewaz byl spadkiem po zmarlym mezu i ojcu. Panie czekaly 3 miesiace na otrzymanie zaswiadczenia o tym, ze samochod nalezy do nich i przez ten okres nie mogly autka sprzedac. Kiedy otrzymaly papier znalazl sie nabywca ( ja ). Podpisalem z nimi umowe. Jedna z nich jest niepelnoletnia wiec na umowie umiescilismy jej numer paszportu.
Poszedlem dzisiaj do urzedu aby zaplacic podatek i zarejestrowac Samarke. Panie w urzedzie ( dzis wyjatkowo nieprzyjemne ) powiedzialy ze umowa jest NIEZGODNA Z PRAWEM poniewaz jedna z corek jest niepelnoletnia i nie moze dysponowac swoim majatkiem... Okazuje sie ze potrzebny jest jeszcze papier mowiacy ze prawny opiekun niepelnoletniej moze dysponowac jej majatkiem i podpisac za nia umowe. Wszystko byloby ok, gdyby nie fakt ze Panie dowaidywaly sie wczesniej i w wydziale komunikacji i w sadzie czy ten dokument o podziale majatku wystarczy i otrzymaly zapewnienie ze zaswiadczenie o podziale majatku WYSTARCZY do podpisania umowy sprzedazy. W swietle prawa przekazalem Paniom sume za autko i oficjalnie nie moge sobie do niego roscic zadnych praw, bo umowa jest niewazna!! Zapytalem wiec, co zrobic jesli Panie zglosily sprzedaz. Wtedy dowiedzialem sie ze naliczane mi beda odsetki za zwloke przy zaplaceniu podatku ( jest na to 14 dni ). Tu pojawia sie paradoks prawa !!! Jak moge zaplacic podatek od kupna samochodu jesli go nie kupilem bo umowa jest niewazna ?? Otoz, dowiedzialem sie ze przy zgloszeniu sprzedazy nikt nie sprawdza czy sprzedajacy sa pelnoletni... Wynika z tego ze korzystajac z tej samej umowy mozna sprzedac samochod, ale nie mozna go kupic...
PARANOJA !!!!

Rozumiem ze osoba niepelnoletnia nie moze dysponowac swoim majatkiem, ale nie rozumiem dlaczego mozna zglosic zgodnie z prawem sprzedaz, a nie mozna zglosic kupna. Dlaczego przy wyrejestrowaniu Panie w urzedzie mniej uwagi przywiazuja do przegladania umowy niz przy rejestrowaniu? I na koncu dlaczego naliczane mi beda odsetki od niezaplacenia podatku za kupno samochodu ktorego prawnie nie kupilem ??
UFF dlugi post, ale mysle ze warto go przeczytac zeby w przyszlosci uniknac podobnych klopotow.
Na szczescie Panie od ktorych kupilem autko jeszcze nie zglosily sprzedazy ( jest na to 30 dni ) i zloza do sadu podanie o dysponowanie majatkiem corki. Przytlacza mnie troche fakt ze w roznych miejscach udziela sie petentom sprzecznych informacji na temat prawa, ktore tez pozostawia wiele do zyczenia.

Co do OC, to bylem w ubezpieczalni i powiedziano mi ze jesli ubezpiecze sie w tej samej firmie w ktorej ubezpieczony byl poprzedni wlasciciel, to moge przepisac sobie z jego OC jakas czesc skladki.Stara umowe oc nalezy wypowiedziec do 30 dni od daty kupna samochodu. Zmarly wlasciciel ubezpieczony byl w Agropolisie ktora juz nie istnieje. Ubezpiecze sie w Generali bo tam naliczono mi 504 zl OC + NW na rok...

POZDRAWIAM
Matys
  
 
Cześć

2 tygodnie temu ubezpieczałem samochód - samara 1,5
najtaniej wyszło dla mnie w Alianzie bo z 60% zniżkami zapłaciłem 336zł - za rok. + zielona karta gratis.
Nieco drożej było w Samopomoc -390zl, a najgorzej w PZU.

No i rada dla innych co dopiero zamierzają kupić wymarzonego sprzęta i 1) nie mają rzadnych zniżek, 2) mają max25 lat
Właśnie w takiej sytuacji ja byłem, zrobiłem tak - kupiłem samochód na spółke z matką - ona ma 60% zniżek. W alianzie jest tak że nie doliczają wtedy zwyżki za wiek i jak ja zrobie krakse, to zniżke traci sie na 1 samochodzie, czyli matka na swój bedzie miała dalej wszystkie zniżki. cześć....
  
 
Wkurzylem sie dzisiaj, dostalem druczek na OC, i pop stluczce wyszlo mi 1450 zl caloroczna skladka, rezygfnuje z Allianza i ubezpieczam teraz w Samopomocy gzir zaplace polowe tego.
Skandal, to gosciu dostal mniejsze odszkodowanie niz mi dopiepszyli za sprawstwo!!!!!!!!!!!!!
  
 
Powitać
Z tego co wiem (przynajmniej w PZU) to nie zaleznie od stluczki odbieraja 10% znizki sam juz dego doswiadczylem co nie jest jakos bardzo krzywdzace...
A co do tej samopomocy mogl bys napisac jakies sczegoly bo to juz gdzies slyszalem ze jest taniej bo tez chcialbym zmieniz a OC to mozna miec w byle psiarni bo przeciez to nie nam pieniadze beda wyplacac
pozdrowil
  
 
w Samopomocy OC na 2107 1300 bez znizek 740 zl za rok, A w Allianz placilem 980 zl za rok, Allianz mi dowalil 60% teraz za szkode przed uplywem roku.Dlatego zmieniam.
  
 
tylko tyle ???
Jak brat narobil szkód moją Ładną to mi PZU zrobilo prezent -2350 zeta !
Potem bylem w Samopomocy a teraz w Warcie-bo wczesniej zniesli opłatę za wiek posiadacza pojazdu.
  
 
ja też mam samopomoc
  
 
A możecie coś więcej o tej samopomocy? (nie mylić z partią z angielska zwaną: selfdefence )
  
 
a ja mam 2 pytania co do tej samopomocy:
1. jakis kontakt prosze tel najlepiej jakis infoline hah.
2. za 2 lata autko bedzie mialo 25 i ztego co wiem w pzu (chyba tylko tak zaslyszalem tu tez prosze o potwierdzenie) jest dodatkowa znizka za wiek 50% co mnie bardzo raduje i jest jednym z wielu powodow ze nie pozbylem sie jeszcze tego auta.Czy w samopomocy tez cos takiego wystepuje??
  
 
SAMOPOMOC
  
 
a ja musiałem wykupić również AC i ze wszystkich ofert wybrałem LINK4.
z 30% zniżką zapłaciłem za całość 1350pln.
  
 
A dowiadywaliscie sie ile zaplacicie w Generali ? Ja mam 60% znizek przez wspolwlascicielstwo i za Forda Sierre 1,6 OC + NW placilem 545 zl. Teraz bede ubezpieczal Samarke i tez wyliczyli mi cos kolo 500 zl za rok.

Pzdr
Matys
  
 
Jeśli chodzi o samopomoc kiedyś znajomy miał stłuczke stał na poboczu i gość zjechał z drogi i go troche poobijał ponad pół roku chodził i prosił sie by zwrócili mu kase bo przecież musi czymś jeżdzić i trwało to prawie rok i zwrócili mu zamiast np. 1000zł to 700zł bo im tak wyszło .Ja mam osobiście w Warcie 50%zniżki za współ właściciela i 10% zniżek dodatkowych + 5% wpłata jednorazowa samara 1300cm. 420 zł w tym NW (380zł) składka
O samopomocy wspomniałem i tej sytuacji bo fakt nam nie będą wypłacać ,pod warunkiem że to my będziemy stukać -a nie w nas .
panoni
  
 
Czy w samopomocy ma znaczenie wiek posiadacza?
  
 
w PZU za szkodę nie zabierają 10% tylko spada się o dwie klasy zniżek i zależnie jak to wypada może być 10% a równie dobrze 20% ja tak miałem i żeby było weselej jeszcze trafiłem na okres kiedy następne 10% zniżki dostałem dopiero po 2 latach także teraz mam 30% a miałbym już pewnie 50 lub 60 gdyby nie ten mercedes a teraz dowiadywałem się o OC na Tipo 1.6 bo zakupiłem takie autko i najtaniej znajoma mi wyliczyła w Generali 499zł za rok tylko jest mały mankament nie ma tam rat i trzeba zapłacić za cały rok ale w porównaniu do PZU to i tak się opłaca bo w takim przypadku było by coś ok 600zł za pół roku w PZU przy moich 30% oczywiście.
Natomiast jeśli chodzi AC to raczej tylko PZU lub Warta i nic więcej a można zapłacić OC w jednej firmie a AC w innej
  
 
Mi już w tym roku nie chciała dać AC w PZu więc niech się walą szukam innej ubezpieczalni rezygnuje z OC tez u nich ide do konkurencji ale której mam jeszcze miesiąc na zastanowienie