Jakie głośniki polecacie na przód ????????????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jestem nowy więc na początek WITAM WSZYSTKICH.

Jakie głośniki najlepiej kupić na przód auta? Chodzi o głośniczki dwudrożne o wymiarach 10cm i wyskokość max 6cm. Cena do 100zł.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
  
 
Zastanawiam sie nad takimi:
1.Lanzar VX-320
2.GMS 9402
3. GMS 7402
4. Pioneer
5. pioneer TS G1048

A może jeszcze coś innego polecicie??? Tyle tego że już nie wiem co wybrać
  
 
Cytat:
2004-07-24 22:24:52, rysiu999 pisze:
Zastanawiam sie nad takimi:
1.Lanzar VX-320
2.GMS 9402
3. GMS 7402
4. Pioneer
5. pioneer TS G1048

A może jeszcze coś innego polecicie??? Tyle tego że już nie wiem co wybrać

Ja bym bral lanzary. O GMSach zapomnij. Pionnery TSy mam u siebie, gore i srednie maja przyzwoita ale bez rewelacji. Basu to sie po nich wogole nie spodziewaj. Z tych co pokazales to to zastanawialbym sie pomiedzy pioonerami a lanzarami. A do jakiego auta chcez to pakowac??
  
 
Chce je wsadzić do mercedesa 124. Aha jeszcze interesuje mnie sprawa instalacji. Jak już kupie jakieś głośniki (jeszcze nie wiem jakie ) to jak je zamontować?? Poprostu zamontować je i już słuchać radyjka czy wytłumiać i modyfikować jakoś przestrzeń za nimi?? Będe je wsadzał w przednią deske i właśnie nie wiem czy przestrzeń za głośnikiem musi być szczelna (jaki będzie bas i czy wogole będzie jeśli nie uszczelnie komory za głośnikiem. Oglądałem jak wyglada deska wewnótrz i jest raczej niemożliwe aby zapewnić gośnikowi dobre warunki pracy (stworzyć coś na wzór obudowy głośnika). Co o tym myślicie??
  
 
Cytat:
2004-07-25 12:51:23, rysiu999 pisze:
Chce je wsadzić do mercedesa 124. Aha jeszcze interesuje mnie sprawa instalacji. Jak już kupie jakieś głośniki (jeszcze nie wiem jakie ) to jak je zamontować?? Poprostu zamontować je i już słuchać radyjka czy wytłumiać i modyfikować jakoś przestrzeń za nimi?? Będe je wsadzał w przednią deske i właśnie nie wiem czy przestrzeń za głośnikiem musi być szczelna (jaki będzie bas i czy wogole będzie jeśli nie uszczelnie komory za głośnikiem. Oglądałem jak wyglada deska wewnótrz i jest raczej niemożliwe aby zapewnić gośnikowi dobre warunki pracy (stworzyć coś na wzór obudowy głośnika). Co o tym myślicie??

Jak deska z tylu jest pusta to bedzie Ci cala deska grala. Ale to maja byc glosniki 10?? wiec z nich basu nie bedzie. Ma to grac tylko na tych glosnikach czy tez cos planujesz do tylu wsadzic?
  
 
Narazie głośniki na przód a potem moze jakis mały subik. Na tył raczej nie będe dawać głośników bo nie mam pociągniętych kabli i musiałbym pociąć tylną półkę, a nie chce mi sie w to bawić.
Aha a co do tego subwoofera to do każdego potrzebny jest wzmacniacz czy do jakiegos małego suba wystarczy tyloko radio (4x40) ??
  
 
Cytat:
Aha a co do tego subwoofera to do każdego potrzebny jest wzmacniacz czy do jakiegos małego suba wystarczy tyloko radio (4x40) ??



Musisz kupić oddzielny wzmacniacz, z radia niestety nic nie będzie. Najlepiej 2-kanałowy z możliwością mostkowania.
pzdr
  
 
Właśnie pojawieł sie mały problem Zmierzyłem dokładnie otwory na głośniki w przedniej desce- mają 12 cm . Próbowałem wsadzić tam starego 13cm boschmena No i kurde troche za duży. To jak kupie 10cm głośnik to tam wpadnie !!! A nie widziałem nigdzie głośników 12cm !!! I co teraz z tym zrobić?? Może ktoś jeździ mercedesem 124 i robił instalacje?? Jak i jakie głośniki mam tam zainstalować
  
 
Jest takie cos jak kolnierze osadcze Ale mozna tez samemu cos "wystrugac" Mozna dokupic w sklepach Car-Audio specjalne kolnierze montazowe przeznaczone wlasnie do konkretych samochodow w ktorych wlasnie sa nietypowe miejsca montazowe
  
 
Znalazłem taki głośnik który ma właśnie 12cm
FENNER 120
Co o tym sądzicie. Zna ktoś wogóle tą firme??

Zastanawiam sie teraz co zrobić. Czy kupić 12cm głośnik czy 10cm i pokąbinować z montażem?? Słyszałem jeszcze że firma Sonavox ma głośnik 12cm - możecie coś powiedzieć o tej firmie i ich głośniku??
  
 
Cytat:
2004-07-28 12:01:52, rysiu999 pisze:
Znalazłem taki głośnik który ma właśnie 12cm
FENNER 120
Co o tym sądzicie. Zna ktoś wogóle tą firme??

Zastanawiam sie teraz co zrobić. Czy kupić 12cm głośnik czy 10cm i pokąbinować z montażem?? Słyszałem jeszcze że firma Sonavox ma głośnik 12cm - możecie coś powiedzieć o tej firmie i ich głośniku??

Ani jednej ani drugiej firmy nie znam
  
 
Hmmm no i co tu teraz zrobić
  
 
kup sobie przejsciowke do glosnikow 10 powinni miec to w sklepie.jezeli bedziesz kupowal te glosniki to pioniera polecam ale tez blaupunkta(mam sprzodu graja super).najlepiej jak kupisz sobie sredniotonowe noo!!!!ewentualnie niskotonowe ale dodatkowo najlepiej na supkach zaloz sobie delikatne cyki(delikatne czyli male) one w tedy beda w odleglosci 30-40cm. od glowy i bedzie je bardzo dobrze slychac....to na tyle...!!!!!!
  
 
Nie zapominajmy o takiej małej firmie jak PYLE