Wiejski tuning

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czyli czego NIE robić aby dobrze wypaść...

na pewno wielu początkujących miłośników tuningu
(na przykład ja) zadaje sobie pytanie:

-czy tak będzie dobrze, czy nie będzie dobrze?

osobiście pod wpływem opinii bardziej doświadczonych kolegów z klubu zrezygnowałem z zakupu kolorowych wentyli.

proszę o więcej porad, które pozwolą mi oraz innym uniknąć
tzw. wiejskiego tuningu.

a może udało się Wam sfotografować ciekawy przykład wiejkiego tuningu? proszę o zamieszczenie fotografii jako przestrogi.

zakładając, że wśród użytkowników hyundaia, a już z pewnościa w naszym klubie, wiejski tuning nie wystęuje, myślę że możemy swobodnie rozszerzyć zakres tematu na inne marki.

proszę o poważne potrakowanie tematu.

na początek...moje kolorowe wentyle.


[ wiadomość edytowana przez: drtrkrz dnia 2004-07-28 23:24:41 ]
  
 
jest cała stronka o 'wiejskim tuningu' .. ale uwazam ze to kwestia tego co sie tobie podoba a nie co sie podoba innym.. oczywiscie wszystko ma jakies granice ..ja bym wentylków nie zalozyl na przyklad ani swiecacych spryskiwaczy.. generalnie jestem zwolennikiem delikatnego tuningu optycznego.. a za to potwora pod maską
  
 

-----------------------------------------------
"generalnie jestem zwolennikiem delikatnego tuningu optycznego.. a za to potwora pod maską"
-----------------------------------------------

Zgadzam się z opinią kolegi. Podoba mi sie jak samochód jest uzbrojony w ładne alufeli. Zakładanie spojlerów i innych dodatków to delikatna sprawa, można bardzo łatwo przesadzić. Co równa się oszpeceniem auta.
  
 
A ja uwazam, ze dobry tuning to taki, na widok ktorego geba wlascicielowi sie smieje, ktory trafia w jego gust. Jak ktos chce sobie zalozyc skrzydlo od JuboJet`a na klapie, to prosze bardzo, byle bylo to bezpieczne dla innych.
Co do wystawiania zdjec "tuninku" to chyba strona jak w topicu wystarczajaco ten temat zglebia, raczej jestem przeciwnikiem takiego wysmiewania sie, ale to jest tylko moje zdanie i prosze nie czuc sie obrazonym...
  
 
doogas dzięki za super link:

http://www.wiejskituning.prv.pl


natomiast dziwi mnie jedna rzecz:
dlaczeego ten maluch został umieszczony w galerii "dobry tuning"

  
 
dlatego ze tego typu 'oceny' są rzeczą bardzo subiektywną. dlatego uwazam i zawsze mnie tego uczono ze nalezy unikać oceniania.. chyba ze ktos wyraznie sobie tego życzy.
  
 
jeśli chodzi o strone "wiejski tuning" mam o niej bardzo złe zdanie (jak narazie moja fura tam jeszcze nie trafiła ) gdyż chłopaki wrzucają tam wszystkie fury pokoleji przykład: nie wiem czy kojarzycie niebieksiego Passata z Niemiec z przyzepą zrobioną innego Passata bardzo znany furka w Europie (byla osoatnio w Hradcu) też trafiła na tą stronę wg. mnie Panowie od tej strony mają jakiś kompleks ale nie mnie w to wnikać
  
 
Jeśli chodzi o tego malucha to myślę że należy mu się uznanie przede wszystkim za profesjonalizm i konsekwencję... Ktoś po prostu miał wizję i umiejętnie wprowadził ją w życie, nie obładowując samochodu jakimiś badziewnymi spojlerami. A to czy efekt końcowy się komuś podoba czy nie to już kwestia gustu, ale jakości wykonania nie można mu odmówić...
Co się tyczy określenia "wiejskiego tuningu" to powtórzę moje zdanie które pisałem przy okazji dyskusji o świecących wentylkach - we wszystkim potrzebny jest umiar. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem agresywnego tuningu optycznego, ale jeśli auto będzie zrobione naprawdę solidnie i z gustem to uważam że będzie mu się należało uznanie. Po prostu - kto co lubi, aby było profesjonalnie i fachowo wykonane...
  
 
dziekuję wszystki za udzał jednak zdecydowanie odbiegamy od tematu.

nie chodzi mi o krytykowanie czy naśmiewanie się z ludzi pragnących ulepszyć swoje samochody.

raczej o to by twórcom stron typu wiejski tuning nie przybywało materiałów.

również jestem daleki od bezkrytycznych pochwał radosnej twórczości.

co do fioletowego malucha to nie wiem co to ma być? - kocie oczy?
a gdzie proporcje. maluch wbrew pozorom ma dość ładną formę.

profesjonalizm? - widzę tu jedynie profesjonalizm lakiernika.

piszcie czego unikać, czego nie robić.

być może temat wyda się niektórym osobom mało poważny.
ja jednak uważam, że jest inaczej.


proszę o poważne wypowiedzi poparte argumentami




[ wiadomość edytowana przez: drtrkrz dnia 2004-07-29 09:40:50 ]
  
 
Cytat:
2004-07-29 09:35:33, drtrkrz pisze:
piszcie czego unikać, czego nie robić.



hmm ale tu właśnie pojawia się kwestia gustu bo jak coś mnie podoba nie znaczy że Tobie będzie
  
 
dobra, w takim razie proszę piszcie, czego nigdy byście nie zrobili swojemu hyundaiowi.

speed - ale jednak przyznasz, że troche to ważne czy stuningowany samochód podoba się także innym...

mi na przykład bardzo podobają sie progi w Twoim ponym,
dodają mu dynamiki.

a maluch z wiejskiej strony został skutecznie zniekształcony spojlerami - czego nigdy bym nie zrobił




[ wiadomość edytowana przez: drtrkrz dnia 2004-07-29 13:52:05 ]
  
 
Cytat:
2004-07-29 13:48:35, drtrkrz pisze:
speed - ale jednak przyznasz, że troche to ważne czy stuningowany samochó podoba się także innym...



napewno jak ktos zabiera się za modyfikowanie swojego auta to tez bierze pod uwagę co inni będą mówić ale wg mnie jednak ważniejsze jest własne dobre samopoczucie
  
 
nie ma takiej opcji tuningu żeby się wszystkim podobała obojętnie co zrobisz zawsze się znajdzie ktoś komu się to nie będzie podobało ja mam te oceny w d...pie przeglądam katalogi szukam po necie i kombinuje co by pasowało do mojego autka i robie wszystko po swojemu. najważniejsze że mnie się podoba . jak będziesz patrzec na innych to nawet choinki zapachowej w środku nie zawiesisz bo będziesz się bał że komuś zapach nie odpowiada
  
 
Dobra moze ci pomoge

1. Wystrzegaj sie wszelkiego typu nieumiejetnych podrobek. Wkladaj porzadne rzeczy a nie jakis badziew made by Biedronka.

2. Jak robisz optyke, i masz zamiar zakladac plastiki. To rob to w komplecie. Np. nie zakladaj samych progow lub samych zderzakow bo to wyglada zalosnie. ONLY KOMPLET OSPOILEROWANIA. Zakladaj cos co rzadko spotykane...Unikaj wszelkich typu MONSTER chyba z MS Design....(albo jakis inny projektant, nie pamietam juz..)

3. Tlumiki. Zawsze przypasuj do stylistyki samochodu. Najlepiej do tylniego zderzaka. Jesli ksztalty sa oble unikaj rur kanciastych. Wszystko musi grac. Auto KANT==Tlumik KANT.

4. Fele. Nie wszystko co ALU jest piekne. Trafiaja sie takie pasci ze normalnie mozna by producenta powiesic. Szukaj czegos niepowtarzalnego, rzadkiego. Po to zeby samochod sie wyroznial.

5. Grill i Bad Look. Nie do kazdego auta pasuje. Czasem lepiej zostawic seryjny niz sie meczyc z dopasowaniem Grilla siatkowego i znaczka KAMEI. POdobnie z Bad Lookiem. Nie w kazdym samochodzie ladnie wyglada. Np do oplywowego auta nie pasowalby w ogole.

6. Stylistyka wnetrza.....to juz dluzszy temat ale zasady jak wyzej. ZADNEJ PADLINY.


LEPIEJ JEZDZIC SERIA NIZ NIEUDOLNA PODROBKA TUNINGOWANEGO SAMOCHODU.