Opisy , instrukcje - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Może ktoś ma jakieś dane głównie rysunki tego silnika bo qrna nie bardzo wiem czym on sie różni generalnie od tego DOHC 2000 ie z argenty. Wiem że ma gaźniki dwa DCOE itp - głównie chodzi mi o koło zamachowe, układ tłokowo-korbowy i rozrząd - może ktoś może pomóc?
  
 
chyba jedynym rozwiazaniem bedzie zrobic tak jak kupowalem ksiazke do Renault Fuego - www.ebay.com - koszt kilku Euro, no ale w kraju ksiazke dostac to chyba cud...
  
 
Na ebay niczego niet. Pozostaje haynes - jest coś takiego, ale tylko sedany i brak diesli. O ile brak kombi da się przełknąć, to braku diesla nie do końca. Aktualnie korzystam z książki tipo/tempra - jest tam trochę o dieslach (na oko podobne lub identyczne i do tego z takiej malutkiej książki o dieslach (jak zeszyt -kosztowała ze 2zł w WKŁ i jest całkiem niezła-jest troszkę o ritmo). Boli to, że nie mam niemal żadnych danych regulacyjnych. A zgadywać nie cierpię, bo to potem nie za bardzo chce jechać.

Ideałem była by jakaś dokumentacja serwisowa np. na CD, ale dotychczas trafiałem na wszystkie modele z wyjątkiem duetu ritmo/regata i pandy (starej). Nawet w sklepie gdzie zamawiam części korzystają ze starych, podniszczonych już mikrofilmów. Makabra. Ale mam budującą teorię na ten temat: te auta po prostu się nie psuły .

Na dobry początek jednak pozostaje instrukcja. Może ktoś ma jakieś skany. A może mógłbym pożyczyć na kilka dni (zrobić ksero/skany)?

Pozdrawiam
  
 
Już kiedys był poruszany ten temat. Takie dane z wydawnictwa hainess ma Danek w naszym klubie, jest ze stalowej woli i pewnie za jakaś mała odpłata prześle ci plytki bo to sie znajduje na 2CD.
Jedyne czego niewiem to to jakie tam są modele opisane, z tego co mówił to Ritmo z wszystkimi silnikami, czy Regata niewiem. No ale regatka miała takie same silniki i podzespoły, nawet zawieszenia, jedynie własne to kąbi miało z tyłu twardsze amortyzatory i resor, chyba:/
Sprubuj sie z nim skontaktować.

Pozdrawiam.


Apropo tej ksiazki serwisowej na cd masz w wątku
"Ksiazka serwisowa do ritmo", który niedawno ktoś poruszył też.

[ wiadomość edytowana przez: igor002 dnia 2004-06-15 08:30:06 ]
  
 
poszukuje schematu elektrysznego do ritmo 1.7d
  
 
Jak w temacie Pzydalby mi sie opis bo nie wiem czy dobrze go zlozylem Bo troche tych dyszek jest A moze ktos ma taki gaznik ?
  
 
Szukając czegoś innego , znalazłem książkę : "Obsługa samochodów importowanych" , a w niej m.innymi opis 4-drzwiowej wersji 1 Ritmo 65 z silnikiem 1,3 . Na życzenie prześlę skany ( 3,8 Mb )
  
 
Mhm moglbym prosic uwielbiam lekturki o ritmolotach
zoomek@yahoo.com
Dziekuje
  
 
Witam.
Poszukuję schematów elektrycznych do "komputerka" pokładowego Ritmo w wersji Super, tzn. interesują mnie wszystkie zewnętrzne podłączenia, chociaż wewnętrznym schematem też bym nie pogardził . Będę wdzięczny za pomoc. Kontakt: danek13@wp.pl/
  
 
HA HA HA kupiłem kśiążke HAYNES FIAT REGATA Owners Woerkshop Manual (angielski) ze 30 schematów elektrycznych roznych wersji
Istnieje wielkie prawdopodobieństwo ze do ritmo tez beda pasowaly
schematy sa podzielone na "warstwy" tzn swiatła,migacze itd na jednym rysunku rozrusznik,zapłon na innym zamki centralne, czujniki dzwi na innych.Jesli ritmo sa na tych samych komponentach to bedzie pasowalo na pewno ( moje ritmo i regata mają taki sam moduł zapłonowy i inne elementy sa zamienne )

NIE MAM SKANERA !! jak jest ktos z kraka ze skanerem to niech mi da znac to byśmy mogli w pare godzin przerobic schematy na ograzki a tekst na ocr i było by sie jak ratowac w wypadku jak cos huknie w elektryce

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-02-04 22:41:27, grucha-r pisze:
NIE MAM SKANERA !! jak jest ktos z kraka ze skanerem to niech mi da znac to byśmy mogli w pare godzin przerobic schematy na ograzki a tekst na ocr i było by sie jak ratowac w wypadku jak cos huknie w elektryce Pozdrawiam


Jestem z pod Kraka , mam skaner , ale mam i prostszy pomysł : mam tą książkę już zeskanowaną na płycie ( jeszcze raz dziękuję ofiarodawcy ) i jedyny problem to taki , jak znaleźć ją w setkach innych płyt ...