Jakie głośniki ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam radyjko sony 4x50. Na jaka moc (rms, znamionowa czy jakie tam jeszcze sa) musze zwracac uwage kupujac glosniki ?? Jakie sa ewentualne konsekwencje podlaczenia glosnikow o mniejszej/wiekszej mocy niz 50wat. Jestem zielony w temacie, prosze o pomoc.
Co sądzicie o takich głośniczkach do tego radia ?? http://www.elektroland.com.pl/product_info.php?cPath=53_54&products_id=257
Mam też radyjko Gelharda 4x40 - moze ono sie lepiej nada do takich glosnikow
Dodam ze nie za bardzo mam kasiurke - chce sie zmiescic w 150 zeta za dwa glosniki

[ wiadomość edytowana przez: qto dnia 2004-08-15 21:58:11 ]
  
 
mniejsza moc glosnikow w stosunku do mocy radyjka zaskutkuje szybkim zakonczeniem ich zywota - zabijesz je
jesli radio ma 50wat RMS (czyli mocy ciaglej w sinusie) , to glosnik powinien miec zapas minimum ok 30% czyli powinien miec 65 wat
nie ma zadnych przeciwwskazan zeby zastosowac mocniejszy glosnik - tym lepiej i dla niego i dla ciebie
chocbys wrzucil nawet 200 watowe , to nic sie nie stanie

za 150 zeta mozna wyszukac w miare przyzwoite glosniki o dobrej jakosci dzwieku (na pewno nie za bardzo markowe) ale dajace czysty i dobry dzwiek
  
 
Cytat:
2004-08-27 21:27:16, arkos72 pisze:
jesli radio ma 50wat RMS (czyli mocy ciaglej w sinusie)

Nie spotkalem sie jeszcze zeby jakies aktualnie produkowane radio mialo 50W w RMSie Srednia jest pomiedzy 14-22. A zreszta wypowiedzi sie zgadzam. Polecam pojsc do sklepu CarAudio albo Media i zeby sprzedawca cos polecil w tej cenie. Pewnie jeszcze bedziesz mial mozliwosc odsluchu i pewnie Ci jeszcze gratis zamontuja.