Generacje LPG - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Z tych trzech instalacji które wymieniasz znamy dobrze tylko Landi-Renzo OMEGAS. Niemniej każda powinna dobrze pracować jeśli jest dobrze zamontowana i zaprogramowana.
Ale niestety samoprogramujace się instalacje nie dają nam gwarancji,że instalacja dobrze pracuje bez sprawdzenia tego na hamowni. I praktycznie powinno sie sprawdzić czy linia mocy i momentu obrotowego gazu i benzyny jest porównywalna. W tej chwili jest już w Polsce trochę hamownii więc polecam poszukać i najpierw zmierzyć sobie silnik przed montażem i po w celu weryfikacji umiejętności montażysty. Pamiętaj do tego samochodu zamontuj także Flasch Lube do lubryfikacji zaworów.




Cytat:
2007-03-08 12:31:00, belgrano pisze:
Witam. A co polecasz do Corolla 04 1,4 vvti? Czy warto montować? Jaka cena za instalację i co polecasz? Czy w IV generacji aby poprawnie ustawić gaz potrzebna jest hamownia i czy jest to wymogiem? Czy do instalacji wtryskiwaczy gazowych trzeba demontować kolektor do nawiercania? (chyba tak bo opiłki?). Jak sie mają instalki Omegas, Sequent i Elisa?

  
 
Kupiłem właśnie AUDI A6 2.4 grudzień1999 (model 2000)z tiptronikiem. Zastanawiam się nad instalację gazową. Ale kompletnie nie wiem jaką instalację założyć. Prosiłbym o rady i opinie użytkowników takich aut z gazem. Jak to auto sie zachowuje po "zagazowaniu", i jakie są koszta tego przedsięwzięcia. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  
 
Witam.
Generalnie polecam holenderski VSI PRINS.


Cytat:
2007-04-15 13:25:53, krzysiekb0 pisze:
Kupiłem właśnie AUDI A6 2.4 grudzień1999 (model 2000)z tiptronikiem. Zastanawiam się nad instalację gazową. Ale kompletnie nie wiem jaką instalację założyć. Prosiłbym o rady i opinie użytkowników takich aut z gazem. Jak to auto sie zachowuje po "zagazowaniu", i jakie są koszta tego przedsięwzięcia. Z góry dziękuje za odpowiedź.

  
 
witam wszystkich...
pytanko do croma1. posiadam mazde 626 1840cm3 90 KM rok 98. jaką bys mi polecil instalacje IV generacji? a może pokusić sie o instal V generacji? w firmie Elpigaz polecono mi instalacje IV gereracji Stella za 3200zl. czy warto założyc taką instalacje ? czy nie bedzie kłopotów z nią? dzieki za odpowiedz.pozdrawiam
  
 
Witam.
Instalacja OK. Mechanicy dobrzy tak wiec możesz montować w ciemno. Poproś z lubryfikatorem i z pomiarami na hamowni.
powodzenia.



Cytat:
2007-04-20 12:06:34, pajkel pisze:
witam wszystkich... pytanko do croma1. posiadam mazde 626 1840cm3 90 KM rok 98. jaką bys mi polecil instalacje IV generacji? a może pokusić sie o instal V generacji? w firmie Elpigaz polecono mi instalacje IV gereracji Stella za 3200zl. czy warto założyc taką instalacje ? czy nie bedzie kłopotów z nią? dzieki za odpowiedz.pozdrawiam

  
 
Witam Wszystkich!

Mam Audi A6 Avant 4.2l '99 z zainstalowanym gazem JTG ICOM i ...
i mam kłopoty. Od momentu instalacji upłynęło już pół roku, a ja ciągle mam instalację, która ma spalanie o 30% większe niż na benzynie, a moc (na wyczucie oraz mierząc czas 0-100km/h) jakieś 20-30% mniejsza niż na benzynie.
Podsumowując wydatek 7kpln i aktualny rezultat jestem nieco załamany.
Nie dość tego, aktualnie nie mogę jeździć na gazie w ogóle, bo pompa Boscha wysiada i "zjada" ponad 2x więcej amperów niż powinna, a tym samym wypala mi bezpiecznik (7,5A) raz za razem i właściwie nie da się jechać na gazie. Do tego jest niedostatecznie wydajna (zdaje się, że się zaciera) i nawet jadąc te kilka minut na gazie mam jakieś 40% mocy samochodu.

Instalator zmieniał mi już chyba z 8 razy dyszki wtryskiwaczy aby "lepiej" wyregulować gaz; dalej nic!

Wygląda na to, że nigdy nei osiągnę choćby umiarkowanie sensownych parametrów ga tym gazie za ogromne pieniądze.

Co o tym myślicie?
Co o tym myślisz croma1?


Pozdrawiam,
Sławek
  
 
Witam.
Troche duzo zagadek ale do rozwiązania.
Jaki czas wtrysku wtryskiwaczy benzynowych był przed montażem.
Jaką wydajność miały te wtryskiwacze.
Jakiej wielkości są kalibratory i jakiego koloru i wydajności są wtryskiwacze gazowe.
Jak długie są przewody od wtryskiwacza gazowego do dysz i jak daleko są od zaworów.
Jaka jest w tej chwili korekcja czasu wtrysku na gazie i benzynie chwilowa i czasowa.
narazie tyle.
  
 
Witam ponownie,

Dziękuję Ci croma1 za szybką odpowiedź. Pytania są dość tecznicznie szczegółowe, a na kilka z nich zupełnie nie umiem odpowiedzieć.
W najbliższy piątek będę wymieniał pompę od gazu u gazownika i postaram się od niego otrzymać odpowiedzi na postawione przez Ciebie pytania.
Jak tylko będę je miał to opublikuję.

Tym czasem pozdrawiam,
Sławek


Cytat:
2007-04-26 16:25:14, croma1 pisze:
Witam. Troche duzo zagadek ale do rozwiązania. Jaki czas wtrysku wtryskiwaczy benzynowych był przed montażem. Jaką wydajność miały te wtryskiwacze. Jakiej wielkości są kalibratory i jakiego koloru i wydajności są wtryskiwacze gazowe. Jak długie są przewody od wtryskiwacza gazowego do dysz i jak daleko są od zaworów. Jaka jest w tej chwili korekcja czasu wtrysku na gazie i benzynie chwilowa i czasowa. narazie tyle.

  
 
Witam
Pytanie do croma1. Jaka byłaby najlepsza instalacja do hondy civic 1,6l vtec 110kM? Podobno jesli chodzi o te silniki to lpg nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem?
  
 
witam.
Może być STAG 300 ale koniecznie z Lubryfikatorem. Widze ,że jesteś z Rybnika to sprawdź sobie najpierw zawory przed montazem instalacji np. w Honda KUCZA.

pzdr. a.cebula eko-car


Cytat:
2007-05-05 22:14:33, civic pisze:
Witam Pytanie do croma1. Jaka byłaby najlepsza instalacja do hondy civic 1,6l vtec 110kM? Podobno jesli chodzi o te silniki to lpg nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem?

  
 
Hej

Mam pytanko do fachowca Croma1: Jaka instalacja do peugeota 306 rocznik 95 z silnikiem 1.6? Czy ten model dobrze przyswaja gaz? Myślałem o jakiejś instalacji 4 generacji.

Z góry dzięki za odpowiedź

Janusz
  
 
Witam.
Masz do wyboru tylko 2 generację lub STAGA 300 ponieważ jest w tym silniku Fullgrupa. Dysze w STAGU jak najmniejsze.



Cytat:
2007-05-09 00:44:15, elyaneck pisze:
Hej Mam pytanko do fachowca Croma1: Jaka instalacja do peugeota 306 rocznik 95 z silnikiem 1.6? Czy ten model dobrze przyswaja gaz? Myślałem o jakiejś instalacji 4 generacji. Z góry dzięki za odpowiedź Janusz

  
 
Witam

Dzięki za odpowiedź Croma1. Mógłbyś może jeszcze rozwinąć co to jest ta "Fullgrupa" i dlaczego dysze jak najmniejsze?? Czy są jakieś problemy z tymi silnikami na gazie??

Pozdrawiam

Janusz
  
 
witam.
Najprościej to wszystkie wtryskiwacze otwierają się jednocześnie. Są sterowane jednym minusem lub plusem.


Cytat:
2007-05-09 23:36:58, elyaneck pisze:
Witam Dzięki za odpowiedź Croma1. Mógłbyś może jeszcze rozwinąć co to jest ta "Fullgrupa" i dlaczego dysze jak najmniejsze?? Czy są jakieś problemy z tymi silnikami na gazie?? Pozdrawiam Janusz

  
 
pyt do Croma1. A jaka instalka do Vectry C 2.2 moze np V generacja i gdzie zamontowac moze byc cala Polska oby dobrze
  
 
pyt do croma1
temat marznących kolektorów aluminiowych w instalacjach 5G-prawda czy fałsz?
2- pytanie-dysze gazowej 4G powinny byc w tej samej linii co benzynowe?(chodzi o linie biegnacą wzdluz kanalu dolotowgo)
3 pytanie-optymalne umiejscowienie kroćca map sensora to...-tuz za przepustnica ,czy obok króćca podcisnienia oryginalnego regulatora cisnienia w listwie benzynowej , czy tez moze inne "cudowne "miejsce"??
Proszę o Pańskie opinie, spostrzeżenia, uwagi itp...w/w spraw
pozdrawiam
Sławek
odp odnosnie pytan ad2 oraz ad3 prosze zweryfikowac wzgledem silnika 43
  
 
Witam.
Chyba na dzień dzisiejszy to tylko u nas. generalny importer tych instalacji nawet nie ma ani jednego zbiornika na stanie.
więc do wyboru mam tylko zbiorniki 600x220 tj. 48 litrów .mam ich 10 sztuk. pompy innego producenta(lepsze od oryginału). itd. ale możesz do nich zadzwonić i się zapytać 042 2123465


Cytat:
2007-05-10 18:08:38, luiss pisze:
pyt do Croma1. A jaka instalka do Vectry C 2.2 moze np V generacja i gdzie zamontowac moze byc cala Polska oby dobrze

  
 
Witam.
Tzw. korki lodowwe moga powstać jedynie w wyniku nieumiejetnego zamontowania dysz gazowych w kolektorze.
ad.2 w tym wypadku nie ma to większego znaczenia. warunkiem jest zeby było w pobliżu wtryskiwacza oraz żeby dysza nie podawała gazu tylko pod jeden zawór w silnikach wielozaworowych.
ad3 . jest kilka szkół ale ja uważam ,że najlepiej w pobliżu fabrycznego map sensora.



Cytat:
2007-05-11 02:49:54, allsas pisze:
pyt do croma1 temat marznących kolektorów aluminiowych w instalacjach 5G-prawda czy fałsz? 2- pytanie-dysze gazowej 4G powinny byc w tej samej linii co benzynowe?(chodzi o linie biegnacą wzdluz kanalu dolotowgo) 3 pytanie-optymalne umiejscowienie kroćca map sensora to...-tuz za przepustnica ,czy obok króćca podcisnienia oryginalnego regulatora cisnienia w listwie benzynowej , czy tez moze inne "cudowne "miejsce"?? Proszę o Pańskie opinie, spostrzeżenia, uwagi itp...w/w spraw pozdrawiam Sławek odp odnosnie pytan ad2 oraz ad3 prosze zweryfikowac wzgledem silnika 43

  
 
Witam

Zamierzam zanabyć Hyundaya Sonatę
2.7 V6 170KM z 2003r.
ew.
PUG-a 607 3.0 V6 207KM tez z 2003r.

Proszę o informację - jak się gazują te silniki (zwłaszcza Hultaj) i kogo polecacie (z naciskiem na V6, bo czytałem watek polecane warsztaty, ale tam jest bardziej ogólnie).
Ew, jakie mogą być problemy i na co zwrócić uwagę, czego wymagać.
Pozdrawiam
Jacek
  
 
Witam
Jaka instalacje ( IV czy V generacja) polecacie do Audi A4 1.8T 2003r. bo juz sie zamotalem ...

aaa i gdzie w podlaskim cos takiego zalozyc ..zeby nie załowac ...
Pozdrawiam