Ubezpieczenie OC - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ja tez starciałem 10 % w PZU jak otarłem się o samochod urzedu celnego. Też tarfiłem na tn okres 2ch lat i nie dobiłem do 60%. W pażdzierniku najprawdopodobniej bede miał znowu 60 % zniżki. Niestety płace trochszkę więcej bo nie mam 26 lat - chyba taki jest ten progowy wiek??? A obecnie place w PZU 885 zł. Ze zniżka 50 % i znizkami po 5 % za kontynuacje i 5% za cośtam. Masakra panowie. Dlaczego niby mam pokutować za borackich dersów co powoduja szkody w młodym wieku?????

PS. Sebol - dlaczego nie chcieli ci dac AC w PZU? Ja mam AC w pzu.
  
 
Witam
Ja w tym roku ubezpieczyłem się w smopomocy z 40 % znizka za rok i w dwóch ratach zapłaciłem 502 zł. Z tego co powiedział mi mój agent nic tańszego nie ma w tej chwilina rynku (patrząc na wiek samochodziku 16 latek). Oczywiście pod uwagę brana też jest miejscowośc, w której zarejestrowany jest samochód. Gdyby przykładowo była to Kościerzyna płaciłbym około 100 zł mniej.
Znizke miałem 60% ale w zeszłym roku skasowałem Fiata Stilo a mój poprzedni ubezpieczyciel Polonia albo Uniqa jak kto woli odrazu obcieła 20%!!!!
Pozdro
  
 
Mógłby ktoś opisać łopatologicznie jak się załatwia ubezpieczenie na współwłaściciela np. wymagane dokumenty. I jak długo trzeba być współwłaścicielem. Oraz zalety i wady takiego rozwiązania.
  
 
Droga z zeszlego roku:
Spisujesz umowe darowizny (wzór chyba na stronie GRATKI, jak nie znajdziesz to moge poszukac), w ktorej przekazujesz iles procent samochodu (skarbowki najlepiej lubia 50%). W umowie darowizny wpisujesz, ze jest to pierwsza darowizna w tym roku lub (jesli juz cos drowales) ze nie przekracza bodajze 12000 zl (sprwdz w skarbowce kowote darowizny zwolniona z podatku). Oplata znaczki skarbowe (ok 20 zl).
Z taka umowa podsteplowana przez Urzad Skabowy idziesz do wydzialu komunikacji i rejestujesz/przerejestrowujesz samochod. W dowodzie w uwagach wpisuja WSPÓLWLASCICIEL i jego dane.
Z takim dowodem mozesz zawrzec umowe ubezpieczenia. Podobno wystarczy to na rok, po roku przejmujesz znizki od WSPOLWLASCICIELA. Procedury odkecjacej nie przechodzilem, ale bedzie chyba podobna (WSPOLWLASCICIEL daruje), oplaty tez. (~100 zl).
  
 
sebolgdynia nie dziwi mnie że PZU niechce dawać polis AC i dla tego ja od 2001 jestem w Warcie tam nie było problemu z AC wsółwłaściciela wpisłem przy zakupie autka mam kombatanta i Warta dała mi od ręki za to 50% zniżki a PZju prócz legitymacji żądali legitymacji że inwlida wojenny i takie pieprzenie -czy wszyscy kombatanci to muszą być kalekami, wystarczą nam chyba niekturzy urzędnicy . po wypisaniu współwłaściciela zniżki by mi przepadły dostał bym tylko te co należą mi się za okres ubezpieczenia i to chyba dotyczy wszystkich przypadków w Warcie
panoni
  
 
Ja ma w allianz ubezpieczone:
1.Mam na współwłaściciela który ma 60%zniżek
2.Allianz nie daje zwyżki w takim wypadku jeżeli własciciel jest młodszy niż chyba 25 lat chyba wogóle nie ma zwyzki za wiek
3.Po roku 10 % zniżki za kontynuacje
4.Ja mam łade 2107 1500 i za oc zapłaciłem 336zł na cały rok +opcjonalnie 50 zł NW ja wykupiłem
Po roku 10 %znizki za kontynuacje dojdzie czyli zapłace jakieś 310 zł mysle że to jest najtansza oferta na terenie Katowic także klubowicze możecie przechodzić do ALLIANZ

PS:Nie jestem akwizytorem Allianz
  
 
Cytat:
2004-05-25 08:42:43, Maykel pisze:
Droga z zeszlego roku:
Spisujesz umowe darowizny ...


Ok. Czy musi to być darowizna czy powiedzmy idę kupić auto i na umowie wpisuję jako kupujący(ch) siebie i np. kuzyna który ma zniżki. Bo o tej darowiźnie to pierwszy raz słyszę. Jeszcze dwóch towarzyszy pisało, że mają na współwłaściciela. Może coś dodadzą
  
 
najwazniejsze jest zeby w urzedzie miasta przy przerejestrowaniu samochodu powiedziec ze chcesz byc wpolwlascicielem i chyba nawet nie musisz byc na umowie(tu nie jestem pewien wiec lepiej spisz umowe na 2 osoby) i to wszystko i np. ojciec z 60%znizka moze byc wlascicielem glownym a ty bedziesz dopisany na przed ostatniej stronce jako wspolwlasciciel. Zadnych takich kombinacji jak pisal Maykel nie musisz robic to napewno bo sam jestem jako wspolwlasciciel.
Pozdrowił
  
 
Grzegorz - wpisz wspolwlasciciela na umowie od razu. Ja tak wlasnie zrobilem.
Bedziesz go musial wpisywac rowniez wypelniajac papiery w zwiazku z oplaceniem podatku. Przy okazji zanotuj sobie numer tel. sprzedajacego, ew. pojdz do US i wez druczki zeby Ci machnal podpis, bo jest wymagany na tych papierach.

Generalnie - ja bym wpisal na Twoim miejscu wspolwlasciciela na umowie, nie bedziesz musial robic zadnych darowizn do rejestracji i zawsze o jeden powod mniej do przyj...nia sie przez urzedasow.
  
 
Bania i soop idą dobrą drogą. Piszecie tak jak mi się obiło o uszy. Faktycznie papierki sprzedający może podpisać in blanco. Bo szkoda naginać potem np. dziesiąt kilometrów po podpis. Trzeba się tylko ugadać.

A na temat link 4 słyszałem same niepochlebne rzeczy. Gdy kupię swoje to OC zrobię gzieś lokalnie.
  
 
Ja przechodziłem taka procedurę jak Maykel. Czyli darowizna, US i potem rejestracja z wpisem jako wspolwlasciciel. Nastepnie do ubezpieczyciela. Niestety nie jest tak, ze po roku mozesz wywalic wspolwlasciciela i bedziesz mial 60% zniżek. Aha jezeli wspolwlasciciel ma jakis inny pojazd i nim spowoduje kolizje badz wypadek to spadaja znizki i jemu i tobie. Niestety - sa zalety i wady.
  
 
Co do Ac w PZU to już w zeszłym roku był problem robili zdjęcia itd natomiast w tym roku juz jej sie strona pasażera nie podobała to niech spadają są tańsze ubezpieczalnie.
Co do urzędników to nie bądźcie tacy okrutni oni tylko są wykonawcami przepisów a ustawodawcami.
  
 

czego to człowiek nie wymyśli, aby choć parę złotych urwać.
czytając wasze przypadki stwierdzam jedno: Polak potrafi...
  
 
Goral, nie takie tam pare zlotych...w moim przypadku zaoszczedzilem jakies 800 zl rocznie a kosztowalo mnie to raptem 10 minut wiecej wypelniania papierkow.
  
 
A co do tego wywalania wspolwlasciciela - wg mnie zasada tej operacji jest taka, ze po prostu zbieramy sobie znizki tak jak normalnie, ale korzystajac przy oplacaniu ubezpieczenia ze znizek wspolwlasciciela. Przykladowo - bralem OC na spolke z fatrem - on ma 60 % ja 0 i teraz po dwoch latach mam juz "na koncie" 20 % znizki (jezeli bym chcial ubezpieczyc juz sam to wlasnie z taka znizka). Za rok bede mial 30 % itd.
  
 
Cytat:
2004-05-25 20:46:05, soop pisze:
A co do tego wywalania wspolwlasciciela - wg mnie zasada tej operacji jest taka, ze po prostu zbieramy sobie znizki tak jak normalnie, ale korzystajac przy oplacaniu ubezpieczenia ze znizek wspolwlasciciela. Przykladowo - bralem OC na spolke z fatrem - on ma 60 % ja 0 i teraz po dwoch latach mam juz "na koncie" 20 % znizki (jezeli bym chcial ubezpieczyc juz sam to wlasnie z taka znizka). Za rok bede mial 30 % itd.



No nie wiem.
Mam autko na wspolwlasnosc z Tatunciem i po trzech latach kupilismy przyczepke na mnie, w PZU pytali sie tylko czy minelo 3 lata odkad podpisano umowe ubezpieczenia na samochod i dostalem FULL 60% znizki na ubezpieczeniu, a teraz (rok po zakupie przyczepki) przyslo jeszze mniej bo pare procent za kontynuacje ubezpieczenia.
Czyzby w PZU ten okres po ktorym przejmuje sie stawke wspolposiadacza wynosil 3 latka

  
 
witam
Ja kupując samarke od razu wpisałem ojczulka (z pełnym pakietem zniżek), itak jak pisali poprzednicy- ubezpieczalnia. gdzie umowa jest na mnie ale z zaznaczeniem że jest współwłaściciel ze zniszkami.Później idziesz do urzędu i przerejestrowujesz autko. Odbierasz tablice i juz.

ps
ojczulek mój ma pół mojej samarki, a ja mam pół jego .
czyli obaj mamy po LaDneJ samarce
  
 
Jestem ciekaw czy morzna zrobić wymyk t.z. mając wsólłwłaściciela teraz kupić drugie auto i na siebie samego czy te zniżki na drugie auto przejdą a następnie zrezygnować ze wsółwłaściciela . Co wy na to?
panoni
  
 
Mój kumpel tak zrobił miał ze szwagrem w PZU na spółkę auto potem przerejestrował na siebie i nagle miał 60% ale to mu wyszło w Linku
  
 
A tak przy okazji jedna dość banalna niby żecz ale istotna wbrew wszystkiemu .Jest coś takiego jak wkład własny w szkodach komunikacyjnych i tu przy podpisywaniu ubezpieczenia bym proponował przypilnować agenta by nie wpisał wam zazwyczaj jest to 15% . Sumując np. auto warte 5000 zł to ewentualne uszkodzenia,zarysowania ,wybite szyby i .t .p. a straty o kwocie do 750 zł bedziecie musieli sami pokryć , dziwne ale prawdiwe dowiedziałem sie dzisiaj jak to wygląda

panoni