Kontrolka ABS"u

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy moze ktos krotko odpowiedziec na pytanie jak zachowuje sie w.w. kontrolka? Zapala sie na poczatku, po przekreceniu kluczyka (aby sprawdzic zarowke) a potem jesli wszystko gra to co sie dzieje?
 
 
gaśnie po 8-10 sekunadch lub po odpaleniu silnika (jeśli układ jest sprawny).
 
 
jezeli ci sie swieci to masz np:
- klocki hamulcowe zużyte
albo
- zaciski hamulcowe żle dzialaja
albo
- ktoryś czujnik jest walniety lub komputer
albo
- kalbe sa popekane i nie kontaktuja dobrze a to sie zdarza po wielu latach - ja juz wymienialem kalbe na nowe
  
 
U mnie gasnie po zapaleniu silnika. ABS dziala raczej bez zarzutu, tzn nie doppuszcza do zablokowania kół co wyrażnie widac, slychac i czuć. Doczytałem sie w jakies instrukcji ,że powinna gasnąć po przejechaniu kilku metrów. U mnie gasnie, jak już napisałem, po odpaleniu silnika. Czy mam z tego wnioskowac,że wszystko jest O.K?
dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
 
 
Nie czytaj więcej porad motoryzacyjnych w "Pani Domu"
 
 
Cytat:
U mnie gasnie po zapaleniu silnika. ABS dziala raczej bez zarzutu, tzn nie doppuszcza do zablokowania kół co wyrażnie widac, slychac i czuć. Doczytałem sie w jakies instrukcji ,że powinna gasnąć po przejechaniu kilku metrów. U mnie gasnie, jak już napisałem, po odpaleniu silnika. Czy mam z tego wnioskowac,że wszystko jest O.K?



TAK. Powinna gasnąć BEZPOŚREDNIO po zapaleniu silnika. Ani przejechane metry, ani to czy odpaliłeś silnik z wciśniętym hamulcem nie odgrywa jakiejkolwiek roli.
Śpij spokojnie
  
 
Dziekuje, bede spal spokojnie. A na marginesie nie była to "pani Domu" tylko ksiazka o MB124 tlumaczona z niemieckigo(ale chyba nie udolnie, bo znalazlem wiecej kiksó)
Dziekuje za dyskusje!!
Tomasz