Jaka cyfrówka?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Noszę sie z zamiarem nabycia aparatu cyfrowego. Od kilku dni spedzam wieczory w necie na poszukiwaniu informacji pomocnych w dokonaniu wyboru i juz mam mam niezly metlik od tego
Jako, ze na forum jest sporo uzytkownikow cyfrowek, wiec moze cos mi doradzicie?

Po dlugich i bolesnych przemysleniach wylonila mi sie trojka kandydatow:

Olympus c750

Kodak DX6490

Canon A80

Oczywiscie jestem otwarty na Wasze sugestie dotyczace innych modeli. Osobiscie sklaniam sie do Kodaka, jednak jeden szczegol mnie martwi - brak manualnego ustawiania ostrosci... Z drugiej strony AF dzialaja na tyle sprawnie, ze nie wiem, czy odczulbym ten brak
Aparat ma sluzyc do czysto amatorskich zdjec, chce na niego wydac ok. 1500zl, max 2000zl, no i kupic cos dobrego za ta cene
  
 
Canon A70. Do A80 nie warto dopłacać.


Szczerze polecam !!!
  
 
Jesli chcesz wydac ponad 2000 na aparat to polecam jedyny mozliwy wybor - Canon G5 (za 2400 zł w sklepie - na dole masz link) lub Sony dsc-v1 za ok 2150

a z tych ktore wymieniles wg mnie najlepszy jest Canon a80

Co do autofocusa - zdziwisz sie jakie są problemy przy słabym oświetleniu - aparat nie złapie ostrości. Canon ma specjalny reflektor, ktory doświetla obraz wspomagając autofocus. A jesli i to nie pomoze mozesz ustawic ostrość manualnie

Aha zajrzyj na
Fotokąt



[ wiadomość edytowana przez: Robert_S dnia 2004-05-06 12:34:43 ]
  
 
Witam,

Niestety nie mogę sie wypowiedzieć o Kodaku ale miałem podobny problem co Ty. Osobście brałem pod uwagę tylko 2 firmy kupując aparat: Canon i Olympus. Te dwie firmy mają bardzo dobrą matrycę a to podstawa. Ostatecznie kupiłem Olympusa c750 a to z kilku powodów. Oczywiście podstawowym wyznacznikiem wyboru aparatu jest to do czego ma on służyć. Jeżeli chcesz robić amatorskie zdjęcia to z pewnością A80 będzie idealny. Jeżeli natomiast chcesz mieć możliwość wyboru różnych trybów pracy i do tego full ustawień ręcznych to polecam C750. Ja często wykorzystuje funkcję super makro oraz zoom, oczywiście ze statywem (10x!! - oczywiście nie biorę pod uwagę zoomu cyfrowego bo to czysta abstrakcja). Jasność tego aparatu jest super, prędkość nie jest dołująca a funkcje są łatwe do opanowania.
Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na kilka dodatkowych rzeczy:
1) Cena kart pamięci - ja zapłaciłem 150 zł za 128xD razem z aparatem (w standardzie jest 16 a to duuużo za mało) a niestety karty te są drogie - tutaj punkt przewagi dla Canona;
2) Akumulatorki - od razu radzę kupić 4 (tyle potrzebuje Olymus) tak gdzieś o pojemności 2000;
3) Jakiś pokrowiec - około 40 zł;
4) Ja kupiłem jeszcze statyw za 50 zł.
Postaram się wieczorem zamieścić adres do firmy gdzie kupiłem aparat a zapłaciłem za komplet (aparat - różne pierdoły w pudełku - + karta xD 128 MB) 2200 zł, oczywiście wszystko legalnie z gwarancją itp. Było to pod koniec stycznia po obniżeniu cen na Olympusy.
Ważne jest aby zwrócić uwagę na zawartość pudełka. W przypadku Olympusa na rynek Polski dostarczane są 750 z ładowarką i 4 akumulatorkami więc nie daj się wkręcić że dają Ci coś za free - jeżeli wybierzesz ten aparat.
Jest jeszcze jedne kryterium wyboru - rzecz gustu - a, jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje

Pozdrawiam i życzę powodzenia w wybieraniu
Slayter
  
 
mam tego kodaka - nie narzekam ale fachowcem nie jestem
  
 
Co do ceny, to aparat zamierzam sobie kupic w Niemczech, wiec bedzie nawet kilkaset zl taniej niz w ofertach naszych sklepow internetowych.
  
 
Jak juz kupisz daj znac, tez sie przymierzam do wymiany sprzetu.

BTW - patrzac na ceny w necie w niemczech uważam, że wcale nie jest taniej! Jeszcze przed 1 maja mozna bylo sporo zaoszczedzic odbierając na granicy niemiecki VAT (16%), teraz juz tej mozliwosci niestety nie ma.
Wiec tym bardziej interesuje mnie źródło w którym zamierzasz nabyć aparat.

  
 
a co powiecie o Sony DSC-P92 ??

ja jako priorytet dla aparatu cyfrowego stawiam male rozmiary, oczywiscie jako kompromis z jakoscia zdjec
  
 
Cytat:
2004-05-06 14:08:47, raf316 pisze:
a co powiecie o Sony DSC-P92 ??

ja jako priorytet dla aparatu cyfrowego stawiam male rozmiary, oczywiscie jako kompromis z jakoscia zdjec



Chyba wolałbym P8. Miałem okazję bawić się całą serią P32-92 oraz nowszą serią P8-10 i P8 mile mnie zaskoczył. Bardzo fajny i mały aparacik.
  
 
Cytat:
2004-05-06 13:58:39, Robert_S pisze:
BTW - patrzac na ceny w necie w niemczech uważam, że wcale nie jest taniej! Jeszcze przed 1 maja mozna bylo sporo zaoszczedzic odbierając na granicy niemiecki VAT (16%), teraz juz tej mozliwosci niestety nie ma.
Wiec tym bardziej interesuje mnie źródło w którym zamierzasz nabyć aparat.



To fakt, niektore aparaty wydaje sie wrecz drozsze nawet. Sprawdzalem Canona G5 i faktycznie u nas jest w tej samej cenie. Jednak te, ktore sa w kregu moich zainteresowan maja ceny nizsze od tych, ktore znalazlem w Polsce. Moze nie sa to jakies kolosalne roznice, ale i tak bede tam na miejscu, wiec nawet 100zl jest suma nie do pogardzenia

Na razie jeszcze nie rozmawialem konkretnie o cenach z wujasem, ktory tam mieszka i opieram sie na tym co znalajduje w necie. Np. tu

U nas tego Kodaka w sklepie nie widzialem ponizej 1900zl, a na Allegro tez chodza powyzej 1700zl.
  
 
Twój wybór ale w Canonie zapłacisz dużo za markę otrzymując niewiele. Uważam, że takiej samej jakości (a może lepszej) jest Fuji, Olympus itp. a za te same pieniądze otrzymujesz więcej.
Ważny jest zoom optyczny i matryca czyli ilość megapikseli, 4 mln to juz teraz standard. Zwróć też uwagę ile ma pamięci, jak komunikuje się z komputerem, jaki ma soft do tego i jaki wyświetlacz. Pogrzeb w internecie (czaty dla foto), jedź gdzieś na giełdę pogadać z ludźmi, nie spiesz się bo to nie jest zakup na jeden miesiąc.
Pozdr.
  
 
Jutro przysla mi Olympusa C 760, ciekaw jestem czy bedę zadowolony, bo przed kupnem przezywałem te same dylematy, które Ty, zdam relacje z moich obserwacji.
  
 
Cytat:
Chyba wolałbym P8. Miałem okazję bawić się całą serią P32-92 oraz nowszą serią P8-10 i P8 mile mnie zaskoczył. Bardzo fajny i mały aparacik.



calkiem niezla zabawka, jak dla mnie minusem w P8 jest specjalny akumulator ktorego nie mozna zastapic zwyklymi paluszkami (mam racje?) i P92 ma lepsze parametry
  
 
Witam
Ja osobiscie używam od jakegoś czasu Canona A 80 .Bardzo fajny aparacik ma dużo funkcji aż zadużo jak dla amatorów, zdjęcia sa również bardzo dobre. Wcześnej używalem cyfrówki Fuji A203 niestety jest spora róznica między 2 aparatami jedyny + Fuji to jego gabaryty. A i najważniejsza zaleta Canona miedzy innymi konkuretami to ruchomy LCD przdydaje sie bardzo i fajnie to wygalda
  
 
Czy cos co jest ruchome tzn. rusza się tym przykładowo 100 razy za 101 nie przestanie działać? Pytam zupełnie poważnie - przykład to telefony z tak zwana klapką
  
 
Zauważ że każda nowa kamera video ma ruchomy ekran
w laptopie też mam odchylany ekran i od 2 lat często macham klapką i jak do tej pory jest ok
więc obawy chyba nieuzasadnione
  
 
Cytat:
2004-05-06 12:04:13, Zoltar pisze:
Canon A70. Do A80 nie warto dopłacać.




A dokładniej za co nie warto dopłacać: za dodatkowe opcje? Za odchylany ekran, który bardzo poprawia komfort fotografowania? Za większą matrycę?

Sam się swego czasu zastanawiałem, czy warto dopłacać. Myślę, że warto. Co prawda za dużo zdjęć jak do tej pory nie zrobiłem i jeszcze nie do końca poznałem możliwości aparatu, ale polecam A80 (co prawda troszke za mały zoom).
  
 
Też od jakiegoś czasu "chodzi za mną" cyfrówka, ale na razie funduszy brak. Natomiast wszystkim mającym dylematy w wyborze mogę polecić fajną stronkę:
http://www.steves-digicams.com
gdzie są opisy niemal wszystkich cyfraków, a co najważniejsze przykładowe zdjęcia, które mają jeszcze tę zaletę, że są robione w tych samych miejscach, więc są bardzo porównywalne.
Przeglądając tą stronę doszedłem do wniosku, że kolejność jest taka:
Canon, przerwa potem większość dobrych firm (Olympus, Sony, Kodak) i dalej szajs, czyli m.in. Hp.
Ale oglądajcie sami - naprawdę warto.
  
 
Moje uwagi - ani jeden canon w grupie 4 Megapixeli nie występuje z zoom-em opty 10x co jest bardzo istotne, jakość oceny zdjęć jest pełna w każdym z aparatów typu canon, minolta, olympus nikon.
Tak więc może i jest canon ale nie pierwszy i nie najlepszy, a do tego te obiektywy takie liche.
Pozdr.
  
 
Cytat:
2004-05-07 14:56:08, Krzysztof_L pisze:
Moje uwagi - ani jeden canon w grupie 4 Megapixeli nie występuje z zoom-em opty 10x co jest bardzo istotne, jakość oceny zdjęć jest pełna w każdym z aparatów typu canon, minolta, olympus nikon.
Tak więc może i jest canon ale nie pierwszy i nie najlepszy, a do tego te obiektywy takie liche.
Pozdr.



OK, tyle że ja brałem pod uwagę sprzęt amatorski i raczej porównywalne sprawy (3 MPix i 3x zoom). I tu A70 wychodzi najlepiej.
A co do profesjonalnego sprzętu, to jak na razie analogi górą - z filmu 35 mm bez problemu uzyskujesz 20 MPix.