Przepustnice ..... wymiary .....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
..... czy jest mi w stanie ktoś podać średnice wewnętrzne przepustnicy w silnikach 1.6 16V ..... 1.8 16V ...... 2.0 16V(z mondeo) ..... będem bardzo wdzięczny .....


[ wiadomość edytowana przez: mily-swiety dnia 2004-07-07 10:56:09 ]
  
 
Cytat:
2004-07-07 09:13:54, mily-swiety pisze:
..... czy jest mi w stanie ktoś podać średnice wewnętrzne przepustnicy w silnikach 1.6 16V ..... 1.8 16V ...... 2.0 16V(z mondeo) ..... będem bardzo wdzięczny .....



Hej.
Za http://www.xr3i.republika.pl/
Średnica przepustnicy:
— silnik 1,6 dm3: 42 mm;
— silnik 1,8 dm3 typu RDA: 42 mm;
— silnik 1,8 dm3 typu RQB: 55 mm.

Pozdr
  
 
Cytat:
2004-07-07 11:16:42, chasmo pisze:


Hej.
Za http://www.xr3i.republika.pl/
Średnica przepustnicy:
— silnik 1,6 dm3: 42 mm;
— silnik 1,8 dm3 typu RDA: 42 mm;
— silnik 1,8 dm3 typu RQB: 55 mm.

Pozdr



... a ten 1.8 RDA to pewnie słabszy jest od tego 1.8 RQB ???
  
 
jeden jest 105 drugi 130km
  
 
.... a może ktos wie jaki wymiar ma przepustnica z mondeo 2.0 ....

.... i jeszcze jedno ..... ten 1.8 o mocy 130 KM to z jakiej rodziny silników jest .... czy to może Zetec ????
  
 
wydaje mi sie ze to to samo co ten slabszy tylko z wieksza przepustnica
  
 
.... bo zastanawiam się jakby zrobił podmiankę przepustnicy czy elektronika spasi ..... czy będzie trzeba jakieś przeróbki zrobić ....
  
 
Cytat:
2004-07-07 14:27:14, mily-swiety pisze:
.... bo zastanawiam się jakby zrobił podmiankę przepustnicy czy elektronika spasi ..... czy będzie trzeba jakieś przeróbki zrobić ....



Zapytaj Lucas'a lub Bakster'a oni sie bawili w takie cos.
  
 
Bardzo dobre określenie
  
 
No cóż, różnica mocy wynika nie tylko z różnicy w średnicy przepustnicy.
W głowicy silnika RQB są też inne wałki rozrządu, no i oczywiście zupełnie inny program w sterowniku, że nie wspomnę o tym iż w silniku 130KM jest natrysk oleju na denko tłoka w celu zabezpieczenia przed przegrzaniem.
  
 
Cytat:
2004-07-07 22:08:04, MAG pisze:
No cóż, różnica mocy wynika nie tylko z różnicy w średnicy przepustnicy.
W głowicy silnika RQB są też inne wałki rozrządu, no i oczywiście zupełnie inny program w sterowniku, że nie wspomnę o tym iż w silniku 130KM jest natrysk oleju na denko tłoka w celu zabezpieczenia przed przegrzaniem.



a mialem napisac o walkach ale na olej bym nie wpadl
  
 
Czyli silnik pod Turbo jush przygotowany. Nic tylko wkladac
  
 
A ten olej to podstawa przy takim wysileniu. Zresztą było to kiedyś opisywane na forum Aha obroty momentu i mocy inne też I kręci się toto do 7100
  
 
... aż tak mocno to nie myśle eksperymentować ..... wcześniej by pod maską wylądował mocniejszy silnik ..... ..... a teraz to tylko tak żeby troche poprawić i tak już niezłą dynamikę ....
  
 
Cytat:
2004-07-07 16:22:02, Seba pisze:

Zapytaj Lucas'a lub Bakster'a oni sie bawili w takie cos.



.... z Lucasem już jestem prawie umówiony .... zrobimy podmiankę ..... zobaczymy czy będzie jakas różnica ..... .....